Balirka

Nije da branim Daner-a zato sto mi je komsija, al sve sto je napisao tako je, ima dosta balirki u selu, al njegova radi najvise, i garantujem da je sve kao sto pise, svi ljudi ga zovu ide i u susedna sela da balira.. i jedan od retkih sto sam pravi balirku, njih dosta kad se pokvari idu kuci pa cekaju majstora on sam sve otkloni..ko ne veruje nek dodje da vidi..:ppozdrav:
 
Nije da branim Daner-a zato sto mi je komsija, al sve sto je napisao tako je, ima dosta balirki u selu, al njegova radi najvise, i garantujem da je sve kao sto pise, svi ljudi ga zovu ide i u susedna sela da balira.. i jedan od retkih sto sam pravi balirku, njih dosta kad se pokvari idu kuci pa cekaju majstora on sam sve otkloni..ko ne veruje nek dodje da vidi..:ppozdrav:
Hvala komsija

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma pitam jer ako je 203krr3 180e za 3kom bas puno ovo su najeftiniji lezajevi za prese koriste ih JD,IHC i NH prese a cene idu od 8e za neke jeftine pa do 30e za FAG, INA, TIMKEN
 
Nisu sva tri iste velicine,znaci nije 60e jedan,nego neki je skuplji neki jeftiniji....sad kad se zamislim mozda i nije 180e nego 18 hiljada,jbg zaboravio sam,ima to sad vec koja godina...colovna je mera pa sve sto bih u okolini nasao moralo bi se kod strugara praviti biksne,i onda bi prosao jeftinije,ali racunam menjao sam ih tad i ako bog da nikad vise....
Jako me nerviraju zamenski delovi,al ovi original su bas preskupi,mada lane sam kupio iglu i jebe me malo malo,zaglavi se kanap u rolnici pa sam ipak narucio original,valjda je stigla ovih dana dok sam na odmoru...ubedjen sam da je najpametnije staviti origanal deo i zaboravis da si ga menjao...
 
@sremac Gde ti zaglavi spagu na igli?Izmedju rolnice i igle?Ako tu zaglavljuje onda rolnica ima previse lufta u igli.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma znam daner da ima,jebo ih otac skido sam je tri puta i prepravljao i opet nekad zeza,mada kad uzmem plasticniji kanap da tako kazem onda ide nekako,i kad na nekih 200 bala pospricam wd om,al nije to posao,ova druga sto je fabricka proguta i cvor kad spajam kanape,samo gas gas...inace,fabricke nemaju rolnicu...
 
Jel si ti daner radio s jos nekom presom sem te tvoje?Kad budes probao John Deere 348 ili od starijijh Ihc 440 javi se pa pricaj o kapacitetu.Imt 577 u 5 spoj ispusta dusu kad radi s jd 348 u momackoj masi a presa na 60% kapaciteta.Radio sam sa preko 20 balirki do sad sto svojih sto tudjih i ako je presa uredna svaka radi dobro.
 
Malo se zezamo za welgera ali stvarno su dobre prese i u poredjenju sa ostalim presama stvarno imaju oko 90 ciklusa u minuti i u poredjenju sa jd i ihc koji imaju 75 ciklusa u minuti reklo bi se da su munje nebeske ali u praksi nije bas tako kapacitet zavisi i od visine tunela tako da je skroz nerealno porediti kapacitet prese sa niskom balom i velikom,da kazem normalnom, balom, drugo i dosta vazno je duzina otvora to jes ulaz za masu gde je npr.kod jd 456 i ihc 440 poprilicno veliki ali to ima i svoju cenu kad udje dosta mase odjednom treba i jaci traktor tako da vidjao sam bale od ihc 440 napravljene u 4 udaraca klipa kada je masa velika i naidje se na gomilu sena. Ako se baš meri kapacitet, naj preciznije izmerite broj bala u minuti koliko ispadu onda tezinu bale pa sve to pomnozimo sa 60 i dobije se kapacitet u tonam kliko stvarno presa proguta tona sena za sat, sam broj bala ne znaci puno jer bale mogu biti duze krace lakse teze..A sto klega rece kad je presa uredna bar vezacki aparat i klip svaka radi dobro i zavrsava posao. A oko vezaca da li je bolji Cormick ili Deering tip moze se raspravljati do sutra statistika kaze da oko 70% preasa narocito velike kocke rade sa deering tipom čvora tj. RS vezac u svim svojim varijantama.
 
Poslednja izmena:
Malo se zezamo za welgera ali stvarno su dobre prese i u poredjenju sa ostalim presama stvarno imaju oko 90 ciklusa u minuti i u poredjenju sa jd i ihc koji imaju 75 ciklusa u minuti reklo bi se da su munje nebeske ali u praksi nije bas tako kapacitet zavisi i od visine tunela tako da je skroz nerealno porediti kapacitet prese sa niskom balom i velikom,da kazem normalnom, balom, drugo i dosta vazno je duzina otvora to jes ulaz za masu gde je ko jd 456 i ihc 440 poprilicno veliki ali to ima i svoju cenu kad udje dosta mase odjednom treba i jaci traktor tako da vidjao sam bale od ihc 440 napravljene u 4 udaraca klipa kada je masa velika i naidje se na gomilu sena. Ako se baš meri kapacitet, naj preciznije izmerite broj bala u minuti koliko ispadu onda tezinu bale pa sve to pomnozimo sa 60 i dobije se kapacitet u tonam kliko stvarno presa proguta tona sena za sat, sam broj bala ne znaci puno jer bale mogu biti duze krace lakse teze..A sto klega rece kad je presa uredna bar vezacki aparat i klip svaka radi dobro i zavrsava posao. A oko vezaca da li je bolji Cormick ili Deering tip moze se raspravljati do sutra statistika kaze da oko 70% preasa narocito velike kocke rade sa deering tipom čvora
Evo ti primer da ni velicina usta ne igraju toliko ulogu, gledam drugarevu w53 i poljostrojku, poljostroj ( lovacluka rece da ima veca usta nego moja 61)
Od 53-ke da ne kazem ima 30% veca usta.
Baliraju na istoj njivi isti tragovi.Balerina grabila

Kako je onda 53-ka obilazi po njivi od zajebancije?Jos poljostrojku terao belorus koji ima dosta vise brzina od ovog 542 sto je terao.

Znaci ipak igra ulogu broj udaraca vise nego velicina usta.

Ja za god-dve planiram na ap730 da predjem , pravi balu iz 4-5 udaraca a 90 udaraca u minuti,zlo od prese.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam fan JD ali teram IHC:osmeh: a i dalje mislim da je polovan welger preskup za ono sto nudi mada kolko vidim cvicemopolako na rol zbog situacije sa radnom snagom
Kod nas neki sa rolo vratili se na male bale, nezgodno za manipulaciju,treba dosta mehanizacije, ne moze rolka u miks prikolicu itd.
Samo da se meni docepati 730 ufff :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mislim da i Matic konta sta sve vreme trubim samo ne zeli da ulazi u bespotrebnu diskusiju :)

Ne znam i sto sebi to dozvoljavam, ja hocu da ukazem i pomognem a naidjem na podjebavanje i cinizam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kod mene u kući Welger je zastupljen evo već 35 godina.Sami održavamo i popravljamo kako svoju tako i ostale W balirke iz sela.Ranije sam se mačevao u temi sa svima pa sam video da to ne vodi nigde.Ubacim se s'vremena na vreme i to je to,bez tenzija.
 
Naravno da je tenzija bespotrebna ali kolega Daner se ljuti i po nekad se ima utisak da hoce da nametne svoje misljenje drugima i da svi imamo welgera i da svi mislimao isto a to se kroz istoriju pokazalo kao mnogo lose kad svi mislimo isto, a sva ova gvoždjurija je tekovina 50,60-ih godina prosloga veka, gledam ljude u mojoj okolini koji su presli na rol, i nije bas tacno da treba puno promeniti u mehanizaciji ne moraju to da budu sve sjajni utovarivaci moderni traktori sa raznim hvataljkama i dzojsticima i specijalne prikolice ljudi su prepravili ono sto imaju uz neki neophodni trosak i po nesto dodali i rade i to im vrsi posao. A ja se jurim sa oblacima i angazujem celu familiju i porodicu da skupljamo bale prevozimo istovaramo i sve tako.... Za mene je rol veliki korak napred iako jos radim sa kockama nazalost. otiso sam u :off_topic:umesto na:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
To mi je ok za seno ili slamu, ali za detelinu to nije.I ovako hocu da uzmem balirku jos veceg kapaciteta da stignem za vreme vlage sto vise uraditi da se ne otresa, na sta bi posle ovog licila :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Daner mislim da ti za 730 treba jaci traktor od 549 da bi ona iskoristila svoj kapacitet

Послато са Samsung Galaxy s6 уз помоћ Тапатока
 
Ako bog da za mesec dva stize neki rusvaj :)

Jos da prelomim dali 552 ili 82.1.

Radim svojih 27 jutara, ne daje mi se vise od 6-7000 eur za traktor koji ce 360 dana u godini biti parkiran.Trenutno mi treba samo za oranje.Kad stigne 730 onda da al do tad...

Ili uzeti 82.1 ili 552 i jos neku masinu, ne znam ni sam.Al prelomicu za mesec dva

Onda se pridruzujem temi MTZ :) Ali komentara bez ,nisam u materiji ni malo.Samo imacu fix ideja verovatno za njegove decije bolesti :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh