Bolesti svinja i njihovo lečenje

Vec nekoliko dana svinja ne moze da se podigne na zadnje noge. Muci se,muci i uz veliko skicanje se podigne na nekoliko sekunde i odmah legne. Kad je pipnem po butini,skici. Lepo jede,nisam primetio druge simptome. Sta bi to moglo biti?
 
Rastanak je vec zakazan. Cekam ovih dana kasapina.:osmeh: Ja sam se plasio da nije neka bolest,pa da je meso neispravno. Mada svinja lepo jede.Nemam bas iskustva sa cuvanjem svinja. Inace svinja ima nekih 70-ak kg.
 
tu od 70kg da zakoljes...? malo je to,i one od 120 kao u klasi kad zakoljes nema nesto:) tek tamo od 150-160 je svinja mada ja cu ove moje kad imaju nekih 200-220kg...
 
Da,jede sasvim normalno. Pustio sam je vise od mesec dana. Nema boljitka. Pusticu je jos nekoliko dana. Ne pomeram je. Trudim se da joj olaksam maksimalno. Prinosim joj hranu. U svinjcu joj non-stop drustvo pravi jedna kokoska. Podseca me na onaj vic o konju i svinji. :haha:
 
Svaka ubivotina traje max dve nedelje,posle toga noz ako nema boljitka,poce ce meso da modri i propada ako je.prelom a ti dugo cekas
 
Dešava se i da bude prelom i tako zaraste samo i ona posle ustane.Nema pravila,a dešavalo se i da tako natera na 120-130kg pa pod nož.
 
Uzeo sam prasice male imaju oko 25kg. Medjutim neke imaju po ledjima tackice crvene. Mislio sam da ce proci samo posle par dana ali ne prolazi i dalje. sta bi to moglo biti? Da nije suga neka ili neka bolest i kako da resim
 
Ne verujem da je od komaraca jer 2 su u ospicama a 2 nisu. Ne cesu se ali su se osule skroz. Pokusacu da nekako ubacim sliku da vidite o cemu se radi.
 
Imam 2 problema. prvi je sto se cesu svinje, najvise usi cesu, ali i celo telo. na slici se vide tackice koje imaju po sebi

a drugi je ne svidja mi se kako izgleda rana posle strojenja. drugar koji mi ih je i prodao je ustrojio. nije ranu usivao nista nije sterilisao. ja sam sutradan i sledecih dana prskao rivanol i jod. sada je 5 dan od strojenja, malo je veci otok, a cesto se cesu u predelu rane, otvorila se jos vise. Da li da pustim pa da vidim kakav ce ishod biti,ili da zovem veterniara ili da nesto im dam da se ne zatruju od sepse ili sta znam moze da ih snadje. nov sam u svemu ovome ne znam da li tako treba. hvala








 
Ja nisam vidio do sada tako nestrucno skuljenje...Ovdje kod mene kolega skulji i to je gotovo u dva...tri dana.Otok se gotovo nikad ne javlja duze od dva dana.Samo rakijom ispiramo.....Valjalo bi da ti to veterinar pogleda a tog kasapina ne zovi vise
 
Pod hitno zovi veterinara,moraju dobiti neki penicilin.To je infekcija i može da se širi dole ispod stomaka.Moraš ga odmah zvati ili sam da im daš inekcije.Kada više oteknu može da se desi i da ne mogu da se izleče.
 
Nazad
Vrh