Basak

Kakva je nabavka delova za Basaka,da li uvoznik ima na stanju delova, i da li je komplikovan za rasklapanje i sastavljane da li ti radi njihov majstor ?
 
radimo otac i ja sami,sve smo ga rasturili i razdvojili...
sto se tice delova cuo sam se sa Milovanom iz Agromarketa ali nisam hteo nista da porucujem dok ne skinem i vidim sta je tacno.. sutra ga zovem pa videcemo dal se ceka deo ili imaju na stanju odmah

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
nije ostao,redovno to proveravam.. zakazao je lezaj zeznuo i zupcanik... kazu ovi iz servisa da je to mana i na 1000 sati ladno hoce da se srubi

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Imaš sliku ležaja? Mislim da nije on krivac jer kada ležaj propadne onda se pojedu svi zubi a ne jedan tj polovina jednog zuba. Jedino ako je ispala kugla-rolna iz ležaja pa je upala u zube. Onda nastaje ovakav kuršlus i onda imaš taj zvuk tak-tak-tak....
 
ovaj je imao lufta lezaj na zupcaniku i setao je zupcanik,nemam sliku a video sam sta je uzrok... jer je otisao u strek i samo polovinu okrnjio.. sad je sve to nebitno,skinuli smo sve sutra naarucivanje

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
pa nije da mislim nego smo videli,na osovini kad stojo zupcanik ima lufta i seta gore dole izlazi iz centra a uzrok toga je lezaj koji se raspao jednostavno

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
E tako već može. Tek sad si napisao da se raspao. Zato sam prethodno napisao da je onda nebitno ako misliš da je luft problem. Ovako nešto može samo iz raspalog ležaja kugla ili rolna da uradi. Zato je oštećeno samo pola tog zuba. E sad, da li je još neki? To se ne zna sa sigurnošću i zato moraš oprati sve i detaljno pregledati svaki zub od svakog zupčanika i to sa obe strane svakog zuba jer je ta kugla-rolna možda još negde napravila oštećenja jer je "putovala" po menjaču. Ako ne pregledaš a slučajno ima još neki oštećen zub (par od ovog zupčanika je sigurno dobio dva gonga i ping i vrlo verovatno on proizvodi zvuk, a ne ovaj što je polomljen) onda ćeš opet imati onaj zvuk tak-tak-tak pa ćeš opet rastavljati menjač... Zato sam te pitao da li imaš sliku ležaja jer je itekako bitno ustanoviti šta je tačno prouzrokovalo kvar jer možda nije jedini.
Da moraš staviti što kvalitetnije ležajeve (obavezno ih sve zameni) to ti ne moram govoriti. A savetujem ti da pitaš servisere šta im je još mana. Ako ima još neku da odradiš sad kada je rastavljen.
 
Poslednja izmena:
Nisu ti traktori za teške poslove.Platforma za 80-90 ks a oni mu nakačili i namunjili motor od 110 ks i mora da popusti hteo ne hteo.
 
E tako već može. Tek sad si napisao da se raspao. Zato sam prethodno napisao da je onda nebitno ako misliš da je luft problem. Ovako nešto može samo iz raspalog ležaja kugla ili rolna da uradi. Zato je oštećeno samo pola tog zuba. E sad, da li je još neki? To se ne zna sa sigurnošću i zato moraš oprati sve i detaljno pregledati svaki zub od svakog zupčanika i to sa obe strane svakog zuba jer je ta kugla-rolna možda još negde napravila oštećenja jer je "putovala" po menjaču. Ako ne pregledaš a slučajno ima još neki oštećen zub (par od ovog zupčanika je sigurno dobio dva gonga i ping i vrlo verovatno on proizvodi zvuk, a ne ovaj što je polomljen) onda ćeš opet imati onaj zvuk tak-tak-tak pa ćeš opet rastavljati menjač... Zato sam te pitao da li imaš sliku ležaja jer je itekako bitno ustanoviti šta je tačno prouzrokovalo kvar jer možda nije jedini.
Da moraš staviti što kvalitetnije ležajeve (obavezno ih sve zameni) to ti ne moram govoriti. A savetujem ti da pitaš servisere šta im je još mana. Ako ima još neku da odradiš sad kada je rastavljen.
juce sam ga tek rasklopio,danas ide detaljan pregled svega pa tek narucivanje delova...
ako moram da cekam duze vreme 539 se aktivira za oranje,taman sam mu nabacio nove gume zadnje

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
e pa bas zato ga ja nisam poslao u servisu,posle mogu da me zezaju i da ga drze koliko hoce.. ovako danas sam pozvao videce odakle mogu delovi da stignu i za koje vreme...

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Moze to i da ti se napravi ako se dugo ceka za delove. Zupcanik Ada, i ima jedan lik u ZR(valjda) ima ga na dobroj zemlji. Tibor Filep ako sam zapamtio. Ma da ima i drugih koji to rade.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nisu ti traktori za teške poslove.Platforma za 80-90 ks a oni mu nakačili i namunjili motor od 110 ks i mora da popusti hteo ne hteo.
Ne znam koliko su teski veci modeli, 854 je po meni pretezak u odnosu na snagu.
Zvuk ima kao da je 170ks ali brdo vidi skoro i kad ga nema.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moze to i da ti se napravi ako se dugo ceka za delove. Zupcanik Ada, i ima jedan lik u ZR(valjda) ima ga na dobroj zemlji. Tibor Filep ako sam zapamtio. Ma da ima i drugih koji to rade.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
pa ne bih bas to radio tako da se pravi,ima org delovi... sta fali cekacu,ovo sto ima da se ore orace manji traktor i to je to

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
pa ne bih bas to radio tako da se pravi,ima org delovi... sta fali cekacu,ovo sto ima da se ore orace manji traktor i to je to

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
Ma platis nekog da ti poore.. Mozes onoga sto si mu vratio njivu pa je rekao da ce ipak sam da ore posto mu skupo da plati 15k oranje :ROFLMAO: Kazi mu da ti je traktor trenutno u kvaru ako moze da dodje da ti poore za 5k po hektaru pa kad kaze da je to jeftino ti ga pitaj sto mu je onda 15 bilo skupo 😂
 
Nazad
Vrh