Bolesti kod kunića

Pa ovako posto kunice cuvam 5-6 meseca
ujutro daem koncentrat za kunice pomesan sa kukuruzem jacmom ovesom i pcenicu ili samo ovesom i uvece detelinu
 
Mozda neko pametniji, jedna zecica ima lepljiv izmet, znaci nije proliv, nego je lepljiv,i bas vise bazdi :sta: sta bi moglo biti problem:haha:
 
Koncentrat, trikital, jecam, hleb... to je ta smesa sto ja daljem! I trenutno zbog malih sam oduzeo od nje detelinu zbog malih, inace dobiju svako vece detelinu odrasli zecevi!
 
Gabesz20 je napisao(la):
Koncentrat, trikital, jecam, hleb... to je ta smesa sto ja daljem! I trenutno zbog malih sam oduzeo od nje detelinu zbog malih, inace dobiju svako vece detelinu odrasli zecevi!
Izbaci joj hleb 2-3 dana,smanji tritikal,a povecaj zob.Daj joj nesto od sulfopreparata par dana radi preventive,ako nenadjes neosulfox p onda joj daj 5 dana sulfamidin sa neovezemicin n.Pravi pauzu 2 dana pa ponovi tretman 3 dana.Inace se radi o slaboj vrsti kokcidoze koja se cesto pojavljuje kod majki koje doje male a konzumiraju vise hrane,vrlo lako moze biti i do koncentrata.Daj joj ovo sto sam napisao pa mi javi sta si resio,vrlo je moguce da ce izgubiti mleko pa ce mali da otpadaju jedan po jedan.
 
Ok! Sto se doenja tice, to vec nije tolki problem, mali su 28 dana i one vec samostalno jedu! E sad ovaj neosulfox jer problem ako dobiju i mali? Mislim zbog toga sto je zenka jos sa malima par dana! I gde mogu dobiti ovaj neosulfox?
 
Gabesz20 je napisao(la):
Ok! Sto se doenja tice, to vec nije tolki problem, mali su 28 dana i one vec samostalno jedu! E sad ovaj neosulfox jer problem ako dobiju i mali? Mislim zbog toga sto je zenka jos sa malima par dana! I gde mogu dobiti ovaj neosulfox?
Neosulfox P imas u subotici Ul. Brace Radica kod kruznog toka preko crkve u veterinarskoj stanici "VETERINAR"...
 
Okej, fala!
Post je spojen: [time]субота, 10. април 2010. 00:42:14 MST[/time]
_________________________________________________
Uhh sad vidim da je Megi u predhodnom postu pisao da se rastvor Neosulfoxa daje u usta spricem, a ne u vodu :haha: A ja pitam da li je problem ako i mali dobiju! A dobro ne mogu sve da procitam :cao:

Evo bio u gradu i dobio sam sulfamidin, ovog Neosulfoxa nije bilo!
 
Pozdrav. Imam pitanje ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne.Kunic muzjak 4,5 meseci Ukrsten Nz.beli i Kalifornijski poceo je pre dva dana da drzi odnosno vuce glavu na levu stranu i tako stalno ne ispravlja je.Sta to moze biti? hvala u napred

pozz
Post je spojen: [time]1271006351[/time]
_________________________________________________
Megi je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Megi je napisao(la):
Mityoo ako je stvarno imala onda je stvarno mozes ostaviti za rasplod jer je stvorila prirodan imunitet.
Jel taj imunitet trajan ili kao kod vakcine protiv mixomatoze posle određenog vremena nestane? Dali da je pelcujem onda ili nije potrebno?
Pelcuj je slobodno nece da joj skodi,ali mislim da ove godine ce bude velik problem sa pelcovanjem,jedini koji ga je pravio je Vetzavod Zemun medjutim ove godine izgledi su takvi da mixoveta nece biti u proizvodnji.Zato apelujem na forumase da paze sa cim pelcuju jer trenutno sve sto je u prodaji je od prosle godine,odnosno istekao je rok trajanja,navodno vakcine ima u Madjarskoj ali je preskupo 20 doza iznosi negde oko 1400 din,sto bi bilo oko 70 din po kunicu.Ima jos vremena cemo da vidimo.

Ja sam uspeo da nadjem vakcinu istekao joj je rok 3m ali su mi svi veterinari rekli da slobodno pelcujem da je dobra posto je propisno cuvana , cak sam zvao i Zemun i tamo su mi rekli da je to ok.imam jos 20 doza nadam se da ce biti sve ok.
 
edmon je napisao(la):
Pozdrav. Imam pitanje ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne.Kunic muzjak 4,5 meseci Ukrsten Nz.beli i Kalifornijski poceo je pre dva dana da drzi odnosno vuce glavu na levu stranu i tako stalno ne ispravlja je.Sta to moze biti? hvala u napred

pozz
Post je spojen: [time]1270973951[/time]
_________________________________________________
Megi je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Megi je napisao(la):
Mityoo ako je stvarno imala onda je stvarno mozes ostaviti za rasplod jer je stvorila prirodan imunitet.
Jel taj imunitet trajan ili kao kod vakcine protiv mixomatoze posle određenog vremena nestane? Dali da je pelcujem onda ili nije potrebno?
Pelcuj je slobodno nece da joj skodi,ali mislim da ove godine ce bude velik problem sa pelcovanjem,jedini koji ga je pravio je Vetzavod Zemun medjutim ove godine izgledi su takvi da mixoveta nece biti u proizvodnji.Zato apelujem na forumase da paze sa cim pelcuju jer trenutno sve sto je u prodaji je od prosle godine,odnosno istekao je rok trajanja,navodno vakcine ima u Madjarskoj ali je preskupo 20 doza iznosi negde oko 1400 din,sto bi bilo oko 70 din po kunicu.Ima jos vremena cemo da vidimo.

Ja sam uspeo da nadjem vakcinu istekao joj je rok 3m ali su mi svi veterinari rekli da slobodno pelcujem da je dobra posto je propisno cuvana , cak sam zvao i Zemun i tamo su mi rekli da je to ok.imam jos 20 doza nadam se da ce biti sve ok.
Da ali onda moras duplo da im das.
 
Pozdrav. Imam pitanje ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne.Kunic muzjak 4,5 meseci Ukrsten Nz.beli i Kalifornijski poceo je pre dva dana da drzi odnosno vuce glavu na levu stranu i tako stalno ne ispravlja je.Sta to moze biti? hvala u napred

pozz

Eserihija Coli (bakterija) mu je napala nervni sistem odnosno kicmenu mozdinu.Nema leka kolji dok jos mozes,iskrivice je skroz pocese da gubi ravnotezu,pada ce ,nece moci da jede i pije.
 
Megi je napisao(la):
edmon je napisao(la):
Pozdrav. Imam pitanje ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne.Kunic muzjak 4,5 meseci Ukrsten Nz.beli i Kalifornijski poceo je pre dva dana da drzi odnosno vuce glavu na levu stranu i tako stalno ne ispravlja je.Sta to moze biti? hvala u napred

pozz
Post je spojen: [time]1270941551[/time]
_________________________________________________
Megi je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Megi je napisao(la):
Mityoo ako je stvarno imala onda je stvarno mozes ostaviti za rasplod jer je stvorila prirodan imunitet.
Jel taj imunitet trajan ili kao kod vakcine protiv mixomatoze posle određenog vremena nestane? Dali da je pelcujem onda ili nije potrebno?
Pelcuj je slobodno nece da joj skodi,ali mislim da ove godine ce bude velik problem sa pelcovanjem,jedini koji ga je pravio je Vetzavod Zemun medjutim ove godine izgledi su takvi da mixoveta nece biti u proizvodnji.Zato apelujem na forumase da paze sa cim pelcuju jer trenutno sve sto je u prodaji je od prosle godine,odnosno istekao je rok trajanja,navodno vakcine ima u Madjarskoj ali je preskupo 20 doza iznosi negde oko 1400 din,sto bi bilo oko 70 din po kunicu.Ima jos vremena cemo da vidimo.

Ja sam uspeo da nadjem vakcinu istekao joj je rok 3m ali su mi svi veterinari rekli da slobodno pelcujem da je dobra posto je propisno cuvana , cak sam zvao i Zemun i tamo su mi rekli da je to ok.imam jos 20 doza nadam se da ce biti sve ok.
Da ali onda moras duplo da im das.

A kada da im dam drugi put?
 
Moze da se koristi,nije poznata bilo kakva reakcija,ali ga za svaki slucaj kuvaj u paprikas nemoj ga peci.Vozdra...
 
Megi je napisao(la):
Pozdrav. Imam pitanje ako je neko imao slicno iskustvo neka mi pomogne.Kunic muzjak 4,5 meseci Ukrsten Nz.beli i Kalifornijski poceo je pre dva dana da drzi odnosno vuce glavu na levu stranu i tako stalno ne ispravlja je.Sta to moze biti? hvala u napred

pozz

Eserihija Coli (bakterija) mu je napala nervni sistem odnosno kicmenu mozdinu.Nema leka kolji dok jos mozes,iskrivice je skroz pocese da gubi ravnotezu,pada ce ,nece moci da jede i pije.

Hvala.Ali vakcinisao sam ga pre neki dan protiv mixomatoze jel mogu da ga zakoljem zbog toga ?Jel moze takvo meso da se koristi?
 
Evo drugi dan dajem Sulfamidin, i vec ima boljitka kod zenke, pocinje da bude normalan izmet ::svaka cast:: Samo mi je malo skup sulfamidin 100 ml u bocici je 120 din.
 
Imam 2 mala počeli su sinoć da šmrcaju, i iz nosa im curi nešto bezbojno, a jutros sam primetio o da imaju proliv(guzica im je ulepljena...) Šta da preduzmem? Koja je to bolest? Sa ovim se dosad nisam sretao!
 
Nazad
Vrh