Bolesti i ostali problemi kod teladi

Da li je neko imao problema sa oticanjem nogu kod teladi? Problem se pojavio prije mjesec dana. Otekla je noga u papku do zgloba skroz. Ne oslanja se na tu nogu nikako. Nakon intervencije otok je prosao za dva tri dana i vise nije imao problema. Sve do jutros kad opet ne moze na tu nogu. Dolazio je drugi veterinar i njegov savjet je prinudno klanje. Da li se sta moze uraditi po tom pitanju ili barem da se prolongira taj otok dok ne dodje do neke kilaze. Sad ima 180-200kg.
 
Sa spoljasnje strane nema nikakvih povreda. Veterinar misli da je mozda problem u zglobovima. Dao mu je danas neke antibiotike i jos nesto protiv bolova. Da li je moze biti i beton u pitanju?
 
Код овога може да помогне флуниксил или мелоксидолор. Помаже код јаких упалних процеса. Није антибиотик већ антиинфламаторик. Овај први се користе код тркачких коња и упала тетива и зглобова.
 
Ja sam imao problema bas kod odraslog bika. Upalu i gnojni proces ispod kopita. Koliko se secam dobio je neke inekcije verovatno antibiotik i mazali smo debelo Flogocidom i navlacili carapu pa flasterom lepili da ne spada. Svaki dan smo menjali taj oblog i izlecili ga. Flogocida ima u veterinarskim, a i u humanim tj. apotekama za ljude.
 
Imam problem sa teletom. Unazad dva dana krv u stolici. Od sinoc nikako nema balege samo krv. Krv je onako bistra rekao bi da je blizu otvora da je dublje vjerovatno bi imala tamniju boju. Jutros je veterinar pogledo dobila je neke antibiotike i inekciju protiv parazita. Kaze da postoji mogucnost zapetljaja crijeva. Da li je neko imao slican problem?
 
Imao sam ja uvalilo se jedno vrijeme i skoro svako tele koje dođe se zarazi.jedina pomoć tiamulin u Srbiji (hemutin s) ima i prah i injekcija ako ne jede bolje inekcija
 
Imam problem sa jednim malim teletom(mesec dana). U nedelju je dobio proliv, stavio sam mu jedan prasak u mleko, ali nije pomoglo. U utorak je opet imao proliv i dao sam mu jednu injekciju Interfloxa. Posle toga mu je stao proliv, ali poceo je tesko da ide i da ustaje, i od juce ujutru ne moze na noge. Bio mi je veterinar juce popodne dao mu je neke inekcije, ali danas i dalje ne moze da ustane, ja ga podignem ali ne moze sam da stoji na nogama. Mleko popije kada mu dam, a uzima i prekrup. Da li je neko imao slican slucaj, sta bi moglo da bude?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Imam problem sa jednim malim teletom(mesec dana). U nedelju je dobio proliv, stavio sam mu jedan prasak u mleko, ali nije pomoglo. U utorak je opet imao proliv i dao sam mu jednu injekciju Interfloxa. Posle toga mu je stao proliv, ali poceo je tesko da ide i da ustaje, i od juce ujutru ne moze na noge. Bio mi je veterinar juce popodne dao mu je neke inekcije, ali danas i dalje ne moze da ustane, ja ga podignem ali ne moze sam da stoji na nogama. Mleko popije kada mu dam, a uzima i prekrup. Da li je neko imao slican slucaj, sta bi moglo da bude?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Nemoj zrno/brašno, treba seno da mu burag radi.
 
Ma isto, noga hladna i ne ustaje. Jede sve, pije mleko. Dao mu je neke vitamine i selen, i antibiotik.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Рашо ако га ти подигнеш и он не може самостално да стоји на ногама тешко ће од њега бити нешто...Води само рачуна о рачуну Ветеринарској служби!Дај Боже да грешим и да Рудолф стане на своје ноге❤️
 
Imam problem sa upalom pluca kod bikova svake godine. Sta se najbolje pokazalo od lekova .koja terapija?Radio sam sa Floronom al ko da mi nedeluje ko pre

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Hala sa 3 strane zatvorena boksevi 6x6 njih 6komada u boksu. Ima vazduha nema amonijajka.
 
Nazad
Vrh