Balirka

Meni se ne sviđaju zbog onih pogona preko šestougaonih osovina i zupčanika jedino mi se sviđa novi tip vezača na njima.
 
pa koju onda da uzmem a da je dobra a da nisu velike ko tvoje na 63-ci da su ko na seriji 50
 
Od novijih i nemaš ništa u tom rangu sem 52 i 53.Ja nisam rekao da su loše ali mi se jednostavno ne sviđa princip pogona preko osovina i zupčanika.Najbolje da pitaš člana Tibor on je imao 52-ku i tačno ti može reći sve što te interesuje u vezi nje kao i prednosti,mane jer je radio sa takvom presom. :ppozdrav:
 
Ok hvala ima ih kod nas u selu sa sestougaonim osovinama pa idu vazno je da se odrzava i samo gas ..... ja na mojoj 51 imam sve lance pa ide..... al se i odrzava ja kad god udjem u dvoriste dal upresovao 50 ili 200 ili 500 bala od prethodnog podmazivanja ja je o5 mazem..... ali pazi ovo..... zato cu ja uzeti iz uvoza ima video sam kod uvoznika strasnu 53 ni tunel nije istrosen, al ima takvih iz uvoza dosta.....te osovine na njoj ima da rade deset godina dok se ne ojedu......a to je bala i bala :D....pa onda bi ja sve nove sestougaone osovine kupio i nove vezace i sve bre kad ona radi brate moj ::novac:: Brate sve se trosi kad radi.... i lanci....i zubcanici.....i osovine......nemoze vecno da traje....... al Welger je zakon
 
Istina je da traju i to poodosta.Moja 12-ica je bila 50-to godište a i tvoja 51-ca je sličnog godišta ako ne i istog i bog zna koliko su bala napravile pa ne vidim razlog zašto ne bi trajala i 53-ka jedino je možda malo zahtevnija za održavanje od ovih što imaju lance ali sve to ide u rok službe. :D
 
@Bubu malo je falilo da sad uzmemo sad klass-ovu presu ali smo odustali ..... ipak na Welger-ovoj imamo iskustva i previse ..... znaci sta god se pokvari sve sami remontujemo..... tako da smo ostali pri Welger-u ..... a zanas kako ide.... "svaki ciga svoga konja hvali" ::svaka cast::
 
Zeka je napisao(la):
"svaki ciga svoga konja hvali" ::svaka cast::

Bas zbog toga i necu dalje da pricam.
Ako imas nesto u glavi, svaku presu mozes sam da remontujes! Prelistaj malo temu pa nadju link za moje snimke na YouTube da vidis kako CLAAS balira.
Ako te zanima princip rada Claas prese, slobodno dodji kod mene da vidis jer je Markant 65 najnapredniji model od Claas-ovih presa za male pravougaone bale...
 
@bubu videcemo sta ce se jos izdesavati do prve deteline a dotle cemo valjda uzeti nestoo :ppozdrav: a Welger i Klass su naj snicnije medju svim presama.... tako da i nije neki problem remont....a tvoje snimke sam pregledao sve do jednog ... i nije lose.... ::svaka cast::
 
Odlicna stvar..samo sto treba barem dvoje na prikolici da budu. Ima kolega iz mog sela kaze kada podesi brzinu da moze baciti slamu u drugu prikolicu...znaci jedno 8 metara :sta:
 
@Zeka

:ppozdrav:

@Tar

Kod mene u selu ima samo jedna presa sa katapultom na Welger-u 730, covek balira sebi za grejanje godisnje 60000-100000 bala! Za presom vuce 1-2 Zmajevke ili 1 kamionsku a balira sa traktorom Belarus 82.1 ili Case-om JX 95 samo sto to ide dosta sporije nego bez katapulta jer vuce celu kompoziciju a i treba paziti na sve! Obavezno su dvojica na prikolici ako treba voz lepo da se sadene...
 
Momci izgleda da se nismo razumeli. Ovo su snimci iz USA. Nema pomocnika na prikolici. Prikolica ima podignute stranice i katapult baca pa kako padne.http://www.youtube.com/watch?v=YeUeR6VbyZg&feature=related
Posto oni zive na sred farme, ranca, imanja ako ima 100 ha on je najvise 500m od kuce. Kada mu je prikolica skoro puna zvrcne mobilnim zenu, ona smanji vatru na sporetu i nekim malim traktorcicem dotera novu praznu prikolicu. Ovu punu iskipuje pod supu i nastavi da kuva :haha:
Posle se to elevatorom podigne na tavan....
Sasvim druga stvar su balirke koje umesto na zemlju ubace na prikolicu i tamo 1 ili dvojica slazu.
http://www.youtube.com/watch?v=bYZxq8vZ-aM&feature=related
Nazalost kod nas se zivi u selu pa do njiva ima da se putuje. Potpuno je druga organizacija.
 
@Tar

Dobro sam ti ja opisao i razumeo tebe ali ti nisi razumeo mene! Ljudi koriste presu sa katapultom ali posto mnogo vise bala stane kada se redja, onda dvojica na prikolici redjaju! Na Zmaj prikolicu sadenu 150-200 bala a na prosecnu kamionsku oko 300 bala mozda malo jace!
 
OK Bubu, ali onda katapult nema svrhe dovoljan je istovarivac. Onako moras da eskiviras :" Paziiiiii balaaa..."
 
Nema tu sta da se eskivira! Dvojica stoje na prikolici i cekaju bale na smenu! Ako te zanima kako to funkcionise, dodji u sezoni i ja cu odvojiti vremena za tebe da te odvedem da vidis kako su ljudi organizovani. Da napomenem da godisnje urade 60000-100000 bala na taj nacin! ! ! :cao:
 
Ja sam koristio 2-3 puta katapult,al ako radiš uslužno zaboravi je,puno me usporavao i jednom sam srušio radnika sa prikolice .Otad ne..
 
Nazad
Vrh