Awassi ovca

awassi + svrljiska ??
 
Ocito nije dobra kombinacija. Niko ne nalazi za shodno ni da odgovori. Ovde ima neke farma svrljiske ovce (Zdravkovic) i vrsi prodaju jagnjadi. To je razlog mog pitanja. Kako god, hvala vam, shvatio sam. Poz........
 
Ма како није добра комбинација? Сврљишка је и онако веома млечна наша праменка тако да би и то сигурно била добра комбинација. Да пустиш авасија и на товну расу па би побољшао млечност а камоли на неку праменку која је већ дуго селектована на млечност.
 
Pored zdravkovica ima jos ljudi koji imaju svrljisku i bolju od njega mozda(tako su mi rekli ljudi koji su se raspitivali),raspitaj se malo a ta kombinacija je extra zato niko i ne komentarise,nema potrebe
:ppozdrav:
 
Taj Dobri Zdravkovic ima dobre ovce nece da se pogresi i ako se kupi kod nejga, ako bas oces da se malo bolje upoznas sa celom pricom odi na blagovesti sedmog aprila u svrljig pa pogledaj sve. Svi koji imaju sta da izvedu ceju da dodju. Taj vasar je u izvesnom smislu revijalan i po meni tu ima vise da se vidi nego na nekoj izlozbi. Imas u Gornoj trnavi kod Vukija vrhunske ovce hranjene domacinski pred tim ovcima bi se postidele i "plemenitije" strane rase. Uglavnom ima puno ljudi gde moze da se uzme.
 
Hvala.
Post je spojen: [time]1301421340[/time]
_________________________________________________
Zna li neko proceduru uvoza Awassi iz Makedonije. Okvirnu cenu i potrebno vreme.
 
Annipe je napisao(la):
Hvala.
Post je spojen: [time]1301399740[/time]
_________________________________________________
Zna li neko proceduru uvoza Awassi iz Makedonije. Okvirnu cenu i potrebno vreme.

Za uvozne papire moras da se raspitas u Srbiji sta traze od papira, dalje zavisi sta hoces
 
Negde sam procitao da to radi agencija ovlascena za uvoz stoke. Pa da to traje preko tri meseca. Pa specijalan prevoz koji kosta boga. Nadao sam se da imas neka iskustva, ali ok pokusacu ovde, samo da provalim odakle da pocnem.Vazno je da ih ima u Makedoniji da ne mlatim na slepo. u svakom slucaju hvala.
PS. Pivo jos vazi
 
firma INPAK iz beograda ti moze odraditi ceo legalan uvoz ako to zelis...
ilegalan uvoz mozes uradit sam jako brzo:)
 
Ovaj drugi nacin bi mogao poblize da mi pojasnis.Za ovaj prvi cu se raspitati. Ako pravi problem da mi na forumu objasnis drugi nacin, salji na mail.Dobro je da znam oba nacina , pa da napravim kalkulaciju sta dobijam,sta gubim ovim ili onim nacinom. Hvala
 
legalnim nacinom nisam siguran da mozes da uvezes mesance to bokuman mora da ti pojasni sta od papira mozes za mesance da dobijes,ovnove iz repro centra ciste avasi mozes uvesti sigurno i dobiti povracaj nesto novca od drzave,mislim da ce biti oko 40 posto od cene grla
o drugom nacinu cemo na pp
:ppozdrav:
 
Nesto kratko me nije bilo. Tu sam, nisam odustao, samo sam jurio oko ove ideje pa nisam imao vremena. Jedno pitanje koje me muci. NAVODNO ima Awassi i u Srbiji. Vredi li i eventualno na cega da obratim paznju.Sigurniji sam u Makedoniji, ali je ovo puno jednostavnije i jeftinije i to je razlog mog pitanja. Odgovori mogu i na mail.Jos jedna sitnica-Awassi ovca ne postoji u prodaji P.S. Kao iz onog vica, meni bi mogli da uvale i sarplaninca
Zato i pitam, ima li nacina da se proveri Awassi. Jasno mi je da moze i Awassi ovan-ovca da budu dobri ili losi. Garancija nema!
Pozdrav, nije valjda da se ja jedini secam sa Awassi ovcama (od mog zadnjeg nema niceg vise)
 
0600667991
ovo je jedini broj da znam da se reklamira avasi u srbiji i to su mi rekli da je kvalitet los
sto se kvaliteta tice on je jedino u makedoniji tako da s bokumanom i ekipom vidi,oko pramenki po srbiji ti mozemo pomoci to je vec nasa avlija:)
 
http://www.megaoglasi.shumers.net/prikaz-oglasa-awassi-ovce-2012.htmlTako sam i mislio. Hvala.Ima i jos po neki
prikaz-oglasa-awassi-ovce-2012.html
 
Poslednja izmena:
To je razlog mog pitanja '' kako prepoznati i na sta treba obratiti paznju pri kupovini Awassi ovce '' Slika je samo slika i ko zna da te slike nisu skinute sa nekog Izraelskog sajta. Mada po kofi i ogradi bih rekao da su sa nasg podrucja. Onda mi je sve mnogo jednostavnije jer me uvoz odmah umori kada pomislim na sve zakonske peripetije. Mozda je resenje da se uzme jedno radi probe, pa se skupimo mi forumasi, pa na razanj jagnje i na kraju ocenjivanje. To bi nam valjda pomoglo u davanju krajnjeg zakljucka...Awassi ili nije Awassi... Salim se.
 
Pa odi sam na licu mesta vidi zivotinje koliko namuze, kakva su vimena cime ih hrani. Sa zivotinjamam niko ne moze da da sto posto granciju pogotovu sa rasom koja jos uvek kod nas nije zazivela i neko malo sire iskustvo ne postoji. Ja sam pozvao coveka sa gore navedenog linka cuva ih desetak godina i ima oko cetrdeset ovaca. Muski jagnjci su mu dvesta evra a ovnovi dvesta pedeset. kada sam ga pitao za mlecnost rekao mi je da je mlecnost u proseku oko dva litra na stado od sto ovaca to mi je mislim rekao vise uopsteno ne verujem da je mislio na svoj slucaj. Jagnajci prve generacije sa pramenkom ce duplirati mleko i ponovo ce moci da ih uparuju domaci ovnovi.
 
Nazad
Vrh