Breskva i Nektarina

danas počelo "proređivanje"
fotografija0576.jpg
fotografija0579.jpg
 
Nekada sam imao hektar breskvi a sada imam dvadesetak stabala za svoju kucu.I nikada mi breskva nije izgledala ovako lose.Kovrdzavosti nemam ali je list kao da je mesec Septembar.Uradjena je kompletna zaztita i prihrana. I mesto gde se nalazi je ocedito i nema zadrzavanja vode.Verujem da ce vrlo brzo biti kao ove na slici kod vasovca.
 
Olistala,cvetala i počela da se suši .Kažu od mraza ,ja mislim da je problem voda,jer znam gde sam potanjao kada sam prskao tu su prvo počele da propadaju a zatim da se širi sve više
 
Васовац, колико видим у воћњаку има одређени нагиб па мислим да вода није лежала. То што ниси прскао не би требало да доведе до сушења осим уколико је лишће опало, па су потом опет пролистале. Мени се осушила најбујнија бресква, остали сокови до новогодишњег мраза.
 
@Komadara

To što je nakrenuto ne znači da nema zadržavanja vode. Meni je se pre nekoliko godina jedno ćoše posušilo i još više je nakrenuto nego ovo na slici, ali je malo i bočno nakrenuto pa sliva voda ka njemu a i zemljište je tako da više zadržava vode. Odmah pored gde je veći nagib i drugačije zemiljište nema problema. Breskva i kajsija generalno neće podbarno.

Olistala,cvetala i počela da se suši .Kažu od mraza ,ja mislim da je problem voda,jer znam gde sam potanjao kada sam prskao tu su prvo počele da propadaju a zatim da se širi sve više

I ja mislim da ti je voda, ako kažeš da si potanjao i da se zadržavalo više nego u drugim delovima onda je to.
 
Васовац, колико видим у воћњаку има одређени нагиб па мислим да вода није лежала. То што ниси прскао не би требало да доведе до сушења осим уколико је лишће опало, па су потом опет пролистале. Мени се осушила најбујнија бресква, остали сокови до новогодишњег мраза.
Na tri mesta u njivi sada izbija podzemna voda. što se tiče prskanja ova njiva je prskana do sada 6 puta ove godine kao i sve ostale njive
 
Ја на једној брескви имам доста уврнутих црвенкастих листова. Унутра буде понеки црв и мноштво смеђих јаја или нечег другог. Виђао сам на стаблу цикаде, али не знам како изгледају док су неразвијени.
 
Interesuju me sorte breskve Redheven iKrest heven ,odgovaraju mi po vremenu zrenja da popunim neke praznine u berbi,ako neko ima iskustva o njima neka podeli sa nama(veličina ploda,čvrstoća,osetljivost na bolesti, čuvanje,transport...)
 
Ја имам редхевен.
плод средњи - око 150 грама,
није га могуће чувати дуго као неке друге врсте,
болести: коврџавост лишћа,
отпорна на мразеве, родила и 2012. године,
средње бујна,
укус одличан,
коштица се не одваја у потпуности као код неких, али кад се користи нож за јело одваја се.
 
Dali bi ga sadio ponovo il bi ga menjao za neku drugu sortu istog vremena zrenja?
 
Садио бих поново, али ја то садим за своје потребе. Код продаје нисам сигуран колико подноси чување и превоз. Мада ја сам га возио колима 333 километра и пет дана после тога јео, али мислим да до Русије не би издржао. Често прероди па га треба проређивати.
 
Čisto informativno pitam pošto mi se čini da je tema o breskvi skoro zamrla, verovatno završena sezona pa ništa do sledeće godine :)
 
Tema je zamrla i kada je bilo dešavanja u voćnjacima. I sada se ima što šta raditi.

Pitanje za Vasovca: onaj Red Gold je Stark Redgold ? Branje krajem jula ili početkom avgusta, dugo godina ubedljivo najbolja nektarina dok se nije desila "eksplozija" novih sorti pre 10ak godina. I sada jako dobra. Svaka čast za plod.
 
Nazad
Vrh