Balirka

I ja sam juce uzeo MF 120 danas stize, nemam pojma koje je god na plocici pise tip i model ali se vidi da je novija presa i da je negde dugo dugo stajala ne znam iz kog razloga....ima planetarne vezace....masnica

---------- Poruka napisana u 22:51 ---------- Prethodna poruka je at 07:48 ----------

Jel mogu nekako po serijskom broju da znam koje je god posto na njoj ne pise nigde?
 
I ja sam juce uzeo MF 120 danas stize, nemam pojma koje je god na plocici pise tip i model ali se vidi da je novija presa i da je negde dugo dugo stajala ne znam iz kog razloga....ima planetarne vezace....masnica

---------- Poruka napisana u 22:51 ---------- Prethodna poruka je at 07:48 ----------

Jel mogu nekako po serijskom broju da znam koje je god posto na njoj ne pise nigde?
Pise na felgni, velikoj obavezno a mozda i na maloj. Broj je u vidu razlomka, gornji broj tj. imenilac oznacava mjesec u godini, a donji (brojilac) godinu sa samo dvije cifre.Godiste jos moze biti na zamajcu i reduktoru ali to je kod Svapskih presa, za MF nisam siguran. Iznenadices se kad procitas godinu.
A da, ti brojevi na felgni su veoma mali i nalaze se na suprotnoj strani od oznake broja felgne, znaci na 180 stepeni od ove oznake felgne.
 
I ja sam juce uzeo MF 120 danas stize, nemam pojma koje je god na plocici pise tip i model ali se vidi da je novija presa i da je negde dugo dugo stajala ne znam iz kog razloga....ima planetarne vezace....masnica

---------- Poruka napisana u 22:51 ---------- Prethodna poruka je at 07:48 ----------

Jel mogu nekako po serijskom broju da znam koje je god posto na njoj ne pise nigde?

Moja MF14 (stara 150 godina :) ) isto ima planetarne vezače.
 
Danas menjo bocne sine i lezaj na MF124
Lezaj nije orginal nego je pravljena osovinica i ubacen lezaj 3306
255rjly.jpg


o6jxie.jpg


Ovde se vidi koliko je mlada :haha: jedino ako neko nije zamenio felne

sm4pix.jpg
 
Moja presa je još starija a kao iz radnje da je izašla.Sada joj radimo veliki remont pa će biti slika kada završimo.
 
Pozdrav imam presu Fahr HD 300 koja je u dobrom stanju.Vezao sam jednu sezonu i vezala je super.Moj stric mislio je da mjenja za Welger AP 42 (novi tip),po mojoj procjeni cjena moje prese je 3500e a cjena Welgera je 4000e.Mozete mi malo reci o Welger-u jeli brza od Fahr-a i .... Hvala unapred:osmeh:
 
Nazad
Vrh