Alati i radionice

Zorge zašta je to crevo tačno? Pošto vidim da je to štapni usisvač, a kažeš pola metra ti treba? Opis koji si dao ne stvara mi sliku u glavi koja je tačno funkcija tog creva. Pošto kažeš da je pola metara onda nije za usisavanje kao kod klasičnih ili da se nakači da dohvatiš plafone i sl. ?
U svakom slučaju ove crvo što si sliku stavio nije dovoljno savitljivo. Pogotovo ako često treba da menjaš ugao.
Mislim da ti treba to rebrasto plastično kao kod klasičnih usisivača. Postoje rebrasta ali su kao ovo sa slike, guma sa armaturom unutra. Tebi treba bez armature.
У бре, бацило парче црева људе у ребус. :)

Ево клип у коме човек мења спољну кесу неког од "Кирби" усисивача. У ту текстилну навлаку са рајсфершлусом ставља је папирна кеса за прашину. Е сад, од неке чизме, да је тако назовем, која се фиксира за тело усисивача до фитинга на који се поставља папирна кеса за прашину иде комад црева, довољно танкзидног и флексибилног са, у оригиналу, жичаном спиралом. Е такво црево ми је потребно. Није нешто специфичан комад хардвера, па зато хоћу да пробам да нађем нешто што није упаковано у кесу са "Кирби" знаком и сходно томе наплаћено, баш као што је ономад био случај са жмигавцима "Форда Фокуса" на "Ламбо Мурћелагу".

 
Onda ono sa slike neće biti dovljno fleksibilno za ovu namenu. Mislim na creva kao ovo https://ibb.co/bR55GKX

Mislim funkcionisaće, ali će se osetiti kad ručka treba da se savije malo više. Treba ti nešto kao to za usisivače klasično ili nešto slično što ima istu savitljivost.
 
Наравно да неће а-ла то као на прскалицама. Кажем, то црево је поприлично танких зидова, а спирална арматура служи да спречи да се црево спљошти. Свакако и другачија цревца би радила посао, али то ти је она варијанта да видиш уживо и за три секунде знаш ваља ли ти.
 
У бре, бацило парче црева људе у ребус. :)

Ево клип у коме човек мења спољну кесу неког од "Кирби" усисивача. У ту текстилну навлаку са рајсфершлусом ставља је папирна кеса за прашину. Е сад, од неке чизме, да је тако назовем, која се фиксира за тело усисивача до фитинга на који се поставља папирна кеса за прашину иде комад црева, довољно танкзидног и флексибилног са, у оригиналу, жичаном спиралом. Е такво црево ми је потребно. Није нешто специфичан комад хардвера, па зато хоћу да пробам да нађем нешто што није упаковано у кесу са "Кирби" знаком и сходно томе наплаћено, баш као што је ономад био случај са жмигавцима "Форда Фокуса" на "Ламбо Мурћелагу".

Ako je original Kirby usisivač vredi dati tih 2800 dinara ili 3200 dinara (Što iskreno nije mnogo)
Crevo-1.png



Crevo-2.png



 
Ako je original Kirby usisivač vredi dati tih 2800 dinara ili 3200 dinara (Što iskreno nije mnogo)
Није много, али ни само црево није нешто. Не једном сам га поправљао, па хоћу да видим постоји ли нека добра алтернатива за коју ћу моћи да се похвалим да је доступнија, издржљивија и јефтинија од оригиналног црева. То је идеал сваког DIY мајстора. ;)
 
Није много, али ни само црево није нешто. Не једном сам га поправљао, па хоћу да видим постоји ли нека добра алтернатива за коју ћу моћи да се похвалим да је доступнија, издржљивија и јефтинија од оригиналног црева. То је идеал сваког DIY мајстора. ;)
To se slažem da sigurno postoji neka bolja alternativa (Ali da li postoji nešto što je jeftinije od ovoga i izdržljivije ne znam 🙂).
 
Da, zaobilazi to. Pričali smo već o tom tipu pištolja dal ovde ili na temi o farbanju.
Za neko najobičnije farbanje mali komresori od 25 l ne mogu da obezbede dovljno vazduha da bi se nesmetano radilo bez stajanja osim kad želiš.
Kako onda očekivati da će komresorčić na baterije koji držiš u ruci obezbediti to?
ne radi na principu kompresora, pre bih rekao fen
 
ne radi na principu kompresora, pre bih rekao fen
Moguće. Sad vidim da se prave i ti sa motorom. Nešto kao mali motor za usisivač. Ja sam imao sa malim komresorom u sebi. Tako da se prave ta dva tipa ovih pištolja.
U savkom slučaju treba ih zabilaziti. Ako pogledaš snimke po netu videćeš koliko je bolno sporo farbati sa njima. Još ih reklamiraju kao alat za krečenje. Ne daj bože da moraš kuću time da okrečiš. :) Ozbiljniji alat za nanošenje polikolora na zid zahteva veliki komresor od 200l kako bi radio a ovo čudo ima tu igračkicu u sebi. Plus taj što si naveo u linku je kao Makita. Makita uopšte nepravi takav pištolj. Kvalitet tih kopija makita je uvek lošiji od nekih drugih jeftinih kinskih alata. 4500 za alat i dve baterije! Nećeš se time nafarbati. Ovo mi deluje malo bolje: https://www.kupujemprodajem.com/ala...banje-parkside-pfsa-20-li-b-2/oglas/151731648
Ne znam koliko je kad je u lidlu. Daju i 4 dizne dok ovamo ima samo jedna.
Za šta si planirao da ga koristiš?
 
Poslednja izmena:
Није много, али ни само црево није нешто. Не једном сам га поправљао, па хоћу да видим постоји ли нека добра алтернатива за коју ћу моћи да се похвалим да је доступнија, издржљивија и јефтинија од оригиналног црева. То је идеал сваког DIY мајстора. ;)
Kucaj steel wire rubber hose, probaj prevesti i na druge jezike pa trazi. Mozda ti neko izadje u susret i posalje metar
 
БрЋак, нема бриге - изгледа да у околини имам место где имају којекакве све врсте црева, па ћу једном приликом да свратим да уживо видим шта би ми одговарало.
 
Moguće. Sad vidim da se prave i ti sa motorom. Nešto kao mali motor za usisivač. Ja sam imao sa malim komresorom u sebi. Tako da se prave ta dva tipa ovih pištolja.
U savkom slučaju treba ih zabilaziti. Ako pogledaš snimke po netu videćeš koliko je bolno sporo farbati sa njima. Još ih reklamiraju kao alat za krečenje. Ne daj bože da moraš kuću time da okrečiš. :) Ozbiljniji alat za nanošenje polikolora na zid zahteva veliki komresor od 200l kako bi radio a ovo čudo ima tu igračkicu u sebi. Plus taj što si naveo u linku je kao Makita. Makita uopšte nepravi takav pištolj. Kvalitet tih kopija makita je uvek lošiji od nekih drugih jeftinih kinskih alata. 4500 za alat i dve baterije! Nećeš se time nafarbati. Ovo mi deluje malo bolje: https://www.kupujemprodajem.com/ala...banje-parkside-pfsa-20-li-b-2/oglas/151731648
Ne znam koliko je kad je u lidlu. Daju i 4 dizne dok ovamo ima samo jedna.
Za šta si planirao da ga koristiš?
Ne mora da bude aku,moze i na struju.
Hteo sam da nabacim lak na jedan zid od cigle
 
Neko zna ?
Šta je ovo ,kao neki praistorijski futer?Bio je na fein ,sporohodnoj bušilici.



 
Momci, potreban mi je cevni nosac hidraulicnog filtera, moze i polovan, bitno mi je samo da ima filter nov da se kupi i da je cena skromna...
Ja nemam predstavu od cega da trazim, na kp polovnih ima ali niko ne navodi od cega je, ne bih da dodjem u situaciju da ne postoji nov filter da se kupi.
Pumpa je kapaciteta oko 70l.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Danas jedino može da bude problem nabavka filtera za Petoletkine sisteme pošto Frad više ne radi.Za ostale nije nikakav problem.
 
Da li je tig zica za celik, tvrdja ili meksa od elektrode 6013? ne mislim kao zavar, nego kao materijal za sebe, gledam sa cim da zamenim pinove na spojnicama kaiseva na rolo balirci...
 
Nazad
Vrh