Bočna freza

Bilo koj vocnjak koji je "bez korova" isfreziran ili obradjen podrivacima bolje napreduje nego voćnjak sa korovima od pola metra visine, moje misljenje je da frezovanje moze biti samo pozitivno za bilo koju kulturu.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Mnogo bolje usitni i obradi zemlju oko voćke. Mada, i ova tvoja tanjirača (sa videa) odlično uradi posao. Koja je tanjirača u pitanju i gde si je kupio (cena)?
 
Davno je kupljena,tada sam imao i kalderoni frezu ,ni sam nisam verovao da tanjirača može da odradi posao kada sam kupovao.Brzo su moje nedoumice pale u vodu ,tanjrača me je oduševila a frezu više nisam ni kačio pa je ubrzo našla novog vlasnika.Neke prednosti u odnosu na frezu moze da radi po vlažnom , ne namotava travu , mnogo brze uradi posao... kada namontiram umesto baterija tanjirače nož za podsecanje on se našteluje tako da pridje skroz do stabla i poseče sve divljake koji su izbili iz podloge Marka je speedo a plaćena je koliko se sećam 1450 eura
 
A jel su ti vocnjaci svi na ravnom terenu, kao ovaj sa videa ili imas i pod nagibom nesto?

Послато са HUAWEI Y530-U00 уз помоћ Тапатока
 
Meni ju je vlasnik pre jedno pola godine nudio sa papirima za 280k, tako da je bio jeftiniji.
Sećam se da je tada izlazila do nekih 1.900 evra, uz povraćaj, naravno.
 
Meni ju je vlasnik pre jedno pola godine nudio sa papirima za 280k, tako da je bio jeftiniji.
Sećam se da je tada izlazila do nekih 1.900 evra, uz povraćaj, naravno.
Izvinjavam se, pogrešno sam napisao iznos. Našao sam papire koje sam tada zapisivao. Izlazila je oko 187.000 dinara kada se odbije povraćaj. Znači, oko 1.500 evra.
 
Cuo sam se sa proizvodjacem , za nekih mesec dana izbacuju nov model, malo poboljsan. Radno telo ce moci da se menja, freza ili tanjiraca. Sto je po meni pun pogodak.
Cena novog modela ce biti 250000 + pdv
 
Ništa se tu neće dobiti ,freza se uvlači i izvlači pravoliniski, a tanjirača se povlači ka nazad(šamara) i sa tim tipom uvlačenja sa dobija da može brzo da se radi.Calderoni ima mogućnost da umesto freze se stavi tanjirača ali isto se mora raditi polako kao sa frezom
 
Mi kada smo kupovali frezu išla je i tanjiraca uz nju, ali uz doplatu. Ne sećam se sada tačno, ali čini mi se oko 300-400e, pa smo odustali od nje. Sada je u planu da se menjaju tanjiri na tanjiraci, pa će se taman nešto iskombinovati da se napravi i za frezu.
 
da li je neko imao iskstva sa bocnom frezom pipalicom sa 540 obrtaja na rotoru, 0dnosno da se stavi reduktor 1;1
 
To je jako sporo neće uopšte raditi posao, tj. možda će raditi ali da se krećete prvom sporom i punim gasom.
 
Nazad
Vrh