AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Sta da se radi, posle peha sa insigniom resio sam samo novo a Alfa je najvise dala za tu sumu.

Al jedno je sigurno nov auto je nov auto, samo sto po nasem oranju od puteva je muka :haha: Znam svaku rupu od Leskovca do Subotice :osmeh:

Al i nova Alfa je opet Alfa :haha: priznajem kad vidim sta neko kupi polovno za iste pare pogotovo neki audi malo mi bude krivo :haha:
 
Za losu reputaciju Alfe medju vozacima su se pobrinuli ljubitelji Check Engine lampice koji voze dizela sa prozvizdalom turbinom i iz cijeg auspuha izlazi pokretni kancer iliti ekoloska kaNtastrofa. Za njih je Alfa smece a njihov auto kojem se od septembra do decembra 3 puta pali gore pomenuta lampica je svetinja. U polemiku sa njima n treba ulaziti jer lagano mozes da dobijes starizapuseni katalizator po glavi :haha: :haha:
Malo sale nije na odmet. Sprdaju se sa Alfom koja se kvari koliko i ostali auti.
 
Da se razumemo voleo bih i ja neki a7 makar i polovan, eno komsija ga vozi 35k placem, al mene je dusa bolela i za ovo, a tek 35k da dam za auto :haha:

Sve se kvari, najlepše bilo 80 i neke kad sam vozio pezejca, jedina briga bila gde da nadjem pare za gorivo :haha: sve sto se pokvari moglo ispod kruske da se popravi.E da mogu da se vrate vremena kad karburator od keca resi sve probleme i kad si mogao da biras izmedju t200 i t400 ovako Insignia me ostavila na putu, a ipak mi je 55 godina nisam vise da zalezem ispod i popravljam na putu.

Ovako isprsio sam se valjda ce da sluzi jos 10-ak godina jer vise ni nisam za voznju, navozao sam se sto u kamionu sto u autu, a i vec sam poceo da pustam duga i kad ima ulicno jos malo i gotovo :haha:
 
Da se razumemo voleo bih i ja neki a7 makar i polovan, eno komsija ga vozi 35k placem, al mene je dusa bolela i za ovo, a tek 35k da dam za auto :haha:

Sve se kvari, najlepše bilo 80 i neke kad sam vozio pezejca, jedina briga bila gde da nadjem pare za gorivo :haha: sve sto se pokvari moglo ispod kruske da se popravi.E da mogu da se vrate vremena kad karburator od keca resi sve probleme i kad si mogao da biras izmedju t200 i t400 ovako Insignia me ostavila na putu, a ipak mi je 55 godina nisam vise da zalezem ispod i popravljam na putu.

Ovako isprsio sam se valjda ce da sluzi jos 10-ak godina jer vise ni nisam za voznju, navozao sam se sto u kamionu sto u autu, a i vec sam poceo da pustam duga i kad ima ulicno jos malo i gotovo :haha:
nekad smo u e30 trpali motor iz 335 benz a u 750 benz.trpali karbos iz keca :haha:
pokusavali da napravimo 750 sa motorom od 1600ccm :haha:
inzenjeri iz fabrike izvrsili samoubistvo kad su videli kecov karburator na bmw
 
Cim neko pomene karburator, odmah se setim Ruskog Moskvica kad smo imali.
Nije nam se nikad desilo da smo negde krenuli a da se on nije pokvario..

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Opel astra h
koji dizel motor, dal isuzu ili fiat?

Fiatov motori ti je proveren 1.9 120 ks, jedan od najboljih jtd motora, nije toliko osetljiv na lose gorivo, ali nije bas da ce toristi 6 u gradu, super ide. Isusu je isto ok motor, to je onaj od 101 ks, malo ce manje da trosi, i jefitinija je registracija (to je 1.7 motor ako nije neko nek me ispravi) :)
 
Koje gume od 16 cola kupit za zimu...gledam neke a da ne predu 50 evra po komadu zato sto moram kupit sva 4 komada...
 
Ne znam kakav je ovaj RIKEN sa novom sarom? Odnosno jos se nije pokazalo u realnim uslovima kako se ponasa. Ja treba da kupujem gume i mislim da cu ruske. Jeftine su, a odlicno se ponasaju zimi. Prosle zime sam kupio bio 4 komada i stvarno sam zadovoljan. Jedino sto dosta bruje pri vecim brzinama.
 
Eskimo HP2? Trebale bi biti dobre za sve uslove, ali ih prošle godine rano nestalo u 205/55R16 pa sam na kraju uzeo one obične sava eskimo S3+. Meni su se S3+ jako dobro pokazale na snijegu, čak i kad mi je blokirao točak, samo ne vole nikako toplo vrijeme. Premekane su brzo se tope kad nije zima.

Nove Tigar winter dobro izgledaju, cijena je kao i za stari model oko 70-75 maraka, a kakve su, to će se tek nekad u aprilu znati ko ih kupi. :osmeh:
 
Savine HP gume su odlicne. Ja ih imam na bmw-u, zadnja vuca, bez ikajvih problema po nerascicenon putu se bori sa snegom. Imam 1km uzbrdoce po makadamu do kuce u selu, 4 zime me nijednom nisu izdale.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Savina guma je uvek bolja od tigrove jel je meksa al za zimu. Vintera je dobra da se neskida i leti al za ekstremne uspone nije tvrda je nemoze prici savi zimskoj.
 
Nazad
Vrh