Alternativne metode, inovacije i eksperimenti u odgoju zivine

@chickenlover,
Твоје" крилате немани" смо видели јуче а и пробали њихово печено месо.СВАКА ЧАСТ!
Мислим да би требала да их сликаш и покажеш на форуму као углед како треба да се одгаја и изгледа здрава живина у пуној кондицији.
Мој наклон,с поштовањем.
 
chickenlover je napisao(la):
U Zakonu o organskoj proizvodnji nisam uspela da nadjem podatak o tacnoj kvadraturi po piletu, vec kaze "Dozvoljeno opterecenje brojem zivotinja je najvise do nivoa odlaganja 170 kg. azota godisnje po hektaru." Ako se nadje neko da mi prevede, bice dobro.

Interesantno je da po tom zakonu, period uzgoja pre klanja "ne sme biti kraci od 81 dan za pilice, 49 dana za patke, 140 dana za curke". Kavezi su striktno zabranjeni, zivina mora bar trecinu zivota provesti na otvorenom. Kapacitet objekta sme biti maksimalno 4800 pilica, ili 3000 nosilja, 2500 curaka ili gusaka.

Ima jos jako puno zanimljivih i korisnih informacija po principu "srecna zivina, dobra hrana". Svako bi trebalo da pogleda.

Чикенловер, имаш линк можда? Увек се изнервирам кад тражим наше законе, јер не постоји један поуздан сајт на којем је са сигурношћу могуће наћи последњу важећу везрију закона... :udri: Или га ја још нисам открила!

Занима ме и како држава то проверава, око старости пилића, јер рецимо све велике индустријске фарме кољу већ тамо 42-44 макс 45 дана старости пилића... после тога, имају проблема јер неке расе због наглог добијања на маси и скученог простораучестало ломе ноге пре доспевања на клање, јер не могу да их носе... Јадне те птице
 
I meni se sviđa taj način proizvodnje,što zbog dobrobiti živine što zbog kvliteta mesa i jaja. Imam lepu lokaciju 1 hektar sa izvorom čiste vode pa planiram to da iskoristim. :ppozdrav:
 
Treba mi i vase misljenje!!! Mislio sam da na prolece prosirujem proizvodnju pilica pa sam se razmisljao od cega bi bilo najjeftinije i najbolje napraviti objekat. Ako neko ima neki predlog neka javi ili postavi neki link. Velicina bi bila za oko 500 do 600 komada brojlera. Unapred hvala!!
 
Да ли те закон некако ограничвава у погледу материјала и изгледа објекта?
 
Nazad
Vrh