Balirka

Pre neki dan mi kaže drugar da je njegovog kolegu mučila balirka tj. nije vezivala i neko mu rekao da nekoliko dana pre baliranja klučad sa koncem potopi u vodu. Probao to i nema uopšte problema sada sa vezivanjem. Izgleda šašavo ali ću to i ja da probam ovih dana pa javljam
 
Zna se koji je kanap za balirku, radio sam i na sivacoj masini pa kad joj stavis nesto sto nije za nju i ona nece da sije, tako je i sa balirkama. Ako je balirka nova stavi konac sa sivbace masine ili zicu za armiranje ona ce vezivati ali kad protitni 25do 30 hiljada bala godisnje kroz nju ipak joj treba malo posvetiti paznju.
 
Jok.Samo ugrađivati isključivo originalne delove jer koliko su skuplji u startu od male privrede trajaće vam barem deset puta duže što se itekako isplati.Trenutno je kod mene drugarova Welger presa na remontu.Na njoj je pred predprošlu sezonu urađen ozbiljan remont od strane Botoša.Biksnovani pogonski zubčanici vezača,dodavača mase,ležajevi i lanci promenjeni,nosač igala biksnovan i povrh svega ugrađen novi tip vezača komplet sa osovinom.Sada je gledam i mogu slobodno da kažem da je bogu plakati.Sve se klima a kao urađeno u fulu i veoma kvalitetno a povrh svega plaćeno veoma papreno.
 
botos hvata na ime jer je prvi poceo uopste nisam zadovoljan njegovim delovima apromet je kud i kamo bolji i nena delovi su mnogo popravili kvalitet
 
Uzmi ti druze Massey Ferguson 124 i zaboravices sta znaci odvezana bala ili kriva bala, ja sam je imao jednu sezonu i sada se kajem sto sam je prodao i kupio welgera 52. Ona ima planetarne vezace ni jednu jedinu balu mi nije odvezala ,a bale ko kocke secera milina jedna
MF 124 ima moj rodjak, vizuelno ne izgleda lose, ali on tvrdi da je neopisano djubre i ima nekih tupavih rjesenja.
 
ja i kolega smo nasli povoljno welger 51 igle su bile looooooooooose krive i izvarene pa smo uzeli nove za te pare sto smo dali za presu ni nezalim za igle sto su po toj ceni ovako super radi ostalo
 
Cula zaba da se konji potkivaju pa stala u red,meni majstor predlozio neku italijansku presu i ja je kupih i evo vidis,sad moram da trcim sa telefonom da bih je snimio kako balira:osmeh:
 
Nazad
Vrh