Bora

Hvala Zoki,a evo još malo slika od ovog simpatičnog traktora.

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Ovaj traktorcic sa malo kljuca na njemu moze poraditi jos koju godinu... :osmeh:
 
Bio sam opet na skupu starih traktora i motora,danas je bio u Kiskunhalasu.Tu je link za slike:
https://picasaweb.google.com/101665133906873672485/VVeteranTraktorEsStabilmotorKiallitasKiskunhalas

I trazim stare livene(gusane)tockove,koji su nekad koristili za kolice,i za masine,itd.Precnik bi trebalo od 25 do max 60 cm.Kolicina nije bitna,moze i jedan a moze i 20 komada.Tockove nisu pune, znaci sa paocima ili zbicama.Za kontakt mozete mailom:bbeci@stcable.net ili telefonom 0637292499
Hvala unapred
 
Pozdrav Svima!
Trazim kolege,vlasnike koji poseduju traktor madjarske proizvodnje marke DUTRA.Uglavnom iz teritorije vojvodine,ali nije bitno gde se nalazite.Radi se o druzenje sa madjarskim kolekcionarima koji imaju vise vrsta od ove marke,i oni bi zeleli doci kod nas da se pogledaju Dutre.Ko ima neispravan traktor,ili za prodaju,ili ne za prodaju,javite mi.Oni organizuju putovanje ,pa bi posetili vlasnike tih traktora.
Moj telefon je 0637292499 ili na mail:bbeci@stcable.net mozete mi javiti.
 
U moju skromnu kolekciju,danas je stigao još jedan traktor.Hanomag C224,iz 1959 godine,24 ks,motor dvotaktni dizel.Evo nekoliko slika od pomenutog traktora.

Cika Boro jel se ovo omakla greska u pisanju ili zaista postoje dvotaktni dizel motori?
Cestitke na kupovini novog-starog traktorcica, verujem da ce i on zasijati punim sjajem kao i oni pre njega i unapred se radujem slikama.
 
U moju skromnu kolekciju,danas je stigao još jedan traktor.Hanomag C224,iz 1959 godine,24 ks,motor dvotaktni dizel.Evo nekoliko slika od pomenutog traktora.

Cika Boro jel se ovo omakla greska u pisanju ili zaista postoje dvotaktni dizel motori?
Cestitke na kupovini novog-starog traktorcica, verujem da ce i on zasijati punim sjajem kao i oni pre njega i unapred se radujem slikama.
Dobro došao komšija,da postoje dvotaktni dizeli,a ti imaš dobre šanse da to i izbliza pogledaš,jer nismo daleko.Šezdesetih godina,u Šapcu je jedna firma imala 5 Ruskih kamiona marke MAZ sa trocilindričnim dvotaktnim dizel motorima,velike snage i nosivosti,toliko za tvoje interesovanje.Pozdrav i za tebe i za Loznicu,pa svrati da vidiš.....:cvetic::osmeh:
 
Dobro došao komšija,da postoje dvotaktni dizeli,a ti imaš dobre šanse da to i izbliza pogledaš,jer nismo daleko.Šezdesetih godina,u Šapcu je jedna firma imala 5 Ruskih kamiona marke MAZ sa trocilindričnim dvotaktnim dizel motorima,velike snage i nosivosti,toliko za tvoje interesovanje.Pozdrav i za tebe i za Loznicu,pa svrati da vidiš.....:cvetic::osmeh:


Stvarno nisam znao da postoje dvotaktni dizel motori ::sramota:: , moje znanje o motorima se svodilo na cetvorotaktne dizel i benzinske motore, zatim dvotaktne benzince koji koriste mesavinu, i wankel motore koji imaju ogromnu snagu i veoma kratak vek trajanja.
Zbog toga sam pitao dal' se nije omakla greska jer sam pomislio da pricate o dvocilindricnom motoru a da vam se omakla rec dvotaktni.
Eto naucih i ja nesto novo pa makar i po cenu da ispadnem glup :osmeh::ppozdrav:
 
Danas lep dan pa sam iskoristio da nešto radim oko Hanomaga C224 sa dvotaktnim dizel motorom.Dvotaktni dizeli imaju manji stepen sagorevanja,stoga im se češće auspuh zapuši.Takav je slučaj i sa ovim mojim,jer bivši vlasnik,a možda nikad niko nije ni čistio jer je baš totalno začepio_Odšrafio sam lonac i pokušao da ga rastavim da izvučem prigušivač,ali nisam uspeo,ni da mrdne kao da je zavaren,Pogledajte na slikama kako sam uspeo,3 sata na jakoj vatri......


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

- - - - - - - - - -



Uploaded with ImageShack.ushttp://img607.imageshack.us/img607/2576/spa4686.jpghttp://img7.imageshack.us/img7/2728/spa4691.jpg




Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Cika Boro divim se vasem hobiju i strpljenju kako ovim starim masinama opet date malo zivota.Ima i kod nas kad se izadje iz Temerina jedan otpad isto starih masina pa evo par slika
7.jpg
5434.jpg
4543453.jpg
 
Poznajem coveka licno,odnosno prijateljsku vezu imamo.Nije to pravi otpad,nego on sakuplja te stare masine i nikad ne bi prodavao.Njega novac ne vredi toliko da i jednog traktora prodaje.
 
Od kolege iz Češke,dobio sam neke slike.A vama ću pokazati nekoliko,izgled fabrike "Lorenz" iz 1933 godine,i proizveden 10.000 stabilni motor Lorenz.



Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us Ova zadnja slika je prvi stabilni motor Lorenz,proizveden 1905 godine.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Nazad
Vrh