Balirka

Bas me cudi da je francuz i pored stitnika uspeo da pokrivi igle. W 41 ima dosta dobar i jak stitnik, meni se jednom lomila osovina na levom tocku i presa je bukvalno pala na taj stitnik a nije se cak ni iskrivio.

Jel znas kad se situacija namesti... sve se poklopi... ono bacis nesto a ono padne gde, da si gadjao to mesto, nigad nebi pogodio, e to se desilo.
 
Kod mene onaj lijevi petljač opet neće da radi, djaba što sam ga čistio, mazao i kiselio. Uhvati kanap, sve odradi, vidim dole u petljaču da je čvor formiran, al neće da pusti kanap pa da ga je*eš, ja rukama nisam mogao iščupati. Moram sutra otići da kupim kanapa pa ću probati sa slamom, sad sam isprobavao bez, vukao sam kanap rukom. Desni i dalje radi kao sat, sveže čvor koji ni kliještima ne bi mogao odriješiti.

Ev da opišem kako sve to radi. Prvu uvučem kanap, potom pokrenem presu. Okrećem zvijezdu dok se igle ne aktiviraju, ona odu gore, dignu kanap, petljač ga uhvati, one se spuste. Potom opet aktiviram igle, petljač odreže kanap i sad bi bio spreman da veže prvu balu (ako sam dobro skontao). Potom vučem rukom (svežem kanap za onaj kanap koji petljač drži dole na sredin kanala i vučem, pošto nisam mogao probati sa sijenom jer je farba svježa). Navučem kanap kao da je formirana mala bala i opet aktiviram igle. One odu gore, petljač odradi nešto i ja zaustavim presu. Iz petljača dole visi zavezana kanapa (kanap ide u petljač, gdje su oni pipci), a drugi kanap koji dolazi sa igle gore u petljaču (gdje su oni diskovi). E, ja nikako ne mogu da izvučem onaj kanap koji je dole (u kojem bi trebalo biti sijeno). Probao sam aktivirali igle još jednom, ali tada se sve zapetlja. Ovaj petljač još izgleda jednostavno u odnosu na neke koje sam vidio na Welger presama, al ja pojma nemam koji mu je vrag.
 
Normalno da se briše sve što nema veze sa temom.Ako vas interesuje gde su vaši postovi pogledajte u temi Off topic tamo je sve premešteno.
 
pitanje za majstor levaka ako je rad da odgovori :D naime, posedujem presu italijanske proizvodnje marke "antonio farina, bologna" kojoj su stradali lezajevi na klipu. mogu li se naci u srbiji ti lezajevi ili ih moram juriti medju talijanima? :D
 
E to nisam, ne znam ni kako to da vidim, jako je nepristupačno. Kada prvi put hvata kanap vidio sam da odsiječe nešto. Nož je dole negdje, imaš li neki sliku kako taj petljač izgleda sa strane ili tako nešto?
11sjm3d.jpg
24bjn95.jpg
odvi ovj jedan sraf to je nozic
 
Hvala Ratkooo!!! Sutra ga skidam i ima da vidim koji mu je vrag, možda je tup pa neće da je odsiječe i zato ne može da se izvuče. Eeee kad bi to bilo rješenje! Javim vam sutra ako uspijem :)
 
Nazad
Vrh