Benzinska kosacica

Hvala mirosti, miksan i dejan 351 na brzimm i preciznim odgovorima. Nemam traktor, svakao planiram da poorem, poravnam (i valjkom), zasadim travu itd. Ali do tada moram nečim pokositi. Za sada raskrčujem trimerom i dobro ide. Posle vaših odgovora ostaje dilema koji tip kosilice. Čeona (strižna) ili mali traktor kosilica? Kojom bih kosio i neravno kako je sada i sređeno kasnije. Posle toga ću odlučiti nova/polovna i koji proizvođač. I na tu temu bi mi saveti koristitli :)
 
Zamenio ulje i vazdušni filter na mom Jonseru...spremna za sezonu.




A... ulji i filter OK. Ja reko opet neko tovi prase pred Božić. :)
Komšija mi doneo kosačicu neki dan. Neće da upali. Sreća samo je plovak popio benzina malo. Mada ne mogu za sad da nadjem takav nigde.
Briggsov motor plovak je kao polumesec nije pun krug. Probao sam da ga ispraznim i zalepim... valda će da drži neko vreme.
 
Да видиш кад се испостави да су проблем неке беличасте наслаге које личе на кречњак. Последњих година, кад год завирим у неки карб, затекнем већу или мању количину тих наслага.
 
Vrlo moguće. Bilo ih je na igli plovka i u tom delu gde ulazi igla. Morram da pogledam dalje. Na prvi pogled mi je delovao čist pa nisam rasklapo dalje. To ću sad prvo da pogledam.
 
Vrede li nesto ove na struju kosacice od 1800w(koliko sam video to je najjaca snaga), u smislu moze li da kosi travu od npr 10 cm, ? Manji je travnjak u pitanju
Ili da oatajem na benzinu
 
Косим неких 500 м² са електричном косачицом од 1300 w. Није јој проблем да коси толику траву али брзо напуниш корпу.
И то што пише та снага узми са великом резервом. Имао сам давно мтд косачицу и та је била убедљиво најснажнија електрична косачица. Ово све остало слабије. Када сам растављао све остале имају пренос преко каиша а мтд директно са електро мотора.
 
Kad već ne možemo traktore, obnovili smo kosilicu. :D Jako mi se svideo što ima diznu za automatsko pranje nakon košenja.
Stara(poslednja slika) je otišla za 100e u top stanju, jedina mana - nije samohodna.
2d6f49594d34a842b1b7c967679ea6b4.jpg
adb2763a3e1652e328f694f2a8b84238.jpg
e850e6ef6497630cfa8b59d716827684.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Kod mene se dešava zadnje dve godine da mi kosilica posle pola sata rada počne da izbacuje ulje. Već je matora benzinka dobro radila ali sad se buni čim je malo više uposlim. Uzeta pre 14-15 godine četvorotakna briks motor, mislim da je neka MTD. Dospem ulje, nastavim sa radom i opetpočne da pljucka. Šta bi moglo biti?
 
Nisam nešto stručan ali sve sugerira na loš motor. Kad se dobro zagrije povećaju se zazori, pa gura kompresijuu karter i izbacuje ulje.
 
Nazad
Vrh