Balirka

Ma sve mi se cini da je mnogo sira ili sam ja kad sam usao u garazu se nesto mnogo zaneo.Inace ima hidraulicnu rudu.
 
Pick up je proširen za 2 dupla prsta i iznosi 1.85.Vidi se da ima hidrauliku a i da je radila što jes,jes.Lepo je usijana.
 
Vojkane ovo je 63 a ne 630.Kod nas je 539 vuče bez problema ali je najbolje da je vuče traktor sa 5 brzina da bi učinak došao do izražaja.
Ja moju 71 nekad kacim za 542 ,kad me mrzi da stavljam donju poteznicu na 558,i vuce i radi bez problema,a trebalo bi da je 71 dosta teza od 63.Meni izgleda sasvim solidno ta presa i koliko sam cuo da su placali prese nije mi ni skupa,nevidim na onoj cetvrtoj slici dobro jel joj ono iza katapult,ako ima katapult bez razmisljanja toliko kosta.
 
Ima katapult ali nisam ga slikao,skinut je zbog garaze.Tesno je coveku u garazi a hteo sve da smesti.Ja sam hteo da promenim moju balirku i da kupim vecu ali ovo mi je iznenadno i mislim da se za to nema para.Otisao da pazarim silokombajn a nasao kombajn i balirku,Pa mnogo je to za mene,trenutno.Ako ima neko drugi zainteresovan ima moju preporuku i vodim ga da vidi i mozda pazari.
 
Moje misljenje je da onaj ko planira kupovati ovakvu presu bolje je da tih 4500e ulozi u rolo presu i resi preoblem na duzi vremenski period. Ova presa je velikog kapaciteta i ne kupuje se za baliranje 1000 bala godisnje. A ko je kupuje za veliku povrsinu kad tad ce imati potrebu da predje na rolo bale. Pa zasto onda u startu ne donese pravu odluku. Naravno da i tu ima izuzetaka, tipa brdski teren i kasnija manipulacija rolo balama. Ako rolo ne odgovara, ima i jeftinijih igracki velikog kapaciteta, od Welgera ap 63. Pa ko sta voli.
 
Poslednja izmena:
Ova presa se naradila,pa triput vise joj je skinuta farba neg na mojoj,a moja je isto u prvoj farbi.Ta ima iza sebe na stotine hiljada bala.
 
ma nema to veze,skines joj razdelik mase sa pikapa i nikad nece skinuti farbu sa limova,ja sam mojoj skinu za tri sezone komplet farbu:osmeh:
 
Kako radiš bez razdelnika? :sta: Pick up na 61,71 je 165cm i ima 10 duplih prstiju dok ovde ima 2 više iliti 12 komada pa računaj širinu.
 
Ova presa se naradila,pa triput vise joj je skinuta farba neg na mojoj,a moja je isto u prvoj farbi.Ta ima iza sebe na stotine hiljada bala.
Moja balirka Nju Holand 265 pravi godisnje po 50.000 bala i izgleda kao nova.Nema nikakvu manu i pravice jos milione bala.Za te masine to nije nista cudno,moze to veoma mnogo da radi.
 
Vojkane ja sam napisao da se naradila ,posto je Zare pisao da je malo radila,na to sam mislo,mozda nisi citao gornje postove u tom je rec .No nema veze razumemo se.
 
Razumeo sam te ali to sto se naradila je tek pocetak njenog radnog veka.Generalno ja se ne razumem u tu vrstu balirki ali sam siguran da ce uraditi milione bala pre odlaska na otpad.
Pa ne moze biti koliko god da je malo radila da joj farba bude bas nova.Ja sam je zagledao onako kao prolaznik ne kao kupac sa svih strana i ostavlja stvarno jako lep utisak.Retko u prodaji ima nesto tako dobro.Da nije nigde vareno,lomljeno,krivo,garazirano,da nema korozije nigde ni malo.To se retko pazari i po meni vredi.Meni da nije da kupujem traktor mozda bih je i kupio pa da onda imam 2 balirke.Jedna za manje a druga za vece njive.Ali nisam toliko dugacak...
 
Kako radiš bez razdelnika? :sta: Pick up na 61,71 je 165cm i ima 10 duplih prstiju dok ovde ima 2 više iliti 12 komada pa računaj širinu.
skini razdelnik i vidices kako onda ide i koliko lepse bale pravi,i manje ces menjati lezajeve na klipu,a sirina pikapa na 63 je 1,74 provereno:bravo:

- - - - - - - - - -

Zare druze pa jel vidis i sam da na ovoj nije skinut razdelnik.
pa bas zbog toga ti kazem,nije ta uradila vise od 200000 bala a to je za nju nista stevane:osmeh:
 
Po tunelu se najbolje vidi koliko je radila.Da li je pošteno izlizan,da li je progledao... Probao sam bez razdelnika pa neće da uvlači masu jer nema šta da je pritiska kako bi je pick up uvlačio.
 
neznam nemoguce koju presu imas,ja baliram non stop bez razdelnika...to sam video od jednoc coveka mnogo lepse bale pravi,bude leprsava masa i lepse je sabija..:osmeh:
 
kako onda ne uvlaci,jel pikap prst na donjem delu je iskrivljen i on baca masu

- - - - - - - - - -

img20140702142928.jpg
evo jedna bez razdelnika maticu

- - - - - - - - - -

img20140702122119.jpg
ja i kum u akciji:osmeh:

- - - - - - - - - -

img20140628135145.jpg
a drugi kum nam pravi posla:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

img20140628132635.jpg


- - - - - - - - - -

img20140627152406.jpg
a ovo sam ja
 
Nazad
Vrh