Alati i radionice

koliko sam ja video obavlja isti posao, uglavnom ga koriste za secenje gde je veca potrosnja gasa, konkretno kod mene u komsiluku skupljaci starog gvozdja sekli sa ovakvom kombinacijom stari kombajn da bi ga natovarili na kamin. Mozda postoji jos nesto....
 
Malko je hladniji plamen nego kod acetilena ali se više troši butana što i nije toliko strašno jer je butan jeftiniji. Jedino ne možeš da variš sa tom kombinacijom.
 
Ljudi, već par puta sam iz auta video kako neki koriste običnu kućnu plinsku bocu i bocu sa kiseonikom- nikako mi nije jasno kakva je to kombinacija i za šta se uglavnom koristi???
Pa ako neko zna voleo bih odgovor-hvala unapred

Može da se koristi za tvrdi lem kod velikih razhladnih sistema bakarne cevi sa debljim zidom je jako teško zavariti sa plinom u malim bocama šta se koristi kod kućnih frižidera, pa ovako sa kiseonikom ima veću toplotu nego čist plin.
 
Ja koristim plin i kiseonik, može sa njim da se seče, da se greje, hatletuje mesingom, da se hatletuje lotom, samo nemože da se vari običnom žicom, za to treba kombinacija acetilen i kiseonik, a pošto je 15kg acetilena 9200 din onda je skupa kombinacija da se seče sa njim.
 
Kosjerac malo si naduvao cenu-jeste da sam prosle godine punio,obe velike boce su kostale 6900din sad je kiseonik 1300 gledao sam neki dan.
 
Nesto krajem leta sam platio okruglo 100E za dve velike boce kiseonika i jednu acetilen.
Sad se ne secam tacno koliko je kg bila ova acetilenska.
U tih 100E sam racunao i 3000 din, 1000 po svakoj boci da je uguramo posto nisu imale atest.
A kiseonik je kostao 1350.
Sto se tice butana, ja njega koristim sa kiseonikom i zavrsavam posao.
Najdeblji materijal sto sam sekao je bio 30mm a svakodnevno koristim za varenje cevi
kod frizidera i td.
slika013m.jpg
 
Danas sam kupio inverter JASIC ARC200 sa opcijom varenja MMA i TIG.Dobio sam dva uputstva sa njim ali ni u jednom ne piše zašta mu služi prekidač na njemu sa ON VRD i OFF VRD.Piše samo da je to za :control VRD function.Probao sam da varim i sa uključenim i isključenim i nisam primetio u čemu je razlika.Ako neko zna neka pomogne.
 
Možda samo još treba dodati da za sečenje na butan ide drugi mešač. Nije dobar ovaj standardni acetilenski.
 
Možda samo još treba dodati da za sečenje na butan ide drugi mešač. Nije dobar ovaj standardni acetilenski.

Samo se dizna, tj uložak plamenka promeni i seče se sa njim... dizne za acetilen su ravne a a butan nareckane, kod ozbiljnijih proizvođača ima na dizni ukucano PB(propan-butan) ili C2H2(acetilen)
 
Pa cene su skoro iste a imam malu bosh zelenu pws 600 i sluzi me dobro vec vise od 10 godina.A ove nove neznam bacile me u razmisljanje plava profi,zelena hobi a slicne cene :sta:
 
Nazad
Vrh