Balirka

I kod mene 30, al' nema vise kome ni da radis, ko ima malo vise sena kupio je sebi balirku...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Ja kako god racunam mene kanap I nafta kostaju 7-9din po bali
A gde amortizacija a gde vozac?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Spaga 2800 din tip 500 / 800 bala a nekad i vise znaci 3-3.5 Din po bali

Na 1000 bala potrosim 15L nafte sa vozanjem do njive i nazad.

Sto je manje od 2.5 din po bali ali neka je 2.5

3.5+2.5=6 din spaga i nafta

13 din zarada i amortizacija

Evo jutros sam od 6 ujutru do sad 2000 bala pobalirao

Do sad 6000 ukupno od kad je pocela sezona a imam jos masu balirati.





Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zavisi i kolika je bala, kod mene ima ovi sto baliraju sa malim presama kao sto je velger 41, dok ja radim sa farom 380, skoro duplo veca bala, (teza) sto po meni i nije bas realno ali dobro sad...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
KOmso kazi samo kolika je razlika u ceni izmedju tebe sto baliras i onih sto tovare? Ti isteras traktor i presu , platis unapred naftu i kanap a oni sto tovare koriste gazdine vile i pivo. Gde je tek tu racun?
Radnici idu po 15 din od bale, njima je najgore trose svoja ledja a tu popravke nema.

Malo se ovde po forumu preteruje sa cenom amortizacije.

U 13 god koliko je balirka kod mene imao sam mozda 600e ulaganja ukupno u nju.


Amortizacija bi bila veca da sam novu kupoo , dao 25000 eur pa da razumem

ali pre 13 god placena 4500e a zaradi svake god toliko i vise

Izvucite mi sad amortizaciju za balirku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svaka cast kad imas toliko posla i kada se uklapas u tu cenu rada lepo je cuti da neko nesto i zaradi.ne moguce je da za sve te godine nikada nisi zamenio petljace,nozeve i lezajeve na klipu?
 
Svaka cast kad imas toliko posla i kada se uklapas u tu cenu rada lepo je cuti da neko nesto i zaradi.ne moguce je da za sve te godine nikada nisi zamenio petljace,nozeve i lezajeve na klipu?
Noz samo stabilni menjao jednom , onaj na klipu nikad(samo ostrim), petljace samo navarivao jezicak pred svaku sezonu i bez greske rade( ove god kupio nove jezicke dobili tockici lufta) , menjao 2x hvatace kanapa, dva diska za petljace i jednom excentricni disk,2x sve male zupcanike na veznom sistemu ,Pretprosle godine menjana 4 lezaja na klipu i dve shine po kojima idu. prosle god 2 lancanika od vila i lezaj na spaneru od lanca od pikapa.To je sve sto je menjano od kad je imam.

Sad bas racunao oko 750e za 13 god

750/13 =57 eur godisnje me kosta odrzavanje u proseku.

3 puta u 12 god mi otkinulo stift na zamajcu , jednom s opruga od setvospremaca uletela i 2x zubac od balerine grabulja ( jeb.o ih ko ih izmisli)

I naravno sve preventivno menjano, nikad stala na njivi nije

Ja sam zadovoljan,zver od balirke

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Presa ti je cudna sprava ,sa njom treba imati i srece.Ja sam moju JD 336 kupio pre jedno 8 god i radio 4ili 5 sezona dobro e a onda cim je pocela da zeza {ja je oteram na remont vezaca ,klipa i pick apa,te god sve super do tulaja i njega je dobro uradila sve do poslednje njive to jest poslednjeg reda kada je otpao zub od zupcanika i napravio sranje {uhvatio ga drugi zupcanik pa iskrivio osovinu vezaca ,puko drugi zupcanik itd...}sve u svemu ajd opet na remont i opet nesto manje id 700 evra kao i prvi put
 
Kod nas se koristi kanap UV RESISTANT TIP_400 ILI 320 retko ko koristi tip 500 jel puca
Baliram sa 539 nemoz manji traktor I on je na granici snage sa poljostrojem
Ali imam osecaj da kad bi APENCOM prosao 10ha soje kroz otkose koliko treba za 1000bala da bi potrosio vise od 15l goriva


Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Mi samo i iskljucivo tip 500 koristimo springerov radi presa sa njime kao preslica,a prosle godine sam poceo neki poljostrojov da koristim i nekada se potrefi da ide fenomenalno presa sa njime,a onda se zadesi klupko da ti presedne baliranje za ceo zivot.Ja navise volim sa 542 da vucem presu ali sad posto je u prskanju vucemo je zetorm 7011 u 2 i vatra na 1800 obrtaja samo strika cak i mnogo lepse radi!
 
Mi samo i iskljucivo tip 500 koristimo springerov radi presa sa njime kao preslica,a prosle godine sam poceo neki poljostrojov da koristim i nekada se potrefi da ide fenomenalno presa sa njime,a onda se zadesi klupko da ti presedne baliranje za ceo zivot.Ja navise volim sa 542 da vucem presu ali sad posto je u prskanju vucemo je zetorm 7011 u 2 i vatra na 1800 obrtaja samo strika cak i mnogo lepse radi!
Kad me to PROKLETO klupce zapadne onda ga bacim na sred njive
Isto uzimam SPRINGER al u 320 jos nisam naisao na PROKLETO KLUPCE
sad hocu da uzmem DRVOPLAST 320 sa njim Sam nekad radio I bio je dobar

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh