Benzinska kosacica

Pozdrav ljudi.sad ce poceti sezona kosenja a meni je u planu da staru elektricnu zamenim nekom manjom motornom kosilicom.nasao sam povoljno neku Lea kosilicu,made in PRC.nosi OHV motor.moze li mi neko reci kakvi su ovi motori i da li su dostupni delovi za njih?kosio bih sa njom oko 300m2,a teren je ravan.
 
Moj komsija kupio bavaria kosilicu ,ima sigurno dve tri godine , kosi dosta , mala je, slaba je i on to polako sa njom. Kad je veca trava bude muke. Verujem da je to isti motor kao ta lea.
Prosle godine je pocela da glavi iglica na karburatoru i mehanizam za kanap je skroz otisao. Jedva je ovih dana negde u beogradu nasao rezervne delove , skoro da ih nigde nema, par servisa nije htelo da je popravlja. Karburator nov 1600din , a kanap 1800din. Ona je kostala tu oko 20000din.
 
Pa ja nemam ni trecinu tog,mada ne stizem tako pod konac kositi pa se desi da mi preraste.ne bih se ja o njoj ni razmisljao vec vidim da neke vikingove nose taj ohv motor.dal bi ga takva firma smela stavljati da je los...
 
Dobro kaze Sinisa , mozda neku jeftiniju sa brigsovim motorom, ugradjivao ih je i vlager na svoje kosilice i trebalo bi da delovi budu dostupni.
Nisam video sliku tog motora na lea kosilici, ali ako je isti na bavarji delove smo jedva nasli ,ja po Zrenjaninu ,on po beogradu, znaju po servisima koji je motor ali nemaju delova..

Pisao sam vec negde , ja sam polovnu hondu samohodnu uzeo za 150e ,ima vec dosta vremena, to ide ne staje , da li sam dva puta zamenio ulje i noz sam morao da pravim , posto nisam uspeo da nadjem original..
Kolko se nakosila i koliko sam je pazio dva puta se isplatila, pa mozda da razmisljas i u tom pravcu ,ako je sve ravno, neka polovna samohodna ,bice i tebi lakse.
 
Mtd je dobra kosilica. Kod mene je desetak godina i baš se nakosila. Imam onu od 50cm bez korpe.
 
Ne bezite ni od tacumsech motora...izdrzala boga oca sta sam joj radio...vec dve godine imam sa brigsovim motorom i nije joj ni za prineti...
 
Ja sam uvek za to da se uzme nova kosilica. Mala je razlika u ceni da bi se rizikovalo sa kupovinom polovne. Savo imas na 1. strani ove teme gde sam pisao o Vikingu i ohv motoru. Za sada sluzi besprekorno. Dobri su i Brigs motori. Mada treba obratiti paznju i na druge stvari,a ne samo motor. Npr. Mogucnost podesavanja visine kosenja. Na Vikingu je centralno podesavanje,dok sam na prethodnoj kosilici Tecumseh morao svaki tocak da odvrnem i stavim u odredjenu rupu. A sraf naravno zardja i nema od toga nista.
 
To sa sarafom i dizanjem visine je najveci problem kod ove mtd kosacice.Ja je imam sigurno 10 godina i do sad sam joj promijeno komplet kuciste gdje bude spaga i jednom ulje.Sad vidim da to ljudi rade svake godine (mozda promijenem ove ako se sjetim)Moja preporuka za ovu kosacicu
 
Imam za 10 000 tu lea.navodno italijanska licenca.nije dva puta kosila,vidi se da je nova.ima to podesavanje visine kosenja na rucku.
 
Imam jedno pitanje u vezi kosacice... Nigde nisam nasao objasnjenje za sta je ovaj izlaz ili ulaz na kosacici. Pise mlaznica za vodu. Nigde u uputstvu ne pise za sta je i kako se koristi.


 
I ja sam mislio da je za pranje, ali nije mi jasno kako funkciinise? Jel dok radi ili da prikopcam pa da upalim kosacicu ili uopste ne paliti kosacicu? To me brine da ne zajebem novu kosacicu...:sjasi:
 
Nazad
Vrh