Balirka

ima i moja isto:D stvarno su extra prese naravno uz redovno odrzavanje i podmazivanje i samo teraj..:osmeh:

- - - - - - - - - -

nikad neces znati dok ne probas,a ima dosta ljudi ovde takve prese,pomoci ce ti neko sigurno ako ne ide...ja se sa tim presam nisam susrecao ovde u okolini,pretezno je class,welger,i poneka jd...:bravo:
 
Ja uvek nosim po litre nafte u presi pa kad nece da skida poprskam petljac ,uglavnom pomaze ,ako ne pomogne to manjam drugu vrstu manile ,ako ni to ne pomaze onda majstor.
 
Maki VS Pogledajte da vam negde ne peruta vezivo a samim tim i da li zapinje negde pa zbog toga neće da ga skine već ga kida.
 
Nisam ni znao da jusel drzi delove za prese,slucajno sad naletio,bas sam se iznenadio cenama u pozitivnom smislu.
 
Drže Botošove delove,on ih snabdeva.Povoljniji su samo zbog rabata.Imate u Adi dosta proizvođača delova za prese a kvalitet je kod svih isti samo što neki pecaju na ime i renome pa im se može.
 
ja teram welger 61 vec 7 god , godisnje pobaliram oko 15-20 000 bala , u tih 7 god sam menjao diskove koji su i pre mene trcali ko zna koliko i one male zupcanike sto idu po diskovima , delove sam uzeo kod botosa iz ade . ulaganje u balirku u 7 god sve kad se sabere 180 eur , kad je lepo ustelujem zna i 1500-2000 bala bez i jedne odvezane da uradi . mada voleo bih kad bi nasao radionicko uputstvo za nju, da ne stelujem napamet neko sve kako je nemac propisao . trazio sam po internetu ali nigde nema od ap61 . ima u nemackoj da se kupi radionicki prirucnik koshta 30 eur . e sad da narucim pa da me neko ispali ---

sve u svemu ja sam prezadovoljan, da nemam balirku nebih trepnuo opet bi welger uzeo ,

bukvalno nema prostije balirke i naravno sto prostije to dugovecnije
 
Šta vas interesuje kod štelovanja vezača na 61-ci?Ona ne sme da ne veže balu ma šta radila i ma koji uslovi bili.
 
pa interesuje me ima li ko radionicko uputstvo, tamo se vidi koliko sta treba stegnuti , ufazivanje, dozvoljeni zazori itd itd

bukvalno imam situaciju po nekad da nece da veze tj baci 4-5 bala odresenih na 100 , mene to nervira i znam kad je dobro ustelovana da ne postoji razlog da je odresi , cim dresi i toliko malo ima problem , obicno dodavac spage stegnem za pola kruga ili popustim i onda nema nikakvih problema , bukvalno pola navoja resi problem , bas zbog te preciznosti bih uputstvo da nadjem , sve fabricki da nastelujem

jedino da se upustim pa da narucim iz nemacke da posalju nema druge
 
Mislite na držač kanapa?On se veoma prosto šteluje.Raspustite šraf skroz i onda ga prstima zavrnete dok ne udari u onu ploču.Zatim uzmete ključ 17 i stegnete ga za 3.5 kruga i to je to ako je držač u redu a možete i da probate da li drži vezivo jednostavnim povlačenjem veziva rukom.Obratite pažnju na one 2 žice koje drže vezivo a nalaze se ispod svakog petljača i drži ih šraf m8(za ključ 13).One hoće da prave najveće probleme jer napuknu pa se pomeraju u stranu i ne drže vezivo na mestu pa ga petljač promaši i bala je automatski ne vezana.
 
pa to sam i mislio sastavljaju , ali ima da se steluju , svaki posebno , opruga je dobra , tj novu sam stavio i namestio da se moze stelovati, nekad newce da veze i samo dotegnem jedan taj dodavac i proradi , a dotegnem samo pola kruga , isto tako kad namota kao 2 cvora na petljacu i otkine sa jedne bale spagu popustim pola kruga i proradi normalno , sve je to napamet stelovanje, kad bih nasao neku literaturu da je dovedem u fabricko stanje (naravno pre toga bih morao sve luftove i zazore da sredim)
 
Ljudi koju marku prese mi preporucujete za svoje potrebe godisnje bi uradila oko 2 000 do 3 000bala,slame,deteline sojine slame,kukuruzovine?Kolega ima class marcant 50 meni radi godinama i nikakvih problema,mada mi se svidja i welger!
 
Gledaj ti neku da je ocuvana, da nije vareno po njoj, da vodjice u kanalu nisu puno poderane malj da stoji fino i vezac da je solidan.A marka toliko i nije bitna za taj broj bala godisnje,mada je izgleda za dijelove ponajlakse za Welgera i Claas.
 
Nazad
Vrh