Balirka

Grabim veće otkose balerinom a ne pada mi na pamet da ubacujem bilo šta u otkos a gledao sam X puta kako kamen,cigla,drvo jednostavno preskaču prilikom rada pick up-a dok sami slobodnim padom ne ispadnu napolje.Veći predmet može da uvuče jedino ako pick up grebe po zemlji i nema slobodnog prostora dole.Jednom sam slomio nož jer se u otkosu našla neka čelična šipka koju je nož presekao do pola i tu je završio karijeru.O parošcima od grablji neću da pričam,oni prolaze kroz presu kao dobar dan tako da su nož i kontra nož iskrzani.
 
Ovo sto si ti napisao je u stvari kontra reklama za welger(koji inace jako cenim) i primer kako ne treba raditi sa presom.
Od tvoje prese sto si kupio ustvari je ostala samo sasija i limovi i sta je onda tu tako dobro.
I u moju je upadalo svacega ali beton i cigle nisu i do sad je trosak bio jedno desetak safova m7 i nista vise.

Ako ta presa o kojoj pricam je aktivirala petljac od 200000 do 250000 puta samo kod mene sto usluzno sto presano moje , svabu necemo prozivati koliko je kod njega natukla , i jos radi , ja sam ti srafova osiguraca potrosio na kile do sada.
 
Da li ti znas kako izgleda klip na presi? Da li je celo klipa sa nozem pola klipa:haha:. Klip je napravljen od 2-3mm lima da tako kazemo u slojevima plus imas kanale za igle , izmedju limova postoji prostori i da bi se ojacao i ostao lagan , rekli bi sacasta konstrukcija ,tako da ako otpadne noz sa tim celom ostane konstrukcija kroz koju prolaze igle i koja je okomito na celo i koja i dalje nabija i nista se nece desiti sa iglama , a kako slama i ne treba da se sijece sa nozem to moze da radi , ne bi bio slucaj sa sijenom .

Da li te jos nesto zanima u vezi prese dok sam raspolozen da pisem?
Vidis za tvoju informaciju znam kako izgleda na svojoj Claas-ovki sam ga do sada 4 puta vadio i kod kolege ko zna koliko puta i na predhodnoj presi sam ga vadio i ti tvrdis da ti je otpao noz i da nisi to primetio to mozes da pricas maloj deci u vrticu pa da neznam koja je presa jer cim se noz istupi odma se vidi po balam i presi da teze radi,a ne da ti fali pola klipa i ti to ne primetis sve dok ga krava nije zagrizla u bali i ispljunula!Dobro da nisi rekao da se zaglavio u muzilici pa da ste tek onda primetili da vam fali pola klipa!
 
Pajdo kupi pravu presu za kockaste bale a ne claas, pa neces morati vaditi klip osim u posebnim slucajevima kao ovaj moj:haha:. Na slami welgerica ne treba ostre nozeve, mozda je ova tvoja neka specijalna, ili je teras sa motokultivatorom pa moraju nozevi biti ostri kao zileti. Procitaj ponovo da se ne ponavljam nekoliko puta , nije pola klipa vec celo sa nozem, a kontra noz je ostao tamo gde treba da bude.
 
Pozdrav, dali neko ima iskustva sa international presom, kako su se pokazale, kod mene ih nema mnogo pa ne mogu nista rec. Znam da su traktori extra posto imam jedan. Ove sto sam vidio sve su stare preko 30 i kusur godina pa se moze zakljucit da su izdrzljive i kvalitetno urađene.
 
Pajdo kupi pravu presu za kockaste bale a ne claas, pa neces morati vaditi klip osim u posebnim slucajevima kao ovaj moj:haha:. Na slami welgerica ne treba ostre nozeve, mozda je ova tvoja neka specijalna, ili je teras sa motokultivatorom pa moraju nozevi biti ostri kao zileti. Procitaj ponovo da se ne ponavljam nekoliko puta , nije pola klipa vec celo sa nozem, a kontra noz je ostao tamo gde treba da bude.
Kad citam sta si ti na toj tvojoj sve popravljao neka hvala nebi moju claas-ovku dao za tvojih 10,a ako te bas zanima ja je teram sa IMT 542 i za 8god koliko je imam nabalirala je koliko tvoja nece ni videti.Sto se nozeva tice ja volim da je sve po PS-u tako da kod mene karabudzenje ne dolazi u obzir nego samo original delovi jer koliko zaradi zasluzila je da je pazim vise nego sebe!Posto vidim da si ti od onih sto sve znaju i tvoje je naj,naj,a mi ovde nemamo pojma i niko nezna sta je balirka i baliranje necu se vise truditi pa tako da "THE END"!:cao:
 
Prije nekoliko dana sam kupio drzac spage ovdje lokalno sa onim manjim djelom koji ide na njega , po deklaraciji proizvodjac je APRO-MET d.o.o Ada Srbija. Platio oba 600kn kurs je 7,55. Kakav je kvalitet i da li se isplati to kupiti u Srbiji. Takodje sam prije narucio iz Bjelovara nosac petljaca , nije bio jeftin ,ovaj u trgovini mi je rekao da je proizveden u Srbiji ima na odlivku slovo B ili tako meni lici. Izgleda da su za nekoliko stepeni promasili rupe za kljun petljaca i drzac spage pa moram da kratim na kljunu onaj pokretni dio malo takodje i onaj spic na drzacu jer zapinju tamo gdje ne treba. Koja je cijena tog kompletnog petljaca ili tjela petljaca za welgericu u Srbiji i od kog proizvodjaca da trazim.
 
"International"
Robusne, izdrzljive, dosto su dobro osigurane od loma, svuda ima osigurac-sraf.
Brze prese mogu da progutaju dosta mase, prenos za pokretanje vila, mehanizma za vezivanje i spirale je preko kardana, tako da nema bojazni od istezanja lanca ili prezupcenja, pa da bude problema radu, i sa vezivanjem.

Model b47 je stariji, i ima drugi tip vezaca, pa moze da bude problema sa vezivanjem, model 435D ima RS tip vezaca i on je bolji, sada opet zavsi na sta naletis i u kakvom stanju. Ja imam b47, sa malom modifikacijom na vezacu i tera bez problema, i gledaj da bude sa duplim kardanom, onda ne iskljucujes vratilo, samo teras i motas koliko hoces.
 
Kad citam sta si ti na toj tvojoj sve popravljao neka hvala nebi moju claas-ovku dao za tvojih 10,a ako te bas zanima ja je teram sa IMT 542 i za 8god koliko je imam nabalirala je koliko tvoja nece ni videti.Sto se nozeva tice ja volim da je sve po PS-u tako da kod mene karabudzenje ne dolazi u obzir nego samo original delovi jer koliko zaradi zasluzila je da je pazim vise nego sebe!Posto vidim da si ti od onih sto sve znaju i tvoje je naj,naj,a mi ovde nemamo pojma i niko nezna sta je balirka i baliranje necu se vise truditi pa tako da "THE END"!:cao:

Drago mi je da imas bolju presu i da si nabalirao vise nego sto moja nece ni vidjeti.
 
Pozdrav, dali neko ima iskustva sa international presom, kako su se pokazale, kod mene ih nema mnogo pa ne mogu nista rec. Znam da su traktori extra posto imam jedan. Ove sto sam vidio sve su stare preko 30 i kusur godina pa se moze zakljucit da su izdrzljive i kvalitetno urađene.
Vlasnik sam iste vec 11 god u pitanju je 435d za 11 godina promenjene obe o gume i jedan vezac godisnje pravi oko 6 - 7000 bala mozda to nije puno ali nije imala nikakvih kvarova nikada. Radi sa svim vrstama konca od 320 do 800 imas slike moje prese u ovoj temi. Koji model te konkretno itresuje?
 
Grabik na koji deo tačno misliš?Postavi slike.

Mislim na ovaj gusani dio koji je iz dva dijela i stoji na osovini petljaca(dolje na slici u oglasima) , na slici je kompletan. Pogledaj drugu sliku na linku , slovo B u krugu.

Zanima me tko proizvodi te sa odlivkom od slova B. Kad sam ga kupio nije pasao na novu pogonsku osovinu petljaca ,rupa je bila blago elipticna mozda odstupanja 0,3mm manja ali bi vrlo brzo poderala osovinu, imao sam vec takav problem. Doradjivana je kod jednog alatnicara i onda je bilo sa rupom ok. Ali ostaje ovaj problem sa polozajem rupa u koje ulaze osovinica kljuna petljaca ili kako ga vec zovete i osovinica drzaca spage na kojima su oni mali konusni zupcanici. Ne vredi mi da slikam jer se na slici slabo vidi da odstupa i sam kut kljuna petljaca od originalnog welgerovog. Ne znam koliko je pomoglo objasnjenje. Trazim neki koji je 1:1 kopija welgerovog a i da je kvalitet gusa zadovoljavajuci.



http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/kompletno-kuciste-petljaca-welger-oglas-13640197

[url]http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/kuciste-petljaca-welger-oglas-11553263

[/URL]
 
Poslednja izmena:
To B je Botoš Ada.Menjao sam komplet vezač.Sve sam uzeo kod Roberta Apro Met.Zadovoljan sam kvalitetom.Ne volim delove koji na sebi imaju izliven logo firme i broj telefona.To me jako živcira.
 
Ja bas suprotno, ne volim delove na koje se proizvodjac stidi da napise svoje ime, to obilazim u sirokom luku. I ja sam kod botosa kupio jedan disk ali rupa za stift nije bila dobro izbusena pa mi je odaljavalo disk od malih zupcanika 2mm ali resio sam. U 10 god usluznog baliranja i ko zna koliko hiljada bala( godisnje u proseku 30-40000) nekad i vise
Otkinuo jedan stift( s opruga uletila). Promenio jedan lezaj na klipu, jedan disk( izvukao se stift malog zupcanika i ostrugao disk) jedan petljac i jedan hvatac spage, sve zajedno 300 eur. Balirke postoje welger i ostale , ni jedna bolje nije resena i prostije od welgera , konusni hvatac spage nenadjebiv ! A ne ono smece na klasu dzondiru itd ( imao sam taj tip vezaca na rivijeri hvala bogu pa se resih tog krsa od balirke). Od lad sam uzeo welger preporodio se , serije sa jedinicom iza su po meni najbolje, ove novije mi i nisu nesto , sjebali su idealan mehanizam bespotrebno.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Vlasnik sam iste vec 11 god u pitanju je 435d za 11 godina promenjene obe o gume i jedan vezac godisnje pravi oko 6 - 7000 bala mozda to nije puno ali nije imala nikakvih kvarova nikada. Radi sa svim vrstama konca od 320 do 800 imas slike moje prese u ovoj temi. Koji model te konkretno itresuje?
Nisam se konkreto odlucio za koji model al ce sigurno biti sa RS vezacima odnosno sa oznakom D. E sad u ponudi imam model 552 i 554. Dali ove sa RS vezacim imaju iste dijeloveve vezaca kao recimo New holland, someka , gallignani. To mi je bitno radi odrzavanja.
 
Daner na originalnim delovima nemaš nikakav logo niti broj telefona.Imaš datum proizvodnje i kataloški broj,drugo ti ništa i ne treba.Ako imaš kvalitet ne brini se za tržište.Ako ga nemaš neće ti pomoći ni zlatna slova i brojevi.B peca mušterije na ime i renome sa cenama 40-50% višim u odnosu na druge a kvalitet ništa bolji pa ko se upeca,upecao se.
 
Nazad
Vrh