Arenda- pravila, obicaji....

Kao da je od zivotne vaznosti koliko je tacno hektar, da li je 5000 ili 7000 hiljada ionako niko od nas ne ide tamo da kupi.
 
Kod nas su velike parcele iz restitucije prodavali vlasnici za povoljne cene, jer za tako velike povrsine nema kupaca.. 40kj je najmanja bila, a cena najveca ostvarena je bila 5200€ po kj.
 
Dobili su tu ponudu od jake firme tako da je vrv izdata njima a meni nije padalo na pamet da licitiram vise i nadmećem se.
 
Imao sam jednog kome je plaćano u žitu.Popišmanio se pa mu bilo malo i hajde da bude u evrima.Prošle godine cena žita dobra, on bi eto opet u žitu, šta ima veze da li je u evrima ili ovako, igraćemo pilcike. 😂 Onda je bilo izaberi kako hoćeš, nemoj sutra kad žito padne ispod 20 da me .ebeš, sam si birao, pa je ipak ostao pri evrima.
 
Dokle god su plate 500 evra dotle ce i potraznja za arendom biti velika. Plate u srbistanu moraju biti 1500 evra da bi zemlja postala neinteresantna. Ko se seca '70tih i '80tih zna o cemu pricam. Sa takve dve plate u kuci poljoprivreda postaje nezanimljiva mnogima.
Da bi se ovo ostvarilo samo su dva scenarija. Prvi i manje verovatan je da plate budu 1500 evra, a drugi je da se nastavi egzodus u inostranstvo mladjeg stanovnistva..
 
И трећи да опет почну шаком и капом да деле дечије додатке у висини месечних примања.
 
Nazad
Vrh