Breskva i Nektarina

Kod nas vise nema taj da tako kazem pravi Ciram sad ima neki afro,agro bem ga kaki nema u svakom slucaju koncentracija 0.35% i prskaj cim mozes ovo ce biti zajebana godina za tafrinu
p.s. okacicu ovde dobio sam preporuku za neko novo sredstvo sirokog spektra za breskvu ali mislim da je za prskanje u cvetu pogledacu posle mail koji sam dobio
 
Oвај цирам ми је остао од прије три године. надам се да дјелује. богами било је доста кише, плашим се да ће се заразити брескве. још сам прошли пут ставио даконила мање него што треба, ја дошао да пршћем тамо пише 2 литра по хектару, а ја мислио да на хектар иде 1000 литара воде па ставио 0,2 посто. одсад ћу гдје стављају по хектару количину рачунати да на хектар иде 800 литара воде. идем данас да пршћем.
 
ima li ko nektarinu mariju luciju ,koliko stize za branje pre kaldezija,ili neku drugu sortu da je ranija od kaldezija a da nije sitna pozdrav
 
Pisao sam na forumu ja je imam oko 14 dana pre Galdezija u mm vocnjaku mada e sad sta ima pre nje i neznam bas najbolje i ja trazim nesto:ppozdrav:
 
Pisao sam na forumu ja je imam oko 14 dana pre Galdezija u mm vocnjaku mada e sad sta ima pre nje i neznam bas najbolje i ja trazim nesto:ppozdrav:

kakva je sa krupnocom?kod mene kaldezi stize oko 10 jula znaci marija lucija bi trebalo da stigne krajem juna ili gresim?? bigtop stize oko1 jula krupna je
 
Krupna je lepo obojena belog mesa prijatnog ukusa prosle godine smo poceli berbu 24 juna a posto imam i nesto malo Galdezija znam da kad sam Mariu zavrsio Galdezi je stigao posle dan,dva datumi nisu merilo jer nestize svuda isto.
Mislim da si pogresio za Big Top i da stize kasnije mada ga nemam pa mozda i gresim
 
gde si uzeo sadnice od marije lucije big top imam posadjen ovegodine bice prvi rod pa cemo videti
 
Danas kod mene cvetovi poceli da se otvaraju sporadicno u nektarini tako da ako sutra bude bas toplo uvece ide prskanje ili petak videcemo :cool:
 
Godina je takva da je se sve sustiglo sutra ce vec biti i sljiva i visnja sigurno sada je prilika za najlepse fotografije u vocnjaku.A sutra prskanje:ppozdrav:
 
Прошле године није било кише па сам само прскао бордовском чорбом. 2010. и 2011. сам сачувао брескве. Многи кажу да кад се коврџавост једном усели у брескву после прави више штете. Ове године сам имао два прскања осим бордовске чорбе, али се плашим да није било довољно. Имам једну посађену јесенас која касније креће па би је могла ова киша заразити. Мало ми је далеко па нисам могао за њу једну да мутим и прскам.
 
kakvo je stanje kod vas sa nektarinom kod mene ima 90% blizanaca pa cak i po tri ,cetiri na jednom peteljku, sta raditi?
 
Nazad
Vrh