Balirka

Zoran0230 je napisao(la):
Ja imam Lifamovu presu "99-o godište-pravi lepe bale samo što nije velikog kapaciteta.Gde nabavljate rezervne delove za Lifam.
U slami 200-250 bala na sat bez preteranog ganjanja... Meni je to dosta što se tiče kapaciteta!
 
Ja imam poljostojevu, ona i 558 odlicna kombinacija teram je 2 sporom, nekad bas kad je velik okos slame onda moram prvom, al to samo kad ima toliko salme da bale ispadaju skoro jedna na drugu. Sad sam primetio da su mi se one sine na kojima se klize klip iskrivile i potrosile malo na kraju, pa me interesuje koliko to kosta
 
Milos mtz
jedino mogu da ti nabavim broj tela pa da zoves i cujes tacnu cenu.
Post je spojen: [time]1265146194[/time]
_________________________________________________
Ja moju vucem sa imt 533 3 spora i samo pici. ::traktor1::
 
Ma neka nazvacu poljostroj. Jel zajebano to za promenit?

Post je spojen: [time]1265146352[/time]
_________________________________________________
Pa moze i 558 3, ali to je bas, bas brzo, jedino ako je otkos ko prazan dzep
 
ja jedino slamu presujem 2 spora jer ima jako pono slame.
Post je spojen: [time]1265147527[/time]
_________________________________________________
Ja to nikad nisam menjao
 
Rec je o pravoj presi o poljoskoj z-224 prava presa.postujem ja i lifamovu ali nebi zeleo da je imam.daleko joj lepa kuca.
 
zike reč je i o poljostrovoj presi koja je prava presa kod mene je 10god i ni sama nezna koliko je već uradila i nekoliko puta mi se isplatila bez nekih kvarova
 
ima samo veci kapacitet od lifama sve ostalo je isto reseno na obe... osim cini mi se spirale koju ima Z-224 , isti sistem lancanici i lanci....
Post je spojen: [time]1265149124[/time]
_________________________________________________
samo sto nema sigurnosnu bravu kao na Lifamu.. sto se tice lifama ja neznam zasto se neki prave pametni kad je presa odlicna.... :cao:
 
Milos.mtz je napisao(la):
Ja imam poljostojevu, ona i 558 odlicna kombinacija teram je 2 sporom, nekad bas kad je velik okos slame onda moram prvom, al to samo kad ima toliko salme da bale ispadaju skoro jedna na drugu. Sad sam primetio da su mi se one sine na kojima se klize klip iskrivile i potrosile malo na kraju, pa me interesuje koliko to kosta

To možeš i ti napraviti kupi vinkle i iseci ih . Ništa strašno , ja sam prošle godine sve pravio-promenuo .
 
dragan
ja postujem lifamovu presu one rade dobro ali mala je pravi manje bale i zato mi se nesvidja.
 
pravi sasvim lepe bale koje mogu da dizu normalni ljudi , ove velike prese okilavis se dok dignes balu.. ako je skratis onda je prekratka i ne uklapa se lepo...
 
Dragan
pa znas kako,mi smo sremci pa kad popijemo rakije il vina i tebe bi bacili zajedno sa balom :haha:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Milos.mtz je napisao(la):
Ja imam poljostojevu, ona i 558 odlicna kombinacija teram je 2 sporom, nekad bas kad je velik okos slame onda moram prvom, al to samo kad ima toliko salme da bale ispadaju skoro jedna na drugu. Sad sam primetio da su mi se one sine na kojima se klize klip iskrivile i potrosile malo na kraju, pa me interesuje koliko to kosta
ma koje vinkle kakvi bakrači ja imam od punog materijala eno daću ti ja vinklu džabe jer meni više ntreba
To možeš i ti napraviti kupi vinkle i iseci ih . Ništa strašno , ja sam prošle godine sve pravio-promenuo .
 
Kako može da se pravi od punog materijala šina po kojoj klizi klip (ležajevi) . Može centralna šina koja vodi klip aksijalno (bočno - vertikani ležajevi ) . :sta:
 
zike je napisao(la):
dragan
ja postujem lifamovu presu one rade dobro ali mala je pravi manje bale i zato mi se nesvidja.
imeđu lifama i poljostroja razlika u veličini bale se skoro i ne primeti,čak založenje ljudi vise vole lifamove bale jer su 2cm uze ilakse uđe u peć,nemora se nabijati uđe sama,a ta tvoja stvarno pravi prevelike bale, ima jedna foršetka kodmene u selu mislim daje to ista veličina bala
 
Ja ću radije da natovarim 3 prikolice manjih bala nego 2 prikolice većih bala!
 
Nazad
Vrh