Bergamo

potpuno se slazem..i mislim da je tako nesto u pitanju kod ovog slucaja...jel je ovo "nemoguce" ... :ppozdrav:
 
@spensi
ajd malo u :off_topic: ukapirao sam da radiš na velikoj farmi (verovatno ima negde ranije u nekoj drugoj temi) pa me interesuje koje rase držite konzum ili dr ako možeš par reči jer očigledno da poseduješ veliko znanje i iskustvo pozdrav
 
potrebno mi je misljenje clanova foruma, koji poznaju rasu bergamo, nedavno sam kupio musko jagnje za priplod, potrebno mi je vase misljenje..pozZz :ppozdrav:

 
Dobro vece.Neko moje misljenje u vezi BERGAMA,da je on mozda vise interesantan za ukrstanje,nego za uzgoj u cistoj rasi.Kao sto rece sign.MIladinovic,za dobivanje dobrih zenskih priplodnih grla.||(od mojih ovaca,rekao bih da su ponajbolje one ukrstene sa bergamom.Kad budem mogao idem do Studenice da vidim sta ima bratija od Bergama.Pa mozda i kupim nekog bergamcica.
 
@Zec
lepo jagnje bas po meni,cekamo spensijev sud i miljkov
Kod njih ces najbolje pazariti,zahvaljujuci neni telefonski sam upoznao Oca Orsisija koji radi sa ovcama pri imanju manastira(oko 160 komada imaju i rade razna ukrstanja)
mislim da je zanimljiva rasa za ukrstanja ako se naleti na prava grla kakva je spensi opisao,proizvodnja je bitna a usi oslikavaju cistocu kao npr rep kod romanovih
oni te sigurno nece prevariti kao neki odgajivaci po srbiji
veceras sam slikao i uzivo video(uzivo je ipak bolje,dubok krupan 13 meseci i malo jace garantujem da ima bar 85 kg, mesanca romanov + bergam sad cu okacit sliku odlican je a i potomci su lepi bas)
Post je spojen: [time]1267991759[/time]
_________________________________________________
inace vezan je,voli se gurkati i preti udaranjem,pario je njih 20 kao jagnje






 
@Zec
Lipo janje. Bar koliko se vidi po slikama. Nadam se da je malo ukrivo stajao kad si ga slikao, pa izgleda kao da ima malo krivu prednju livu nogu.
Koliko je staro?

Evo jednog lipog primjerka
mtm0cl.jpg
 
hvala spensi tvoj komentr je jako bitan za mene,staroje 3.5-4 meseca noge su mu ok :cao:
Post je spojen: [time]1267997297[/time]
_________________________________________________
uh odlican
 
lepo izgleda ova strana koja moze da se vidi. Mene obicno zanima ona druga strana zivotinje, jer kad kupci dodju po jagnje za klanje, obicno ga gledaju od pozadi a da to jagnje od pozadi dobro izgleda mora i otac da ima zadnju stranu odgovarajucih osobina. Kad se koza skine, ne vidi se ni glava ni usi, samo plecke, ledja i butovi, ostalo je nebitno. Verovatno da je i sa druge strane dobro, koristan ti bio i mnogostruki otac postao :ppozdrav:
 
Po prvoj slici mislim da se moze zakljuciti kakav je pozadi. Gledajuci ramak straznjih nogu i sirinu bokova moze se zakljucit da ima diskretnu pozadinu. To je moje misljenje, ne ulazim u niciju prosudbu.
Pozdrav.
 
Zdravo draga gospodo uzgajivaći. Pored svog posla držim i nekoliko ovaca, nije neka priznata sorta kao ove o kojima se vodi riječ na forumu (vlašička pramenka) al mogu reći da prilikom čitanja došao sam do velikih otkriča svaka vam čast samo tako nastavite a kad skupim nešto love garant ću u nabavku nečeg rasnog!!!
 
Evo taman sam bio kod jednog klijenta koji ima bergamo, pa sam napravio nesto slika. Izvinjavam se na kvaliteti, jer je bio sumrak a pri sebi sam imao samo telefon. Ali ipak nesto se moze i vidjeti.
Imao sam slucaj teske upale pluca kod jedne ovce, koja ce nadam se zavrsiti dobro, mada je jutros ojanjila mrtve dvojke (nakon teskog stanja i terapija, bilo je za ocekivat).

Na prve tri slike su dvoje janjadi od 4 mjeseca i u prvom planu je muzjak.

11kvcj7.jpg


14mvsqq.jpg


119pikl.jpg


Na sljedece tri je skupina ovnova.

29qmbvc.jpg


2guz6fs.jpg


jsn8cz.jpg


Jedan suffolk od 10-tak mjeseci. Malo za krizanje (daju dobru janjad koja su po rodjenju mala, ali rastu ka iz vode). Prijasnji ovan je prodan.

91029f.jpg


I evo taman ovce i janjad bile na veceri (vecernja tura konc).

241q9eo.jpg


2ngbfok.jpg
 
Nazad
Vrh