Bušenje bunara na njivama

Nisam nikada merio, kod mene sa 100m kada stavim ruku pod crevo bude prilicno hladna, kada se natoci u flasu zamagli koliko je hladna.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
firma se zove szr fontana iz temerina, imas na goole, samo ukucaj. rade 33e metar fi125. nego niko da napise koju pumpu da uzmem.
 
firma se zove szr fontana iz temerina, imas na goole, samo ukucaj. rade 33e metar fi125. nego niko da napise koju pumpu da uzmem.
Dubina mog bunara je 101m, voda je izasla na 28m od vrha. Pumpa je spustena na 50m, 22 metra je u vodi. Receno mi je da imam 500l u minutu, ja sam ubacio pumpu od 150l ne treba mi veca.
Pumpa je Pedrolo, 1.7kw, monofazna.

Hvala za ime firme.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
kopao sam bunar fi 125 na 120 metara, njiva je 4,5 jutra na koju se sadi paprika i zalivace se sistemom kap po kap ispod folije pa me interesuje koja bi bila najbolja elektricna pumpa za takav posao? u planu je da se zaliva u tri dela tj ne sve odjednom zbog kapaciteta bunara. Hvala
koliki je kapacitet bunara? na koliko je sad voda od vrha bunara?
 
Ako ti nešto znači burazer zaliva jabuke na 2,7ha iz dva puta a pumpa je 400l/min.Ti moraš izračunati koliko imaš kapaljki i koliki im je kapacitet i onda na osnovu toga namestiti potapajuću pumpu.
 
Dubina mog bunara je 101m, voda je izasla na 28m od vrha. Pumpa je spustena na 50m, 22 metra je u vodi. Receno mi je da imam 500l u minutu, ja sam ubacio pumpu od 150l ne treba mi veca.
Pumpa je Pedrolo, 1.7kw, monofazna.

Hvala za ime firme.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Zasto si toliko duboko spustio pumpu? Gubiš dosta pritiska
Ne pada vrh vode u radu toliko
 
Tako su mi preporucili da spustim na tu dubinu, ne spusta se nikako nivo vode kada radi pumpa.
Nekada radi i po 10 sati, nivo ostaje isti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Momo, nije bitno na kojoj je dubini vode pumpa, ona uvek savladava samo visinu vodenog stuba (napor pumpe) od povrsine vode do izlaznog preseka cevi, sto znaci da sto je nizi nivo vode u busotini slabice i pritisak i protok..
 
Pozdrav narode
da nema ko br. tel od busaca zeljka iz zrenjanina? zivi u naselju bagljis a moze broj i od zeljka iz velike grede
 
Tako su mi preporucili da spustim na tu dubinu, ne spusta se nikako nivo vode kada radi pumpa.
Nekada radi i po 10 sati, nivo ostaje isti.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka

Lentiću ko ti je bušio bunar? Kako buše kroz kamen? Imam njivu na 150m nm visine u Pambukovici ali posle 0,5m počinje kamen.
 
Darko iz Vitojevaca, u blizini Sapca, kod mene je kamen krenuo od 78m isli su bez problema do 101m.
Javi mi se na pp ako te zanima da ti dam broj.
Sada u avgustu ce biti 3 godine bunaru, tada je cena bila 50€/m

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
@BOKIBOLE
Jesam, jesam pa sam promenio, sada sam stavio prezime
@Arkadije
Unutrasnji precnik cevi 115mm, pumpa izbaciva 150l u minutu, receno mi je da imam 600l u minutu.
Nisam nosio vodu da uradim analizu, imam stari plitki bunar koji koristim za kucu, ovaj samo za zalivanje ili tako neko od komsija odvuce par cisterni vode u sezoni prskanja, jer plitki bunari u nasem kraju presusuju.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Danas zvao da pitam za cenu bušenja bunara. Kaže čovek 60 €/ m. Mislim da su cevi fi 160.Kod nas je voda na oko 30-32 m. Da je do 20 metara dubine, onda bi cena bila duplo manja,jer je drugi način rada. Čini mi se da je to baš skupo ( ili nisam u toku). Kako se kreću cene kod vas?
 
Za šta ćeš koristiti bunar i zašto fi 160? Kod nas je fi 90 sa 12 m sita oko 800 e, dubina između 20 i 30 m.
 
Koga si zvao za busenje? Otišle su cene gore za sve pa i za busenje fi 160 je prava mera, imam takav bunar kod mene 24m
 
Nazad
Vrh