Bremenitost i jagnjenje ovaca

ajd mi pomozite.....imam dvije ovce idf...koje mi se nisu ojagnjile kad i njihove parnjačice...jer kad su se trebale mrkati prošle godine kad i sve druge ...ugine mi ovan.....negde polovinom 11 mjeseca......nabavio sam drugog ovna ali bio mlad imao tek 6 mjeseci...pa dok je on stasao...(koliko mu treba da stasa??)ove dvije bile na "leru"... dali im je to smetalo..sad je ovan uvjek kod njih ali neznam baš šta da mislim....pozz
 
Parice se 99 % ovih dana ako se vec nisu parile.kod mene uglavnom siljegnice preskacu prvu sezonu parenja,a ovan je spreman za parenje od 8 meseci.
 
sava..bio si u pravu...evo ih nalivaju..ove dvije što se nisu jagnjile prvi put...i mogu reći da su mi dosta krupnije od onih što su se jagnjile....inače su parnjačice i bilo im je prvo jagnjenje...što znači da je najbolje ne puštati rano u pripust ovce....(a dok su bile jaganjci ove dvije mi bile najsitnije..)...još jednom pozzz za savu...i sve na forumu
 
Počelo je...
22d67d294224748.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Sretno Badnje vece svima koji ga veceras slave.
Kod mene danas pocelo jagnjenje,sitnija ovca,sa kojom sam vec imao problema ojagnjila jedno zensko krupno jagnje ali nazalost mrtvo,pokusao cale svasta da bi ga oziveo,ali bezuspesno.Boze pomozi,idemo dalje.
 
Kod nas od jutros dve drugojagnjenice po 1 muško. Prethodno jagnjenje im je bilo 01. i 05. Maja isto po 1 , jedini im je + što se jagnje na 8 meseci pa se nadamo da će sledeći put biti blizanci. :ppozdrav:
 
Kod mene opet najeb,popizdeo sam,odrasla ovca trece jagnjenje jedno musko jagnje,ali mrtvo.Koji im je djavo?ojagnji se na frku,moji obilaze,ali u 15 min ona baci vodenjak i izbaci mrtvo jagnje,sasvim normalno.jel ima neko ideju sta to moze biti?
 
verovatno nije pukla opna jer ga ovca nije olizala po glavi pa se ugusilo.desava se , ne vredi nerviranje
 
A,kako je moguce da ta opna ne pukne???evo i danas se jedna ojagnjila,sreca cale bio tu,blizanci musko i zensko,ali ni jednom ta opna nije pukla.
 
A,kako je moguce da ta opna ne pukne???evo i danas se jedna ojagnjila,sreca cale bio tu,blizanci musko i zensko,ali ni jednom ta opna nije pukla.
kolega meni se to desilo jednom ove godine,ali sa drugim jagnjetom,ojagnjeno sa sat vremena zaostatka,sreca da je majka naisla da pogleda ovo prvo,da je minut zakasnila gotovo.nije to bas ni tako redak slucaj.narocito je problem sa mladim ovcama,koje posvete paznju jednom jagnjetu.takodje sam imao slucaj pre tri godine,drugo jagnje rodjeno 6 sati posle prvog isto sa opnom.ovca bila iscrpljena,sreca da sam ja naisao,inace bio badnji dan,jedva sam ga spasio,masaza i slicne stvari,okretanje naopako.tu ovcicu sam ostavio,danas je prelepa ovca koja hrani blizance...
 
Jutros blizanci,musko i zensko,uz malu asistenciju caleta,podsvrnule im se prednje nogice,ali Bogu hvala sve u najboljem redu,sisaju ko pravi,ovo mi je jedina ovca koja se jagnji van sezone i u 14 meseci od nje imam 4 jagnjeta,kao da me opominju da ih ne rasprodajem...
 
hteo sam jedno pitanje za kolege sa vise iskustva.imam dvoje jaganjaca od jedne ovce stari 20dana.ovci je ovo drugo jagnjenje,melez domace pramenke i sarolea,otprilike kockasta pramenka.jaganci su rodjeni poprilicno mali ali izuzetno vitalni i veseli,ja ih zovem veseljaci.dok je ovca bila u boksu prvih nekoliko dana samo je jela seno i pila vodu.granule 18% sa kojim hranim ojagnjene ovce nije htela da pogleda,posle par dana pocela da jede ali rekao bih ne vise od 100g.onda je sastavim sa ovcama koje su se pre ojagnjile kako bi pre pocela da jede medjutim nikakav pomak nisam primetio.inace ovce koje su se obliznile dobijaju1.5kg,a koje imaju jedno 1kg granula.stvar koja me brine je da li jaganjci imaju mleka dovoljno.nikada nisam cuo da blece,ali svaki cas koriste priliku da prilete i da je podoje.da li da pokusam da ih prihranjujem na flasicu?
 
Nazad
Vrh