Arma Trak

Danas bio na poljo sajmu u BG i arma 1104 lux košta neverovatnim 35000 plus pdv
Uzgred case jx95 farmal 40000 plus pdv i mtz 820 ravan most 24790 e i steyr kompakt 4120 57000plus pdv
 
@floyd sta si ti cuo, je l bilo problema?

Imaš u mom postu pre Flojdovog.
Generalno znamo da je bio kvar žešći na menjaču i kvačilu i da je rađeno u garanciji, problem je bio sa prednjom vučom ako se ne varam sa kardanom i jednim bočnim reduktorom da je zveknuo pa i on rađen, kardan ne može da se uključi iz kabine već samo može spolja da se uključuje, na menjaču ima polovljenje brzina + i - koji rade tako što moraš da staneš i pritisneš kvačilo i ne može da se menja u radu kako je predviđeno i to je tako fabrički takoređi nefunkcionalno totalno. Sajle su pucale sve moguće od komandi i od gasa... i mislim čak da je i sa strujom imao problema.
Generalno rekao sam da je jedino dobro i što se nije kvarilo Deutz motor ali i on troši kao sumanut sa lošim ostalim karakteristikama traktora, neusklađenom transmisijom i sl. Znam pouzdano da je u prvoj godini oranja, doduše u malo težim uslovima sa 3 brazde kunom trošio 42 do 47 litara po hektaru.
 
Arma 1254 je nabudžen 1104 a taj dajc motor je 3,6 litara što mi se ne sviđa. 1104 je dobar traktor i u radu se pokazao dobro vuče priključke koji i nisu baš za njega, sad je već skup ali oni koji su ga kupili po ranijoj ceni su dobili dobru mašinu. Takođe to mislim i za 854 koji imam i za sad radi odlično i u oranju me iznenadio šta može.
 
Nosi Deutz i to joj je jedino što valja.
Kod nas u selo je došla jedna 125 lux i eno na 300-400 sati je otišla korpa , zveknuo menjač, prednje vuča, kardan... a o sitnicama i sajlama da ne pričam.
Sve u svemu za te pare nedaj bože nikome tog turskog smeća!
Malo je falilo da ga kupim.
 
Nazad
Vrh