Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas 40 do 50 evra po kj.Jedan komsija ima 40 kj. zemlje u parlogu ne radi je a trazi 100evra pokj.Naravno ovo je 5 god kako prodaje i niko ne uzima.
 
Kod nas 270 e 57,56 ari ili ti lanac to je do sada najveca cena ,samo neznam kako ce mu se isplatiti?pare je dao unapred . inace deo oko nase ciglane je placen ciglani 75000 za hektar. za rit je dato 42500 a davi malo voda 30 % koja se ovde matematika racuna? valjda ajd da probam pa kako bude?
 
Poslednja izmena:
@malaksalo ako mislimo na istog, uslov pored te cene je i da se ore, neda da se tanjira. Najverovatnije da bi mu neko razorao taj parlog, pa da onda on pocne opet da je radi, posto ona njegova trakalica nema snage za to. Inace na onoj parceli kod Milojka je udario bagrenac deblji od prsta, isao ja letos da gledam, ne znam ni sto.
 
Njemu da plate. Mislio ja da uzmem bar na 3 godine, ali neda tako. Necu ja da joj izvlacim lice, a on sledece godine da mi je uzme. Kada sam otisao da pogledam, odustao sam istog momenta. Do cene nismo ni stigli. Ne bi je sad uzeo ni dzabe! Izlomio bi i plug i raonike i traktoru isterao dusu na auspuh.
 
Možda čovek oće da se bavi ovčarstvom i kozarstvom, pa hoće da zasnuje pašnjak sa manjim šikarama.
 
Ja sam das tu pored te njive uzeo 10kj.arende koja se isto nije radila 4 god.Potanjirao sam letos pa kada je krenula trava prskao totalom i pre neki dan uzorao. Bogami,bilo je mesta gde je bilo lepog bagrenca i po neka topola precnika 5-6 cm.Trektoru nije bilo sve jedno kada je vadio korenje.Inace tu arendu sam platio jedno prase ali tek na leto.
 
@malaksalo cije je to? Ja kad sam isao da gledam mislio sam da je to sve Zoranovo. Posle mi rekao tata da nije. Sto se cene tice i to mu je dosta. Koja bi to druga budala uzela :) . Ovako sledece godine moze prodati normalno.
 
Bas tako.Kum je uzeo 8kj.za dzabe da ne stoji u parlogu.Nismo mi neko poljoprivredno selo,blizu Beograd i svi idu da rade.Ima nas par fanatika i luda koji radimo te zemlje.
 
To je od nekih Bosanasa nasu oni tu zive u inozenstvu.Radila zadruga dok se nisu raspali.
@matic.Zavisi ako ne potopi voda na prolece,mozda ce biti i takvo.
 
Nazad
Vrh