Breskva i Nektarina

Jos koji dan....
dd58ce87ec8b1b9587d48bdfff081ba8.jpg
f376214f3e83ed149cdf527f41846ef9.jpg


Послато са SM-A325F помоћу Тапатока
 
pa imas one italijanske tecnoagri, deluju mi ok, ja uzeo neku kao druga je marka, ali mi izgleda apsolutno isto... kacis je pozadi, ima onu ruku sa strane traktora.. nismo je jos probali doduse, ali verujem da ce lepo da ide... imas i one sto su pozadi, iza traktora, malo nezgodno sto moras da si stalno okrenut nazad dok vozis... a imas ione sto se kace na sredinu traktora, i pomeraju se smao levo-desno, cini mi se da su one jeftinije, ali je problem prici traktorom do stabla, pogotovu ako imas sa kabinom, ili ako je neka vaza pa su grane dosta u redu...
ovako nesto...imas i nase ljude koji ih prave, navodno sa svim italijanskim delovima, samo je ram i konstrukcija rucni rad...

ona ide brzo kad nagrces, navodno moze i 10ha za dan ako su lepe njive... ali ako odgrces, onda ne veruem da moze vise od 2-3ha... i za tanjiracu ti treba jos nesto da pripremi zemlju, ne moze tanjiraca u neobradjeno, mora neka freza ili rotodrljaca da prodje prvo da napravi meku zemlju, pa onda tanjiracom nagrnes i odgrnes..
 
Možeš da mi preporučiš neku dobru tanjiraču?
Redove radim Calderoni frezom, ali je sporo mnogo, 2-2.5ha dnevno...
Sve zavisi od toga na koliko je voce sadjeno,meni je sve na 3 m i tu idem druga brza 1000 ob u odgrtanju sa pipalicom ,nebitno dal je tanjiraca ili noz,a u zagrtanju teram koliko god moze traktor da ide.mislim da ispod 2 m u redu bi bio problem tj moralo bi da se radi sporije da bi stigla tanjiraca da se vrati u red ali i to bi islo dosta brze nego frezer.Za hidro pogon tanjirace nevidim potrebu,jedino ako se rade neki gusti zasadi.
Ja imam spedo tanjiracu i prezadovoljan sam sa njom,radi posao za 10. Moje misljenje je da to netreba komplikovati,sto prostija tanjiraca to bolje i jednostavnije za rad,tanjiracu sa rukom koja ide pored traktora a kaci se nazad ne bih kupovao.Takodje tanjirace od nase male privrede ne bih kupovao.
 
Sve zavisi od toga na koliko je voce sadjeno,meni je sve na 3 m i tu idem druga brza 1000 ob u odgrtanju sa pipalicom ,nebitno dal je tanjiraca ili noz,a u zagrtanju teram koliko god moze traktor da ide.mislim da ispod 2 m u redu bi bio problem tj moralo bi da se radi sporije da bi stigla tanjiraca da se vrati u red ali i to bi islo dosta brze nego frezer.Za hidro pogon tanjirace nevidim potrebu,jedino ako se rade neki gusti zasadi.
Ja imam spedo tanjiracu i prezadovoljan sam sa njom,radi posao za 10. Moje misljenje je da to netreba komplikovati,sto prostija tanjiraca to bolje i jednostavnije za rad,tanjiracu sa rukom koja ide pored traktora a kaci se nazad ne bih kupovao.Takodje tanjirace od nase male privrede ne bih kupovao.
Aj slikaj tu svoju da vidim. Gde si je kupio, koji je model tačno, znaš li?

Meni su zasadi trešnje i kajsije
5x4 i
4.5x4
Samo su mi nektarine 4x2 i imam ih oko 1ha, ali to mogu i frezom.
Vinograda imam samo za jelo, vino i rakiju, 500 komada.
 
Radice to i u nektarini,vrlo je vazno da ti tanjiraca bude na makaze i da ima izvlacenje onog dela gde se kaci baterija da bi moglo u 5 m sirine da radi
 
Aj slikaj tu svoju da vidim. Gde si je kupio, koji je model tačno, znaš li?

Meni su zasadi trešnje i kajsije
5x4 i
4.5x4
Samo su mi nektarine 4x2 i imam ih oko 1ha, ali to mogu i frezom.
Vinograda imam samo za jelo, vino i rakiju, 500 komada.
Ja radim i jabuci na razmaku od 1m izmedji stabala.Samo sporije normalno(3 sporohodnom)
 
Pojavili su mi se simptomi nedostatka gvozdja na listovima.
Lisni nervi su zeleni, izmedju je zuto i svetlo zeleno.
Planiram da dodam gvozdje folijarno. Mozda Vuksal Fero? Kakva su iskustva?
fa9a725ecdaa8e30ba48cb4de8ce8f9e.jpg


Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh