AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Skoro kupljen megane 3 1.5 81kw. Imam problem sa temp. motora. Treba mu bas dugo da se zagreje na nekih 60-70 stepeni a obicno to bude I manje, narocito u gradskoj voznji. Sad moja je predpostavka da je thermostat zaglavio otvoren. Medjutim citam na raznim forumima da dosta ljudi ima isti problem, neki su resili zamenom termostata a nekima je I posle zamene isto. Dali je imao neko slicno iskustvo? Nije problem da odem do servisa I zamenim thermostat ako ce to da resi problem, samo nebi voleo da ga menjam pa da bude isto. Grejanje radi normalno ali treba mu sigurno 4-5km da izduvava bas vruce a i tad je pokazivac na prvoj crtici od ukupno 5.Nikad nije preslo drugu crticu.
 
Ti si Landini isto tako napamet meni reko da nisam vozio dobrog i potkovanog dizela. Ne znam odakle znas sta sam ja sve vozio. Sta ti vozis, a da je toliko potkovano? Mozda sam se makar vozio u tome.

Pa da jesi sjeo u takvog kakvog sam napiso ne bi izjavio ono sto si izjavio. Ok je nesto volit i sto su vec napisali hvalit svog konja. Al ti si pretjero ono pretjero.
 
Skoro kupljen megane 3 1.5 81kw. Imam problem sa temp. motora. Treba mu bas dugo da se zagreje na nekih 60-70 stepeni a obicno to bude I manje, narocito u gradskoj voznji. Sad moja je predpostavka da je thermostat zaglavio otvoren. Medjutim citam na raznim forumima da dosta ljudi ima isti problem, neki su resili zamenom termostata a nekima je I posle zamene isto. Dali je imao neko slicno iskustvo? Nije problem da odem do servisa I zamenim thermostat ako ce to da resi problem, samo nebi voleo da ga menjam pa da bude isto. Grejanje radi normalno ali treba mu sigurno 4-5km da izduvava bas vruce a i tad je pokazivac na prvoj crtici od ukupno 5.Nikad nije preslo drugu crticu.
Upali hladan auto i posle par minuta prati zagrevanje creva na motoru. Ako se i gornje i donje zagrevaju u isto vreme, onda nema nikakve dileme.
 
@Landini,
Pa problem je sto ti i nisi napisao koji je taj potkovan niti znas sta sam sve ja vozio. Ajde lepo napisi koji to potkovan dizel ti vozis. Mozda ga nisam vozio pa da znam kad kupujem auto. Mozda ga vec ima neko pa i on napravi poredjenje.
I molim te citiraj mi taj deo gde "hvalim svoga konja". Mozda sam stvarno i precero pa da znam za u buduce.
 
Nisi ti ok. Kreni od 26 strane pa citaj. Sve pise. Tacnije od tvog famoznog posta 518.
 
Na passatu b5.5 ne mogu da mi se otvore zadnja vrata. kad stisnem dugme na kljucu,sve se otkljuca,samo ona su i dalje zakljucana. kad iznutra uhvatim kvaku,onaj jezicak izadje i cim pustim kvaku,on se opet uvuce,probao sam i da ga zadrzim sa kombinirkama,a zatim gurnem vrata ramenom i opet nemogu da ih otvorim.
 
Poslednja izmena od urednika:
Prepirete se bezveze.....Ja nisam sio u tude auto da bi ga provozo ima 15 godina.....moze ono ic kako hoce al u tude nevolim sjest.....I kad idemo negdje tipa..svadbe,rostilja kupanja na obliznjoj rijeci...obavezno idem sa svojim autom.Jednostavno..nevolim zavisit od nikog
 
Pasat 5 restajling ili ti 5,5 posedujem od 2004god. Motori neunistivi sa potrosnjom oko 6lit u kombinovanoj voznji, za to vreme 2 puta radjen altenator, to im je naj veca boljka, ostalo samo redovno odrzavanje. Jako udoban auto. Najveca mana su rezerni delovi koji su i do tridesep posto skuplji od npr BMV, cim me vide sa njim smatraju me za debila i udri po novcaniku, tako je bar kod nas jer su bas popularni, npr prvi veliki servis me kostao 550e i to u Skodinom servisu u koji sam isao jer u ovlascenom servisu mi trazili 700e. Zakljucak je da je generalno dobar auto.
 
Stvarno deru sa servisom. Ja sam skoro uradi veliki na meganu 3 1.5 dizel, u ovlascenom servisu me izasao 34000 sa ''original'' delovima. Imali su I neki zamenski ali ja sam insistirao na originalnim. E sad sta su ugradili nisam siguran I necu da se puno opterecujem s time, ipak mi zivimo u Srbiji. Ta cena za pasata 7-8 godina stariji od renoa je bezobrazluk, ali ko nas pita...
 
To mu je neka realna cena servisa, meni su dali 60000 garanciju na sve.U Srbiji se servisni interval smanjili sa 150 000 ( zemlje zapadne evrope) na 60 000. Valjda je zato znatno jeftinije. E sad da li su originalni delovi ili su delovi namenjeni istocnoj evropi to vam ne znam reci. Znam da ne koriste ELF ulje sto je propisano u renaultu ali serviseri imaju objasnjenje za sve. Kazem opet radi se o ovlascenom servisu za Renault. Mali servis se radi na 10 000 a zapadna evropa na 30 000. Sta reci...
 
Pitam jer upravo sad krecem po njega! Pazario sam ga ovih dana. Vodio majstora sa sobom da proceni motor i kaze da je zadovoljan! Vreme ce pokazati! Inace je 2001 god. i besprekorno izgleda i spolja i unutra, sa dosta opreme!
Bice i neke slike!
cd3d07dc2cb092b68560d8f276cbd15b.png
ae8b5769c14998899c5f23bdcf773e3a.png
5ccaa20bdac8c90318e106cf73b049d4.jpg
e06e068191938c4d1986a1483d9275e8.png
c80e873d4c909c9dfbaa40973c394a28.png
a75ca15321c608d6f1f830255e97c04d.png
 
Ako imas losih puteva i makadama problem bi moglo biti vjesanje, odnosno ramena. Kada sam trazio auto bio je u opciji i pasat, pa sam dobio takvo misljenje od covjeka koji ga dugo vozi, a i od mehanicara. Jos mi je ovaj drugi rekao da sestica nema nikakvih problema sa ramenima.
 
Nazad
Vrh