Arpadžik i luk

Cena semena je oko 15 e ,kad se kupuju manje količine i direktno od proizvođača.
 
Cena srebrnjaka u Backom Petrovcu 110 din. na vecu kolicinu bez prevoza 100...Mislim da sam bio u pravu sto se tice potraznje a izgleda da je i ponuda veca nego prosle godine...Cuo sam da su na vasaru u Debeljaci trazili i 180 din pa da nisu nista prodali,a u Banatskoj Topoli prodaju preprodavcima za 80-90 dinara...To sve govori da su cene povrtarskih proizvoda generalno ove godine nize za 15-20%
 
za savata
U Crepaji niko nece da sadi luk,a svi kupili arpadzik,pa cak i povecali u odnosu na proslu sezonu!Znaci u pravu sam,eto guzve i iduce godine kad je mladi luk u pitanju,i naravno cena nikakva!:svinja:
 
Nisu još svi kupili ,ovih dana komšija treba da radi nekome iz Crepaje.
 
Ja nisam cuo da je neka potraznja...Znam da ja nisam jos kupio i troje-cetvoro koji su prosle godine sejali da nece sejati 100%...Znam da je dosta smanjilo povrsine sto ne znaci da nece da sade...
 
Jel probao neko ovaj Kolos što ga Zaharije toliko reklamira?

Ja sam sadio kao rasad proletos, nicanje očajno sporo nejednako i jedva 30 posto. Kasnije zapušten tako da ne znam kako bi se pokazao.
 
U cetvrtak poboden sav arpadzik,400 kg srebrenjaka od clana Kiraj...Ja zadovoljan kao i uvek!Ova kisa mu je legla onako :haha: 50 kg sam povecao kolicinu u odnosu na proslu godinu iz razloga sto je tast odustao i nece vise od 200 kg...
 
moze jedno pitanje posejo bi beli luk na 10 ari za probe pa ako moze pitanje koliki je prinos po aru i koliko semena treba i kad se seje
 
Pozdrav!
Nigde nisam našao na forumu podatke o slatkom luku (bar ga ja tako zovem).Inače je ljubičaste boje,dosta sitniji od običnog luka,i jako sladak.Do pre nekoliko godina sam kupovao arpadžik na vašaru u Debeljači,sad ne mogu nikako da nađem,kažu ljudi da više niko ne proizvodi.
Da li neko zna nešto o ovom,svaka informacija je dobrodošla!
 
Nije vlašac,mada liči...Inače,luk je duguljastog oblika i razvija se iz sopstvenog arpadžika,koji,kao što rekoh,ne mogu da pronađem...Znam da je bilo proizvođača iz Debeljače (ili okoline),ali ih,izgleda,više nema...
 
Nije vlašac,mada liči...Inače,luk je duguljastog oblika i razvija se iz sopstvenog arpadžika,koji,kao što rekoh,ne mogu da pronađem...Znam da je bilo proizvođača iz Debeljače (ili okoline),ali ih,izgleda,više nema...

Ima li neko iz Debeljače,a da mu je poznato ovo o čemu pišem?

---------- Poruka napisana 23-02-12 u 11:27 ---------- Prethodna poruka je 21-02-12 at 12:53 ----------

Ovako nešto tražim:

onion_torpedo.jpg




onion_ir.jpg


Ova gornja slika više liči...
 
u 11 mj.posadio sam 50 kg luka namjenjenog za prodaju mladog luka,pošto je bila suša kasno je niknuo isada poslije snijega je izrastao 2 cm,danas smo malo pročačkali između redova i bacili KAN-a,e sad sam planirao da napravim niski tunel da ga malo ubrzam ,imam najlon i nekog starog alkatena ,kako sam početnik zanima me kako provjetravati takav tunel da nebi napravio više štete nego koristi
 
Nazad
Vrh