Bolesti ovaca

Da bi se oslobodio krpelja obrati se veterinaru.Ekto parazita se mozes osloboditi davanjem inekcije za "to".
 
Kolege jedno pitanje jedna ovca treba da se jagnji, po svemu sudeci veceras(parena je 14. 10)vime je nabreklo i spustila je mleko u sise,medjutin malopre sam primetio na vimenu potkozno tkivo velicine ping pong loptice, mekano je i na dodir toga ovca ne reaguje, kao da je ne boli.Predhodnih dana sam joj pregledao vime i toga nije bilo_Ovca je dobro hranjena pa se bojim da nisam preterao.
Da bi se nešto pouzdanije moglo reći, valjalo bi da nam postaviš sliku.
 
Krpelje ces rjesit ivermektinom (2 ml po ovci), aplikacija strogo pod kozu i ponovit nakon 14 dana. Uz to obavezno tretirat objekt u kojem se nalaze ovce.
Pozdrav.
 
kolega spensi dragomi je vaseg prisustva ponovo na forumu,vase znanje i iskustvo znace puno barem meni,veliki pozdrav
 
Krpelje ces rjesit ivermektinom (2 ml po ovci), aplikacija strogo pod kozu i ponovit nakon 14 dana. Uz to obavezno tretirat objekt u kojem se nalaze ovce.
Pozdrav.
Ne znam za tu dozu, propisano je za tu namjenu 1 ml na 50 kg i naravno ponavljanje.
Danas prašak neo-pitroid i pri tom sam uočio mnoštvo uginulih krpelja, što znači da je ivermektin djelovao 7 dana nakon tretiranja.
Znam da je ta doza koju navodiš sigurna , ali u pitanju su sjagnjene prvojanjice, sada 5 dana do jagnjenja. Prethodno je tretiran objekat sa duplom dozom .
Hvala spensiju i kvicoju i svima koji su pomogli sa savjetima. Problem je uspješno riješen.Drago mi je da se spensi "vratio", koji nam sa svojim savjetima može pomoći.
drugarski pozdrav.
 
Pa u principu ne moze da se vidi ako ih kratko imaju,ali ako su dugo na njima vidi se da prilicno oslabe.Inace preporuka je da na mozda svakih mesec-dva(ako je poslednja vakcinacija bila odavno) malo procesljate vunu po ovcama i ako ih ima,prskanje ili inekcije.
 
Ne znam za tu dozu, propisano je za tu namjenu 1 ml na 50 kg i naravno ponavljanje.
Danas prašak neo-pitroid i pri tom sam uočio mnoštvo uginulih krpelja, što znači da je ivermektin djelovao 7 dana nakon tretiranja.
Znam da je ta doza koju navodiš sigurna , ali u pitanju su sjagnjene prvojanjice, sada 5 dana do jagnjenja. Prethodno je tretiran objekat sa duplom dozom .
Hvala spensiju i kvicoju i svima koji su pomogli sa savjetima. Problem je uspješno riješen.Drago mi je da se spensi "vratio", koji nam sa svojim savjetima može pomoći.
drugarski pozdrav.

U pravu si da je propisano 1 ml na 50 kg, ali kod jakih invazija slobodno povecaj. Ja nikad nisam isao s manjom dozom ivermektina od 2-2,5 ml. Tolike doze koristim i kod pasa srednje velicine. Jako se dobro pokazao ivermektin za ovce kod tretiranja pasa od krpelja, usiju i ostalih ektoparazita.
Mislim da ti pise i u uputstvu da je jedino rizican i izbjegavat davat ivermektin u prvoj trecini graviditeta. Moj savjet je jos uz ivermektin dati dobru dozu vit. ad3e i 8 ml geomicina retarda.
Pozdrav.
 
Pre 7 dana sam dao ovcama vermitan 600 i promtselen, pošto vidim da bi nekima treba da se da i ivermektrin, interesuje me kad bih smeo njega da dam posle koliko vremena ili sam i njega mogao da dam sa vermitanom?
 
Mineralno djubrivo se ne koristi na pasnjacima koji su namenjeni za ispasu zbog moguceg trovanja, vec samo na pasnjacima i livadama za kosidbu
 
pocinju da se cesaju o jasla i pokusavaju da se ujedaju u delu gde ih krpelj ujeda. obavezno pregledaj oko prednjih plecki tu je koza najmekanija i tu uvek ima najvise krpelja
 
Ovo sam našao danas kod jagnjadi u koritu za koncentrat pa me interesuje šta je:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh