Balirka

evo jedne lijepe ame u oglasima , meni na oko djeluje očuvano

slika-99008-2010-12-1291581450-velika.jpg


slika-99008-2010-12-1291638716-velika.jpg


slika-99008-2010-12-1291634126-velika.jpg
 
senad smigi je napisao(la):
Hvala Levak ja sam je probao nece ni da cuje i odustao.Ipak sam kupio neku Welger ap 52 tek je uvezena iz Italije kostala je 2800 eura bez kardana. Slikat cu je pa da malo procaskamo o njoj.Pozdrav
sta ti ja rekoh po slici mi je sve bilo jasno
Post je spojen: [time]петак, 21. јануар 2011. 05:05:26 CST[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
evo jedne lijepe ame u oglasima , meni na oko djeluje očuvano

slika-99008-2010-12-1291581450-velika.jpg
krivi balu j...je to joj je velika mana mala presa velika bala nikako da je napunis
 
Gledajuci slike po forumu primetio sam da vecina ljudi vuku presu na hidraulik, pa mi nije jasno u cemu je stos sta je prednost u odnosu na vucu na poteznicu?! Ja odkad imam presu vucem je na poteznici i nikad nikakvih problema nisam imao, dok s druge strane kod vuce na poluge hidraulika ima x primera gde su lomili kardane i hteli da izgube glave od istih.
 
Za kardan si u pravu(pogotovo ako je kraci),ja je licno nosim na polugama zbog pick-ap-a,posto nemam klip za hidraulicno podizanje i spustanje istog.imas mnogo neravnih njiva pa je potrebno pic-ap gore - dole!
 
stavis tocak sa strane na pickup pa on kopira teren i nemas problema,meni se licno ne svidja kacanje na hidrauliku,
 
A sta ako tocak upadne u rupu? Ili ide niz neki dublji razor? :nono: :nono: :nono: Nismo mi dzaba poskidali tockove. Ima raznih njiva. Bar kod mene. Ovako uvek jedna ruka na hidraulik i nema problema. A i ne balira se svaka masa na istoj visini, a i ne kupe svi na otkose isto. Svaki otkos se drugacije balira. Zato je bolje ovako. Ja licno zbog toga nikad nisam imao problema, niti sam cuo da je iko u mom selu imao, ili slomio kardan. A nikad nisam video da je neko vuce na rudu.
 
A sta ako tocak upadne u rupu? Ili ide niz neki dublji razor? no:no:no:no no:no:no:no no:no:no:no Nismo mi dzaba poskidali tockove. Ima raznih njiva. Bar kod mene. Ovako uvek jedna ruka na hidraulik i nema problema.

e tacno ima svakakvih njiva u kojim i tocak ne pomaze,ja cu na ap 61 ugraditi cilindar na pikap jer kacam na poteznicu,
 
blaz je napisao(la):
zato sto je fahr specifican kad je sve na svom mestu ide pa smo peva moze mnogo da uradi i veliki ucinak ali kad je u luftovima moze da polomi boga oca fahr sto moze da napravi lom to ne moze ni jedna a ova tvoja izgleda poprilicno isterano videces da sam bio u pravu
 
Nazad
Vrh