Balirka

:haha: Nije ali sam isto ovako vozio i tamo.Kažem ja specijalna Sremska sorta koja sve daje u zrno. :haha:
 
Ja moju 71 nisam nikad forsiro ko Daner,svaka cast Daner,nisam nikad radio usluzno pa nisam nigde ni zurio,sad u zadnji par godina izbaliram maksimum 500 ,600 bala za celu godinu,sad ce neko reci sto je drzis,leba netrazi ko zna zasta ce zatrebati.
 
Ja sam danas izbalirao 1.2ha moje slame 363 bale, treca spora a negde i druga , presa nije od ovih superiornih welger vec jd332 a pogoni je R65.
 
Prosek ove godine 6140 kg , na toj njivi nesto ispod 7500kg.
U psenicu stvarno malo ulazem tako da me ove godine pozitivno iznenadila.
 
Kolege može pomoć.
Danas sam promenio letvicu i valjcic za stelovanje dužine, ali sada ne mogu nikako da ustelujes okidac. Letvu i valjak sam kupio od Lifama, pošto za Somecu nisam našao. Jel zna neko možda jel ima neki sistem kako da ustelujem.


Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
be10a6a87e2cb3c370f8ffea4071d982.jpg


Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Danas rasklopio vezace malo da ocistim i sredim lufta gdje ima, i vratim to sve, al desni vezac nece da veze dobro, ili sveze jedan kanap ili sveze oba ali usi ne lice ni nasta, da li je to do donosaca ili sta bi trebo pogledati gledajuci lijevi vezac koji veze perfektno, nisam mogao vidjeti u cemu je problem, izgleda mi da je sve identicno. PS : drzaci kanapa drze kanap dobro.
79540b351baea5205401cfb970095291.jpg
be8a3ee135522a9491c99ed99f1e1375.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Nisam stigo da se igram sa drzacem, , jer ne znam kako tacno mora da stoji drzac, pa cu sutra pokusati na puzicu ponovo da okrecem pomalo, a pregledati cu i igle kako donose kanap, pa cu vam javiti gdje je bio problem

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Hvala hazzee, samo ne znam da li je dozvoljen aksijalni zazor od 0.7 mm na osovini puza, jer imaju neki distanceri, pa ne znam da li to mora biti bez lufta

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Danas sam pokusao svasta da stelujem, ali bezuspjesno, ne znam gdje bi mogao biti problem, nastimao drzace kao sto je kod hazzeta, ali nista. Uvjek rascupan cvor ili se desi ovako ko na slici, igle donose spagu kako treba, ali imam osjecaj kao da malo kasni desni vezac sa operacijama od lijevog, da li je sad potrosena pogonska ploca ili nije ne znam, nesto se desava da ne upetlja onaj dio kanape koji je vec bio u drzacu, a samo napravi cvor na onom sto ga tek igla donese, ali isto tako cudno je kad ja to rucno opalim vezanje, veze dobro, jel pustim sa traktorom odma to radi kao sto sam gore opisao
3235dc0599cd48a34f4ea44782aca7a3.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Ako ti je rasčupan čvor (zavezak) onda naoštri nožić da lijepo odsijeca špagu . A ako ti ostaje ovako zavezan kanap na strani koja izlazi iz tunela onda je do dodavaca spage (polumjesec/srp), u principu treba da prelazi neka 2-3 mm preko otvora na tunelu kroz koji prolaze igle. Poigraj se sa dodavacom u mjestu, imao sam taj problem i rijesio vracanjem dodavaca nazad par mm.
 
Ma taj čvor nije bas žak rscupan, nema on duzinu usiju koju treba da ima od 2 cm, a donosac kanapa sam isto podesavao svakako, pokusati cu sutra ponovo da vidim gdje je problem, evo sad sam isao da slikam one bale koje je nekako zavezalo, a ima evo i slika kako radi lijevi vezac
eaa4d20f51f146513af96eafed401eec.jpg
006ffa666fb8b9f08c9c4784397dc936.jpg
47f78f50f8e7c1fbe67c316a26c77c68.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh