Bitcoin [sta je to i kako radi]

Sedenje u fotelji i cekanje da ti padnu pare s neba ne moze niti sme da se naziva ''rudarenje'' Zna se sta je rudarenje i nemam nista protiv nikoga ovde. A i lepo pise u postu iznad za ''rudarenje'' su potrebne velike kolicine struje,jaki racunari itd. A onda ce uz racunar da ti se nadje i prodavac da ti proda masazer za ledja zbog krive kicme jer si se pogrbio od ''rudarenja'' i vidi se ko profitira iz toga. Ali ovce su za sisanje.
 
Mozda sam staromodan i de mode ali nesto si kupio 2010 za 2 $ a sad si prodao za 15000$, nit si video sta je nit znas gde je.......nesto si kao iskopao jes da si uloyio nesto struje i kompjuter....i sutra isto tako moze da padne na 1000$....... i voleo bi da vidim statistiku koliko njih je stvarno unovcilo i obogatilo se na toj velikoj super zaradi....meni sve to lici samo na marketing navlacenja na udicu.
Sve mi ti smrdi na igranku svetskih spekulanata sa belosvetskih berzi koji samo izmisle novu igranku da jos vise osisaju ovaca,jer ovo sto nas sisaju svake godine na trzistu zitarica,djubriva,modernih masina nije im dovoljno jer su nam vec skoro svu krv popili....:bravo:
 
Немам ја појма о биткоинима. Знам да је било случајева куповине злата у неким банкама. Човјек купи злато у банци, а та банка га као чува. Човјек једном пожели да преузме злато, али му банка банка не да.
Ја не сумњам да се у биткоинима може зарадити. Али ће зарадити само мали број људи. И код Дафимент банке су зарадили они што су на вријеме подигли новац.
 
Ovo nije prvi put da bitcoin ima ovoliki rast, stavise procentualno ovo i nije nesto za bitcoin npr. 25.6.2010 do 7.6..2011, bitcoinova cena je porasla sa $0.05 do $23.92, rast od 47 740%. Zatim je izgubio 92% vrednosti, pao na oko $2. Zatim od Novembra 2011 do Decembra 2013 od $2 do $1000, rast od 52000%. Potom oped pad od 82%, najniza cena je bila oko $230. Od januara 2015. do danas rast od oko 6000%, dakle ni priblizno kao pre. Zanimljiv trend je da iako dozivljava velike uspone i padove dugorocno u proseku ima znatni rast. Dakle izgleda da jedino sto bi moglo da ga zaustavi je rast neke nove kriptovalute ili masovna zabrana jer se velikim drzavama ne svidja sto nemaju kontrolu. Ili potpuni pad interneta.
 
A i lepo pise u postu iznad za ''rudarenje'' su potrebne velike kolicine struje,jaki racunari itd. A onda ce uz racunar da ti se nadje i prodavac da ti proda masazer za ledja zbog krive kicme jer si se pogrbio od ''rudarenja'' i vidi se ko profitira iz toga. Ali ovce su za sisanje.
Ne sedis ti za racunarom, racunar sam radi a ti radis svoje uobicajene poslove. Za sve je potrebno znanje pa i za ovo koliko god se sve predstavlja da je lako. Lako se predstavlja i poljoprivreda svi vide kada neko nesto proda a koliko je rada ulozeno to nije vazno. Srecna Nova Godina!



Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
E da mi neko takav traktor napravi,... on sam radi a ja radim svoje uobicajene poslove...
 
Nekada su se rudarila samo 2 coina.Prvo Bitcoin pa posle Litecoin.Tezina je vrtoglavo skakala.Danas postoji 1000 shitcoina koje ljudi rudare.Svako ima neku racunicu i logiku.Broj rudara se podelio na sve strane i izbor za kopanje je velik.Samim tim difficulty ne raste vrtoglavom brzinom.Srbija je tackica u svetskom crypto svetu.Ali,imamo prilicno jeftinu struju,imamo dostupan hardver,imamo dobar net i imamo dobru volju da zaradimo a da ne radimo bas puno.Svi elementi su tu.Ogromna kolicina novca se uliva u srbiju iz crypto valuta.

Jednom da se i kopanje ( rudarenje ) isplati


 
Poslednja izmena:
Немам ја појма о биткоинима. Знам да је било случајева куповине злата у неким банкама. Човјек купи злато у банци, а та банка га као чува. Човјек једном пожели да преузме злато, али му банка банка не да.
Ја не сумњам да се у биткоинима може зарадити. Али ће зарадити само мали број људи. И код Дафимент банке су зарадили они што су на вријеме подигли новац.

Da li ti zaista veruješ kolega u to!? Zamisli kakva bi to reklama bila za banku! Kako je moguće da ti banka u zadnjih 20 godina ne da ono što je tvoje? Da zaboravimo Jezdu i Dafinu... Da li zaista neko misli da bi nekome banka Inteza zabranila da povuče svoja sredstva ili nešto iz sefa... To su priče za malu decu i one koji nikad u banku nisu ušli k'o ni u crkvu i znaju svu mudrost ovog sveta :osmeh:
 
Претпрошле године је једна банка преко ноћи отишла под лед и сав новац је остао депонован,и половина људи више не може да га поврати никако због разноразних политичких и законских заврзлама.Тако да све је могуће.
 
Ta priča da banke garantuju ulog, to važi samo dok ne dođu u problem. Posle više ne važi.
 
A da ne spominjemo i da u svim bankama muljaju. Bilo je slucajeva da su sluzbenizi banaka uzimali kredite umesto svojih klijenata. Falsifikovali sve potpise,ali to nije za ovu temu.
 
Ovaj je zaboravio sta je banaka bankrotiralo i da danas u nista nisi siguran...pa kod nas su u poslednje vrijeme dvije banke propale
 
Претпрошле године је једна банка преко ноћи отишла под лед и сав новац је остао депонован,и половина људи више не може да га поврати никако због разноразних политичких и законских заврзлама.Тако да све је могуће.

Zar nisu otišle dvije, a za treću stalno pričaju da će uskoro?

Slična situacija je bila i sa štedišama ljubljanske banke koji su čekali svega 25 godina da izvuku glavnicu i nešto sitno kamate.
 
Nemojmo zaboraviti ni ASTRA banku....... "zaplenili" mi cca 15000 DEM i posle 10-tak godina mi isplatili oko 1/3 vrednosti u dinarima,a gosn Salata sad hoce da gradi TESLA grad.....sve sami prevaranti i lopov do lopova a mi boranijaaaaa
 
Pa mora da je bogat kad je osisao ko zna kolko miliona ljudi da im proda ovo. Inace citao sam negde da mu se od 2009. kad je izmislio ovo gubi svaki trag.
 
Nije mi jasno za cega iskorištavaju te umrezene kompjutere,ali svako im je jeftinije da ih umreze a u stvarnosti ko zna za čega ih koriste.To sa povezanim kompjuterima koji rudare i kao zaradjuju sitnu kintu koja nepokriva cak ni racun struje mi je tek nelogicno. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh