Bolesti i lečenje krava

Ovo umakanje.
c266191f352dae2e7f0876000c00e398.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
To smo radili pre 15 godina, dok smo imali krave. Kao i pranje sisa sa nekom tecnoscu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Jedno vrijeme sam tako radio...udaraju nogama i..izmicu tako da sam odustao
Nego..neko rece da poslije telenja onaj visak mlijeka od prve muze nije dobro dati kravi..Sto..ja uvijek dadnem i nisam primijetio da smeta
Ja sam spomenuo....😁
Ajd i da objasnim....
Imao sam grla koja se "navade" da sisaju druge krave, osladi im se mleko....
Pogotovo kad je prvotelka...
Nije problem ako sisaju tvoje krave, ali je problem kad sisa tuđu kravu na pašnjaku !!!!
I siguran sam 100% da je to bio uzrok....
 
Pustim jutros 3 krave u cuvara...ooko podne da ih uveden u stali a u njih sise i po malo vimena prosarato sa hiljadu krvavih tackica...koda ih je neko izbocko iglom....operemo alkoholom i prespricao sprejom za rane....jedva smo ih veceras pomuzli....Jel imao ko slican slucaj
 
Te tri su mi naucene na cuvar vec godinama i nikad se nije desilo nista slicno....sacekat cu da ih prođe pa ćemo oprezno sa issspustanjem u cuvara
 
Sad sam nasao razlog onakvog vimena i sisa u krava....pustim jednu pa cu pazit...stotine nekih sitnih muva na vimenu i sisama i pije krv...čak i sa unutrašnje strane uha....komsijine u blizini i nije se zalio da ima problem
 
Prico danas sa veterinarom...cudno mu bilo sto su izgrizene i sa unutrašnje strane uha...Dao je neko misljenje da je mozda do hrane pa krave imaju neki miris koji privlači insekte..muhe...Jedino moje jedu silazu i sjenazu u komsiluku...uglavnom..problem..mazem jodom
 
Ko vam orezuje papke kod krava? Jel može neki kontakt?

Послато са LM-K420 помоћу Тапатока
 
Kako pokrenuti preziv kod krava svaku metodu smo vec isprobali sta smo znali, nikako da krene na bolje
 
Koliko dugo traje problem? Ako traje dugo i krava je na početku laktacije i mlečna je, može uzrok da bude dislokacija sirišta. Neka je pregleda iskusan veterinar.
 
Pre 5 meseci je oteljena traje pet dana .Prvo smo mi probali sa lirom ulja pa posto do uvece nije krenulo doso veterinar da je pregleda dao mu je jednu inekciju i sipali smo kesu neosagina pa posto nije bilo promene sutra ujutro sipali tri kese laksativa pa uvece opet neosangin jutro 300 grama soda bikar bone.Nema temperaturu na dieti je silazu i koncentrat skroz iz baceni jedino malo sena sto moze od ovih pored da uzme
 
Daj joj litru vazelinskog ulja pa kasnije ju zalij sa pola kile germe u 3l vode i malo šećera
 
Nazad
Vrh