AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Drugari , punto 1.9D poceo da trese na leru , vozio sam ga normalno pre toga 20-30min i dok sam se motao po parkingu poceo da trese, kada sam okrenuo kljuc da ga ugasim , motor je nastavio da radi jos 10ak sekundi.
Jedva upalim opet, ugasim , on posle okretanja kljuca opet radi , da li neko ima ideju sta moze da bude ??
 
Juce ujutru sam palio astru oko pola sest ujutru i kod mene je bilo -25 posto zivim malo pri brdu pa je uvek kod mene hladinije 2-3 stepena,a sto se tice paljenja tri puta grejaci po 10-tak sekundi i vreglanje nekih 5-6 sekundi i upali astrica bas me je odusevila,doduse nov akumulator i grejaci.
 
Mucobieno pogledaj Nissan Qashqai jedan od najprodavanijih modela u evropi, jako ga hvale.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Od toga nema nista. Jako je mali. A kod mene u familiji svi visoki.

Neki izbor je outlander, ford kuga, kia sportage, x3, daster,tiguan, ix35 i 55

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Jedino znam za Sportage da treba uzeti jaci motor. Imaju dvoje kolega sa posla jedan benzinca 1.6 drugi dizela 1.7 da su slabi motori za njega, a benzin da bas troši. A i imao je kvar na benzincu nesto oko motora al sreca pa bio u garanciji.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Drugari , punto 1.9D poceo da trese na leru , vozio sam ga normalno pre toga 20-30min i dok sam se motao po parkingu poceo da trese, kada sam okrenuo kljuc da ga ugasim , motor je nastavio da radi jos 10ak sekundi.
Jedva upalim opet, ugasim , on posle okretanja kljuca opet radi , da li neko ima ideju sta moze da bude ??


Najvjerovatnije da je lose gorivo
 
Poslednja izmena od urednika:
Nafta ti se pretvara u parafin a najverovatnije u cevima zapusava. Ako je vec radio jedno vreme najverovatnije je to u pitanju ili je filter nafte zailio. sipaj benzina od 5-10% na velikim minusima slobodno jer mnogima se u voznji to desava
 
Da kucnem u drvo auto mi se nije zaledio ovih dana a bio je što napolju što u garaži.Sipam ED stalno na istoj pumpi i ne dodajem nikakav aditiv.
 
I moji. Fiat Marea 1,6 benzin.Dvaput zaverglala i sastavila.Cady 2,0 SDI na pola kljuca.U njega sipan cist NIS ov evrodizel.Oba auta napolju i nisu bili paljeni 5 dana,do juce.:ppozdrav:
 
Za sam platio oko 25 000 delove za veliki servis za passata b5.5 dizel varijanta 1.9

Gde si nabavio delove i sta si sve kupio? Juce smo kupili sve delove sto je potrebno za veliki servis za Passata 19tdi 101ks i izaslo oko 39000.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
0c7ead7a460be4b05c93c3c0cfac74c8.jpg

To su racuni, jedino manzetna nije u sklopu velikog servisa. Spaner od alternatora taj sa amortizerom je najskuplji, taj na posebnom racunu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa, mislim da se podrazumeva da kad se radi veliki u njemu spada i mali servis... Mi smo tako uvek radili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh