Automobili.(Mehanička zaštita protiv krađe).

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.355
Lokacija
Golubinci
Od mehaničke zaštite dosad sam koristio Zeder, vidim da ima i Šapa-igla pa me iteresuju vaša iskustva. Dali pored fabričkog ugraditi dodatni alarm.
 
Mićo, koliko sam shvatio uzeo si jednog od najpoželjnijih auta, VW golf. Moj savet je ugraditi i mehaničku zaštitu i alarm, sa skrivenim prekidačem. Ovi automobili su omiljena meta lopova.
 
Kolega štamu to dođe.
Odgovorio ti Matić.

Sad su i lopovi u trendu,a i lako se nalazi OBD koji radi na bluetooth,pa za par sekundi mogu da ti pogase sve fabričke zaštite (imobilajzer,alarm) ili da prekopiraju ceo ključ i odvezu ga bez ikakve muke.

Prosta je stvar,sakrije se ulaz,a i dodatno se prepakujj pinovi,a samo ti imaš original adapter tako da mogu samo da ga gledaju.

Uz neku mehaničku zaštitu nema zime.
 
Ako se namerace nema tog sistema al ajd sad, ugraditi dodatni alarm, izmestiti obd, neka mehanicka zastita i mirna savest.
Mada jedine 2 stvari rade posao bez sekiracije:
1. Kasko
2. Vozis auto koji lako mozes da priustis ako ga ukradu, tipa par mesecnih plata
 
Ugradis zeder I koristis ga tj otkljucavas/zakljucavas I miran si.Aktuelna I cetvorka a kamoli sedmica.
 
Pre 10 godina se krala samo vw grupacija,a zadnjih 10 sve redom.Podjete od sebe,kada vam treba deo,kupujete li u servisu ili po otpadima.
 
Nazad
Vrh