AUTOMOBILI - kvarovi, popravke i održavanje ...

Mada ni ta taktika nije loša . Ima jedan majstor u blizini i realno mogu reći sve pozitivno za njega . Nije da se čovjek ne razumije u principe rada , dijagnostike itd ali većinu kvarova riješi na drugi način i često koje drugi majstori nisu uspjeli a istjeraju vlasniku iz džepa lovu . Radi samo konkretno Merc a ima dosta na stanju rasturenih auta i polovnih dijelova , ako nemože drugačije mijenja jedan po jedan svoj polovan dio dok ne nadje šta rješava kvar a onda se tek kupuje ako treba .
 
Ta metoda menjanja deo po deo se naziva "Metoda beuzspesnih pokusaja" i koristi se kada nema drugog nacina za popravak i retko kad pali ako se ne konta materija . Ali dobar deo njih i zna sta je u pitanju , ako i ne zna gugl mu kaze , al tvrdi pazar radi sume koje ce naplatiti i namerno odugovlaci kao kako se namucio . Ko upadne u taku masinu tesko njemu . I sam sam bio serviser al tako nisam radio pa mi je poznata tehnologija rada i kada krene da me obradjuje radje cu ga ostavit nastranu nego da dodjem na muzlicu . Majstor po simptomima odmah zna gde da krene dok dundjer fantazira .

Momo kod tebe u blizini u Gradisci ima jedan super majstor za elektroniku i autogas .
 
Jos jedno moje iskustvo sa novijim autima je da cesto bude samo podesavanje elektronike problem. Da sam "hardver" auta bude sve u redu. A to podesavanje se pomeri, poremeti zbog obicne prljavstine na senzorima ili prekida neke zice koja treba da prenese odredjenu struju.
 
Zato imas na dijagnostici izlazne testove senzora pa vidis dali prelaze default vrednosti .

Ja sam sa dijagnostikom iskopao hladni lem na ecu i ispostavilo se da jeste , a drugi majstori kod kojih je prethodni vlasnik terao mu menjali lambda sonde , svecice, dis modul itd i nakraju skinuli sijalicu od check engine i rekli mu da su napravili , on covek ne razume se stavljao sve novo. Povremeno trokirao auto uglavnom hladan i lambda stajalo open circuit.

Toliko o njihovom majstorstvu kad ja amater nadjem za pola sata problem

Op-com , tis-2000, unimer i udri , ispratio sam svaku zicu i merio signale i nasao.

2 lema u ecu (treci cilindar i signal od sonde bili)

Poslao komp na popravku i sad radi ko sat bez gresaka i trokiranja .


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Znam ih dosta , a pošto su skoro svi samouki , i ako su i išli u školu nisu to mogli naučiti jer tehnologija se brzo mijenja , vidim da im mnoogo pomažu forumi , slični kao ovaj , što domaći što strani .
 
Dragan Panic drugar sa fakulteta i studentskog doma . Na fakultetu su osnove a praktican rad je ono sto fali fakultetlijama . Jos tada je on sklapao i popravljao elektroniku koje kakvu .
 
Imam samo jedan kljuc za ovog audija sto sam kupio...na njemu je ono otvaranje na daljinski...dal ima kakve kodove il ne neznam al bi trebao napravit duplikat....Gdje bi se to dalo uradit ovdje u ovim nasim krajevima :sta:
 
Što se tiče BL Pašalić može sigurno odraditi, ali je među skupljim. Meni je dao 20 maraka skuplju ponudu od ovlaštenog servisa. Drugi je Rade u konzumu (onaj u krugu rahmetli Čajaveca), a čini mi se da ima radnju i u kortu (bivši obi). Najjeftiniju ponudu sam dobio kod majstora u Boski tamo kod fontana (Marić ili tako nešto).

Na kraju, provjeri i u ovlaštenom jer dosta stvati bude jeftinije nego na drugim mjestima.
 
Zvao sam ovog marica...130 maraka kljuc sa kodom na daljinski...
Nego...izbacio mi gresku na displeju...lijeva kociona sijalica...kud ona u voznji proradi,pa nestane i tako cesto...morat ce elektricaru posto ja neznam izvadit stopaljku da vidim da nije los spoj
 
Hvala skido sam zamajac pre dve god ali nisan gledo sta ima,vredili nasuti aditiv za curenje u ulje
 
Ne bi ni video, ne vidi se uopste, nego mora karter dole. Sto se tice aditiva za curenje stvarno ne znam dal pomaze, nikad nisam imao takav problem na tom motoru. Ja da sam na tvom mestu ako curi po malo, po neka kap, ne bi dirao nista, a ako je znacajno curenje uradio to propisno. Ovo je samo neko moje misljenje
 
Nazad
Vrh