Alergija na ambroziju 🤧😭

Mr.Paor

Član
Učlanjen(a)
26 Jul 2023
Poruka
346
Lokacija
Pancevo
Pozdrav drugari!
Za mene je ovih dana pocela borba sa alergijom na ambroziju kako je pocela da cveta...
Probao sam sve moguce tablete za alergiju i skoro nista ne deluje ili jako slabo... A na njivu mora da se ide...

Da li ima jos neko problem sa ambrozijom i kako se borite?
 
Kosenje sto vise pre oprasivanja.
U petak sam kosio ambroziju veliku i nista dok vec u nedelju oblaci polena lete sto znaci da je dosla u fazu oprasivanja
 
Pet godina se mučim sa ambrozijom od 15.8. - 15.10. Pio svašta ali nos curi, kijanje, grlo otečeno, oči peku, noću bez nkapi ne mogu da zaspim...
Rešim da odem do NS privatno kod pulomologa i alergologa na pregled, dobio terapiju i sutra će biti 15 dana kako je koristim, nemam skoro nikakvih problema. Pre neki dan odem sa prskalicom u atar da popravim totalisanje, ambrozije kao da je posejana, visoka dva metra. Malo počeo da kijam, po dolasku kući uzeo terapiju i sve se za par sati smirilo, samo da ovako ostane još 6 nedelja, dve su prošle.
 
Ja sam prosle godine cak i alergijsku astmu dobio... Bez pumpice (berodual) nisam mogao da spavam nocu...
Ove godine ima duplo vise ambrozije zbog kisa... Ali maska(obicna) obavezna i iz traktora ne izlazim.
Mislim da ima i neka inekcija da se dobije pre nego sto pocinje da cveta ambrozija...
 
Ima inekcija.Nemam problema ali moja supruga i sestra muku muče.Obe su primale tu inekciju.Kupi se ampula i zove se Diprofos.
 
Komšo, to je dosta teška i "opasna" inekcija sa čestim negativnim posledicama. Lekari je sve više izbegavaju u upotrebi.

Pod hitno u apoteku i uzeti:

1. kapi za nos Dymista ( svako jutro i veče po 2 štrcanja u svaku nozdrvu).
2. tablete Nixar 1x1, baš ako zagusti onda 2x1 samo par dana, mada mislim da neće trebati.
3. kapi za oči Allergodil ako krene da pecka i svrbi, bezopasne su i može 4-5 puta u toku dana.(y)

Evo dve nedelje, nemam pojma šta je to alergija na ambroziju, a ovih godina sam se sa dušom rastavljao i pio razne antihistaminike.
Ni komšinica nije pomagala, još kad me vidi onako kijavog i balavog...;)
 
Komšo, to je dosta teška i "opasna" inekcija sa čestim negativnim posledicama. Lekari je sve više izbegavaju u upotrebi.

Pod hitno u apoteku i uzeti:

1. kapi za nos Dymista ( svako jutro i veče po 2 štrcanja u svaku nozdrvu).
2. tablete Nixar 1x1, baš ako zagusti onda 2x1 samo par dana, mada mislim da neće trebati.
3. kapi za oči Allergodil ako krene da pecka i svrbi, bezopasne su i može 4-5 puta u toku dana.(y)

Evo dve nedelje, nemam pojma šta je to alergija na ambroziju, a ovih godina sam se sa dušom rastavljao i pio razne antihistaminike.
Ni komšinica nije pomagala, još kad me vidi onako kijavog i balavog...;)
Uzeo Nixar i sprej Beconase videcemo kako ce se pokazati kad idem na njivu... 😷
 
Ambrozija je kompletno beskorisna biljka. Polen smeta ljudima. Pcele ga ne sakupljaju. Smrdi. Seme retko koje vrate konzumiraju. Jedino sto može da se iskoristi je biljna masa za loženje
 
Ti izgleda nisi upoznat da je ambrozija i lekovita biljka.
 
Vakcina koju pravi Torlak, a jako je efikasna i rešava problem sa ambrozijom, se upravo sastoji od ceđenog semena ambrozije, naravno u određenoj srazmer i sve ostalo...
 
Nazad
Vrh