Balirka

[video=youtube_share;YjK_iJMoKnU]https://youtu.be/YjK_iJMoKnU[/video]




Danas ispresovo 90 bala sojine slame
 
Kad vidim da covek tera malu presu sa 70+ks padne mi na pamet ideja komsije. Presa klasicnu sa pikapom u desno i presa sa pikapomj u levo. Da traktor sa presama ima oblik T. Nazalost bolest ga je sprecila da tu ideju realizuje.
 
nije moj, massey mi je zauzet a morao sam raditi sa traktorom koji ima prednju vuču, a moja ostala tri traktora nemaju prednju vuču
 
Pozdrav svima,nemam balirku i nerazumem se u njih,pa mi nemojte zameriti sto cu malo nestrucno da objasnim sledece,drugu je se pokvario brojac na claas markant,pa ga intresu gde se moze naci,neodgovara mu onaj vaserski od cc1000din,vec trazi neki kockasti sa zicom sa strane.
 
Ili nek upali mozak pa nek smisli kako ce taj sa pijace ugraditi i 11000 ustediti. Bar ima vremena 3 meseca da smisli.

Ni meni na welger nije pasovao taj sa pijace pa sam ga uspeo staviti i radi savrseno

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja uzeo u Sm. Palanci na vasaeru pre 3 god plasticni Made in Taiwan za 700 din, naravno cenkanje. Radi bez greske a iscukao je do sada preko 60 000 bala. Kome treba slika mogu postaviti.

- - - - - - - - - -

Ne preskace vise puta proveravano. :osmeh:
 
Kod tih jeftinih nije preporucljivo da se svaki cas vracaju na nulu..ja sam recimo beležio brojke u telefon,i tako godinama,eno jos radi..
 
Da, dosta je to tesko za 539 i u ravnici, a pogotovo u brdu.Nema fergo jednostavno o. momenta da to tjera kvalitetno.Jedino ako neces puno raditi godisnje i ako je po ravnom, onda moze, ali ne zaboravi da je to 1,5 tona tesko, a kod tebe je brdovito.
Koliko je ovo para?
Ja vec godinama baliram u firmi u kombinaciji poljostoj i 539 to mu je na granici navikne se covek pa kad oseti da mu je tesko malo stane na kvacilo da proguta ali nema razbijanja balirke nekad idem i 1 brzom kad je slab otkos a nekad i 2 spora obicno 3 spora i ide super sad sam sebi kupio poljostroj balirku imam 539 a imam i 560 sa hidro volanom i 720 kardanom mogao bih i sa njim ali nije okretan kao mali i potrosnja bi skocila bar 20% probacu da baliram sa 560 cisto da vidim kako ide.
Pre par godina sam sa 560 vukao drugarov CLAAS constant to je bila sigracka za njega:osmeh:
Stvarno neznam kome izbalirate 100 000 bala ili 50 000 bala ja imam 50 ovaca izbaliram oko
1000bala lucerke
1000 kukuruzovine
350 soje
500 graska
200 sudanke i sirka
i sada ci i za grejanje oko 2000 soje to je sve zajedno 5 000 bala i nek uradim jos 5 000 usluzno to je 10 000 a gde nadjete 200 000 bala pa to je na dan 3 000 i celih 70 dana da negasis balirku to je 1000 sati traktora nije mi jasno?????
 
Misljenja sam da na bitnim delovima ne treba stedeti,a dati 100e za brojac je glupost,pa nek i ovaj sa pijace crkava svake godine pa imas kolikogodina da ga menjas..ali no,kako ko hoce nek tako radi..
 
Nazad
Vrh