Berba kupina 2012,otkup,cena,problemi,itd.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osecina veceras 140 cacanka, torn fri 160, sutra zovem nakupce, a od petka mogu doci na cast, hladnjacari nece uzeti ni kilogram...
 
Cena u selima oko Varvarina: Zalogovac-170(pare odmah), Bacina-180(nema pare odmah), Orasje-190(pare, navodno, za 7 dana).
 
Od vikenda do srede najavljuju temperature do 42 stepena, i to par dana, mislim da ce to ako se ostvari jednostavno pregaziti i zrelu i zelenu kupinu...
 
Sinoc tamiska 175 .ako je losija upozorenje,pa - 5-10 din.manje Danas nema otkupa
Kod Ariljca i skupljenca ( doce) isto. Alfa,libertas.eliksir .5-10 din manje
 
Pogled Rosica, firma koja otkupljuje u podjastrebackim selima danas placa 150din i jednu i drugu, kao ista cena a traze od otkupljivaca na otkupnim mestima da ih odvajaju.
 
Juce i danas nema otkupa ...rekose da kvalitet dosta opao i cena za sutra se ocekuje 140-145 ...?
Pitanje da li je stvarno kvalitet opao ili.....? posto nisam stigao da proverim..... Ako je... sta je uzrok ,temperat. ili zadnje kise ili sta dr.
 
ma to su sarene laze sad je berba u punom jeku cene na svetskoj pijaci nisu onakve kakve su nasi hladnjacari ocekivali pa moraju malo da koriguju cene ,ali nece imati problema sa plasmanom jer je trenutno kupina deficitarna roba
 
Kod nas je vec par dana cacanka ocajnog kvaliteta jer ljudi jednostavno ne zalivaju kupine. KOd mene je kvalitet za nijansu opao zbog temperature, dok mi je torn fri vrhunski kvalitet i maltene mogu da napisem cenu za njega sam. Obisao sam par kupinjaka u kraju i video da su u kriticnom stanju. Bez vode i zasene ostavljeni su na milost i nemilost ovom suncu. Inace berba je generalno na 60% kod cacanke, kod torn frija na 30%.
 
Juce i danas nema otkupa ...rekose da kvalitet dosta opao i cena za sutra se ocekuje 140-145 ...?
Pitanje da li je stvarno kvalitet opao ili.....? posto nisam stigao da proverim..... Ako je... sta je uzrok ,temperat. ili zadnje kise ili sta dr.
ima svega.kvalitet nije svugde opao.pa bi bilo logicno da se dobra kupina placa.
koliko pricah sa jednim hladnjacarem,stize mu dosta kupine sa ozegotinama .i u redu bi bilo ocekivati dase takvoj kupini smanji cena ili da ljudi prilikom branja takvu kupinu posebno odvajaju.medjutim sve ide u isti lonac.slicna prica pole ko sa malinom.cujem neke najave za utorak i +44.sto je stvarno mnogo za kupinu.a i sledecih desetak dana slabe su mogucnosti za kisu tako i dace rod kupine biti umanjen.
 
Pomenuste + 44! ...... ima li sanse na malini i drugim vocnim vrstama da prezive rodni pupoljci koji se sad formiraju za sledecu rod.god. ...... sto znaci da ovih dana se zavrsava berba (na nekim vocnim vrstama) za sledecu rodnu godinu....!!! ??

Voleo bih ako neko od Exsperata cita nase postove(muke) da nam na ovom forumu ili vestima da sugestije ....sta bi bilo dobro da nasim biljkama damo ...mozda Amino kiselina,humsni kisel. ili nesto sl. da bi im ublazili stres od ovih toplotnih udara.....? HVALA ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh