Bolesti koza

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Pozdrav!
Evo par fotografija
2uihn3q.jpg
2uihn3q.jpg

Ovaj prvi je jarcic a ova druga je kozica bas kada smo je slikali podigla je jedno uho.
Post je spojen: [time]1298745914[/time]
_________________________________________________
Greskom sam ostampao istu fotografiju
 
@ Brankojlo. Sta se desava danas sa jaradima druze? Neobicno mi jeste sto drze usi dole ali mi ne deluju bolesni(ustvari ovo jedno sto je na slici). :ppozdrav: :bravo:
 
Pozdrav crni tekir!
Ma oni su super sisaju ,trckaraju i veseli su ,sto se tice ponasanja sve je uredu jedino sto nekima padaju usi .Ovo im je tata
dbti60.jpg
 
Prelep srndac druze. :D A sto se tice usiju~j..es usi bitno je da su oni zdravi,veseli i da sisaju .I pojedini naucnici su bili klempavi pa .... :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav crni tekir! :ppozdrav:
Sad sedim i razmisljam u susednoj prostoriji imam ovnolike kunice pa se pitam da nije ova moja koza zastranila pa imala flert sa ovnolikim muzjakom i mali povukli na oca(mala sala) :haha: :haha: :haha:
Nema veze nek su oni meni zivi i zdravi .
 
A vidi se da je mlad. Zamisli jos kad udeblja rogove pa pusti bradurinu~ ima da bude pravi autoritet medju damama. ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
.............Nov sam na Vašem forumu pa ne znam ni kako da objasnim svoj slučaj a baš mi treba pomoć! Naime,jare bi trebalo da se ojari početkom aprila,medjutim od subote ujutru ima strahovite bolove u zadnjem delu i grčeve,nikako ne može da stane na zadnje noge. Veterinar je bio juče i dao joj je injekciju protiv bolova,neku direktno u vrat i kalcijumsku injekciju.Ona je jutros potpuno ista,ne jede,ne pije,stalno škrguće zubima i bespomoćno gleda u mene tražeći pomoć. Molio bih ako možete da mi date savet dali da je koljem ili šta već da radim. Hvala puno,Roksić
 
Pozdrav!
Hvala Karalic.Jarca "SASU" sam kupio sa farme koza (dobro me kostao) tek treba da pokaze pravo lice.
Roksicu nisam neki strucnjak ali pobacaj kod koza moze izazvati mnogo cinilaca .Bremenita grla ne treba napajati hladnom vodom(na koju su koze posebno osetljive),i ne treba hraniti budjavom i pokvarenom hranom,sto moze izazvati pobacaj, ako je u coporu i ako je udari druga koza isto zna doci do problema.
 
roksic je napisao(la):
.............Nov sam na Vašem forumu pa ne znam ni kako da objasnim svoj slučaj a baš mi treba pomoć! Naime,jare bi trebalo da se ojari početkom aprila,medjutim od subote ujutru ima strahovite bolove u zadnjem delu i grčeve,nikako ne može da stane na zadnje noge. Veterinar je bio juče i dao joj je injekciju protiv bolova,neku direktno u vrat i kalcijumsku injekciju.Ona je jutros potpuno ista,ne jede,ne pije,stalno škrguće zubima i bespomoćno gleda u mene tražeći pomoć. Molio bih ako možete da mi date savet dali da je koljem ili šta već da radim. Hvala puno,Roksić
Post je spojen: [time]1298984168[/time]
_________________________________________________
Stavi joj prst u oko ako ne trepne znaci da nije svesna.To znaci da ne moze da se hrani i sanse su joj nikakve.Ako je svesna ima neke sanse
 
@Roksic. Koliko sam te razumeo vec je primila injekciju tako da klanje kao opcija odmah otpada,a i inace to je uvek zadnja solucija.Kod jednog mog drugara se dogodilo nesto slicno,samo sto je koza vec bila pocela da se otvara.Veterinar je gurnuo ruku u matericu i izvadio jedno mrtvo jare koje se bilo poprecilo.Posle toga je izvadio jos dva ziva i sve je proslo normalno.Koza je bila dobro izmrcvarena ali se oporavila.Vidi opet zovni veterinara,nemoj odustati~sve najbolje!
 
v5byj9.jpg

Post je spojen: [time]1299044874[/time]
_________________________________________________
28tkrah.jpg

Post je spojen: [time]1299070121[/time]
_________________________________________________
sta mislite dali bi ovu kozu trebo izmust nije se jos okozila al ima veliko vime bojjim se upale :sta:
 
Pozdrav druze.Znas li kad joj je termin??Ako je danas,sutra u redu je ali ako je za 4~5 dana ja bih je olaksao malo.Sacekaj da se javi jos ko od iskusnijih kolega pa da vidimo.Nesto nam nema bata Gruje,da se nije sta naljutio? ::namigivanje:: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da nije druze 5.9 2010.?Nose 5 meseci+-5dana.Ako je 5.9. onda trebada se ojari u ova dva~tri dana.Ja je onda ne bi dirao.Zauvar je jaradima svaki gram "prvog mleka".Ja mislim da ces ti koliko sutra vikati na cast. :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299096019[/time]
_________________________________________________
Uupss,pogresio sam u racunici,u pravu si 5.10~jari se sutra,eventualno prekosutra.Budi ti nocas na oprezu~tu je ona. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh