Aparati za točenje goriva

Imate u Novom Sadu u Agropartneru.Covek se zove Robert i jako je korektan,a mislim da nije skup. Imaju sve i svasta,za svakog po nesto.Ja uzimo neku pumpu za vodu i samo reci hvale.
http://www.agropartner-ns.co.rs/
 
Taj otpad,samo pazi šta kupuješ,ako kepiš nekompletan ili zapeko,lako može na kraju izaći aparat i 1000eu!!! Ako te zanima,mogu te spojiti sa čovekom ko se sa tim bavi

A prenosivi mali pretakači raznih fela su dobri dok rade,ali nažalost za njih nepostoje rezervni delovi,tako da ni opravke nema,a koštaju 300-500eura,pa ko šta voli
Post je spojen: [time]1298979776[/time]
_________________________________________________
Sad sam bio u agropartneru,260-600eura+PDV,ali je to sve kesa
 
Evo moje primitivne pumpe domaće radinosti.Niti broji niti meri ali radi.Ide tačno 12 lit/min i po tom se sat može štelovati.
2hs3pzk.jpg

Ovih dana planiram da montiram ovu pumpu na malo brži motor.
2l95xxd.jpg

A deo ambalaže čeka da se sutra puni.
wrjtqa.jpg
 
meni se cini da je od hidraulike.... elem mi sipamo sa pumpom koju sam saam napravio tj sklopio. iskoristio sam elektro motor od peraca pod pritiskom pumpu hidraulike od rusa prenos na kais (remenice od auta polovne) korpa koja je u cisterni je nova kao i sklopka(za bunare) pvc crevo moment slavina... jednom recju iskoristio sam stvari koje ne bih mogao nigde iskoristiti. cim stignem slikam pa kacim slike da vidite.
 
ja vam necu nista slikati , kupio sam colovnu pumpu u pancevu na buvljaku jos 98 pokrece je motor 350w jako je tiha , na usis sam povezao al-pe cev i 16mm i na nju nepovratni ventil od bojlera , na mestu gde se naliva nabacio sam tlacnu sklopku koja iskljucije na 1,5bara , izlaz reduciran i nabacio armirano crevo i na kraju creva ventil od 1/2 cola i od ventila bakarnu cer fi 15 sa kolenom da mogu da je zakacim na rezervar . Pumpu koristim i za nalivanje antifriza u sisteme centralnog i etaznog grejanja jer mi ustedi 1 radnika .
Ukoliko budete napravili ovakav sistem , uvek crevo vratite u bure otvorite ventil - iskljucite struju -zatvorite ventil , jer ako crevo padne dole nafta moze iscureti putem sile inercije
 
Obe su pumpe od hidraulike ali čega nemam pojma.Ta mala što koristim radi godinama bez problema ,a za tu veću ću videti kako će se pokazati.
 
onomad u uradi sam u novom sadu sam video jedan uredjaj za tocenje goriva,elektromotor,brojac,crevo i to cini mi se dosta dobre izrade za nekih 28000din.
Nemojte me drzati za rec,ako nekog zanima nek proveri :D
 
ja sam ranije pravio sistem za " ispumpavanje " tako što na večem čepu od bureta probušio dve rupe veču i manju kroz veču provukao vodovodnu cev naravno da dihtuje na cevku crevo sa pištoljem kao na pumpi a na manju rupu stavio tubeles ventil i staviš crevo od kompresora na ventil upališ traktor i piči samo paziš da se bure ne prepumpa :haha: :haha: :haha:
 
pidikanac je napisao(la):
ja sam ranije pravio sistem za " ispumpavanje " tako što na večem čepu od bureta probušio dve rupe veču i manju kroz veču provukao vodovodnu cev naravno da dihtuje na cevku crevo sa pištoljem kao na pumpi a na manju rupu stavio tubeles ventil i staviš crevo od kompresora na ventil upališ traktor i piči samo paziš da se bure ne prepumpa :haha: :haha: :haha:


Možeš da staviš na mali čep sigurnosni ventil na podešavanje kao na kompresorima i ako jako podigneš pritisak to ispušta.
 
Attila je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
ja sam ranije pravio sistem za " ispumpavanje " tako što na večem čepu od bureta probušio dve rupe veču i manju kroz veču provukao vodovodnu cev naravno da dihtuje na cevku crevo sa pištoljem kao na pumpi a na manju rupu stavio tubeles ventil i staviš crevo od kompresora na ventil upališ traktor i piči samo paziš da se bure ne prepumpa :haha: :haha: :haha:


Možeš da staviš na mali čep sigurnosni ventil na podešavanje kao na kompresorima i ako jako podigneš pritisak to ispušta.
ma to smo pre koristili sada ne sipamo na pumpi
 
pidikanac je napisao(la):
Attila je napisao(la):
pidikanac je napisao(la):
ja sam ranije pravio sistem za " ispumpavanje " tako što na večem čepu od bureta probušio dve rupe veču i manju kroz veču provukao vodovodnu cev naravno da dihtuje na cevku crevo sa pištoljem kao na pumpi a na manju rupu stavio tubeles ventil i staviš crevo od kompresora na ventil upališ traktor i piči samo paziš da se bure ne prepumpa :haha: :haha: :haha:


Možeš da staviš na mali čep sigurnosni ventil na podešavanje kao na kompresorima i ako jako podigneš pritisak to ispušta.
ma to smo pre koristili sada ne sipamo na pumpi

Lako vama ako imate pumpu.
 
gabricn je napisao(la):
onomad u uradi sam u novom sadu sam video jedan uredjaj za tocenje goriva,elektromotor,brojac,crevo i to cini mi se dosta dobre izrade za nekih 28000din.
Nemojte me drzati za rec,ako nekog zanima nek proveri :D

Vidim lepu temu pa reko da se priključim,

Ja sam kupio tu u "uradi sam" prošle godine, platio sam je oko 23.000din. crvene boje je i kineske proivodnje, može da se poruči i u kini direktno ali kinezi šalju samo 100komada. cena po komadu izađe oko 150dolara...

Dobra je, meni radi pos'o, a postavio sam je na stara zaprežna kola,(koja sam malo prepario, produžio ih, stavio neku staru rudu, signalizaciju i 2 nove gume) na koja sam nabacio cisternu od 3.000L kao što ima @mindjušar, samo što sam ja moju preradio da leži horizontalno...

P.S. velike zasluge mom pomagaču Miki, koji je ustvari odradio veći deo posla prepravki....

Pre nego što sam uzeo pumpu u "uradi sam", pregovarao sam sa ovima http://www.agropartner-ns.co.rs/ , ali za moje potrebe su bili skupi, naravno i mnogoooo mnogooo kvalitetniji, ali mene je sve kompletno iznelo koliko i kod njih samo komplet pumpa...

Kao što rekoh ja sam kupio pumpu za oko 23.000din + cisternu za 15.000din+ 2 nove gume 11.000din, i instalacija i neki flahovi koje sam postavio na patos (manji pritisak stvaraju na te stare polu trule daske) prikolice oko 4.000din. sve zajedno oko 53.000din.

Dok nam je sistem pre toga bio bure pa presipaj u kanistrene, kante pa u traktore....

Pumpa ima lep protok, lepo smenjuje te brojeve, skoro kao i na b. pumpi...
Jedini problem je što pištolj nije automatski (mora se paziti da ne prelije), dok kod automatskog pištolja on sam isključi kao i na b. pumpi, ali je i njegova cena oko 150e

Eto, a slike ću vam dužan ostati, čim prvi put budem išao sa njom po naftu, eto i slika....
Pošto je pokrivena i zašuškana... :cao: :cao: :cao:
 
Mislim da jesu, ali ko zna, neke ruske su....

Ma džaba, nisu gume problem, nosivost te prikolice je 2-3t a ja ne sipam preko 2.500L i to je mnogo, gibnjevi plaču.... :kisa:
 
po meni si trebao da napravis ram samo za tu cisterni i da ram navaris na neku osovinu direktnno onda ne bi imao problema sa gibnjevima a gume bi trpele samo od pumpe do kuce :)
kuci na klocne i to je to
 
to ::novac:: a ovako sam iskoristio taj špediter koji truli već 20god.... i jeftinije prošao... da nisam imao njega, e onda bi bila druga priča....
 
Nazad
Vrh