Bušenje bunara na njivama

Neka firma iz Temerina baš danas buši kod mog komšije u voćnjaku.Vidim da vuku cisterne sa vodom celo jutro što znači da se radi.Samo mi je rekao da je f110 i cena je 20e po dužnom metru.E sad šta se tu uključuje ja ne znam.Čuću na koliko su našli dobru žilu i koliko ga je to koštalo pa ću napisati.
 
Message from: duskoc (crepaja) :
Jedno laičko pitanje: Da li može "tifon" da se napaja sa bunara, i koliki prečnik bunara je tada potreban?
------------
Pitaj komsiju... :)
 
U okolini Bogarasa radi dosta tifona sa bunara (2.vode nema).
Bunardzija ce ti na osnovupotrebne kolicine vode da ti preporuci promer.
 
Postovani prijatelji,
Imam plac (kucu) na Kosmaju(selo Koracica).
Nemam vodu i hteo sam da busim bunar i vodu bih koristio za prskanje trave i kao tehnicku vodu.
Da li neko ima iskustva u tom brdskom kraju i sta bi mi savetovali.
Da li ekipa iz Banata i Vojvodine moze da busi bunare i na ovom terenu
Veliki pozdrav i hvala unapred
 
Dr.pandja, posto smo komsije, da Ti predlozim sledece vezano za to kako da dodjes do dobre vode:Kao prvo , zasto nevidis kako je Bata Zivojinovic (zivotinja) dobio vodu :haha: :haha: :haha: :haha:
Kao drugo, nikako ne angazuj Rome (Cigane) koji kopaju po okolini jer cu Ti drugom prilikom ispricati neprijatna iskustva mojih komsija :nono:kao trce , sacekaj liniju Makis - Mladenovac, i eto ti voda :ppozdrav:
 
Nemam pojma o kakvom transportu ivanhoe govori. Kod nas u Vojvodini je to prilično jednostavno jer je voda blizu površine a uglavnom nema tvrđih slojeva a kamoli stena pa ceo posao nije skup (5-7 e/m za fi 50 mm). Čak i kod nas na Telečkoj visoravni je to mnogo teži (čitaj skuplji) posao jer se javlja jedna stenovita ploča koju može probiti samo ozbiljnija ekipa a i voda je dublje pa sve to košta i 10 puta više. Mogu samo da predpostavim kakav bi to posao bio probušiti bunar na planini i koliko bi to koštalo. Raspitaj se da li je to tamo neko već radio.
 
Karalic je napisao(la):
Dr.pandja, posto smo komsije, da Ti predlozim sledece vezano za to kako da dodjes do dobre vode:Kao prvo , zasto nevidis kako je Bata Zivojinovic (zivotinja) dobio vodu :haha: :haha: :haha: :haha:
Kao drugo, nikako ne angazuj Rome (Cigane) koji kopaju po okolini jer cu Ti drugom prilikom ispricati neprijatna iskustva mojih komsija :nono:kao trce , sacekaj liniju Makis - Mladenovac, i eto ti voda :ppozdrav:
Kazu da je Bata Zivojinovic sa gornje strane puta (a to je gradski mladenovacki vodovod koji se ne iskljucuje) a ja sam sa donje i prikljucen sam na izvor (koji se iskljucuje na drugi dan a u vreme letnje sezone vode ima samo dva sata dnevno).
Voleo bih da mi neko od ucesnika foruma posalje telefone bunardzija pa da njih pitam za savet i mogucnost ,kao i za cenu.Cak nisam ni siguran kakva je podloga kroz koju bi se busilo.
Sto se tice Ivanhoe ,molio bih ga da mi pojasni sta znaci nema svrhe skup je transport :ppozdrav:
 
dr Pandja je napisao(la):
Karalic je napisao(la):
Dr.pandja, posto smo komsije, da Ti predlozim sledece vezano za to kako da dodjes do dobre vode:Kao prvo , zasto nevidis kako je Bata Zivojinovic (zivotinja) dobio vodu :haha: :haha: :haha: :haha:
Kao drugo, nikako ne angazuj Rome (Cigane) koji kopaju po okolini jer cu Ti drugom prilikom ispricati neprijatna iskustva mojih komsija :nono:kao trce , sacekaj liniju Makis - Mladenovac, i eto ti voda :ppozdrav:
Kazu da je Bata Zivojinovic sa gornje strane puta (a to je gradski mladenovacki vodovod koji se ne iskljucuje) a ja sam sa donje i prikljucen sam na izvor (koji se iskljucuje na drugi dan a u vreme letnje sezone vode ima samo dva sata dnevno).
Voleo bih da mi neko od ucesnika foruma posalje telefone bunardzija pa da njih pitam za savet i mogucnost ,kao i za cenu.Cak nisam ni siguran kakva je podloga kroz koju bi se busilo.
Sto se tice Ivanhoe ,molio bih ga da mi pojasni sta znaci nema svrhe skup je transport :ppozdrav:

Ja pretpostavljam da je hteo da ti kaze da nece da idu dalje od vojvodine( posto su uglavnom iz vojvodine) a opravdavaju se cenom transporta.To se desilo mom teci ,navodno im je daleko.Saljem ti telefone na PP
 
Ja poznajem lika (neki rade mesar iz ivance) koji je otprilike selo posle koracice ka kosmaju i on je svojevremeno dobio vodu na arterski bunar , mislim da je f 150. A sa dubine oko 280m. E, sad... vode ima u izobilju, samo sto je voda uvek topla (26c) kako zimi tako i leti i nije za pice , mislim topla je , ne na bakterijska svojstva. A, da... radili su mu ovi iz geosonde i uzeli su mu 15000Eura. to je po meni jako,jako puno ::novac:: ::novac:: ::novac::Ali ,sad ima vode da moze da :pecanje:
 
Puno je to para ako covek hoce samo travu da zaliva i tehn.vodu.A cena za taj fi mislim da bi i sada bila ista ako ne i veca u zavisnosti od bunardzija.
 
dr Pandja je napisao(la):
Sto se tice Ivanhoe ,molio bih ga da mi pojasni sta znaci nema svrhe skup je transport :ppozdrav:
Osim tornja,busne opreme,agregata,mora poneti i radionicu,jer uvek nesto pukne slomi se...
i nema pno skoknucu kuci da napravim!
na 1nom bunaru ne moze naplatiti put od parstotina kilometara+ imaju itu posla preko guse
 
Drage kolege zalivachi !!
Hvala vam na savetima.
Tek sada sam konfuzan i ne znam sta da radim.Dakle u obzir dolazi busenje arteskog bunara(zbog konfiguracije terena) a bunari koji se buse u Vojvodini ,Banatu i Backoj nista ? :sta:
 
Nazad
Vrh