Alati i radionice

mislim da su ova 2 kostala tu negde oko 9000.inace,ima ih mislim oko 15 kom,fronius,migatronic i najvise ewm,i sam kaze da je vario sa svim i svacim,ali da je ewm daleko ispred svih...
 
Za svako ozbiljno obavljanje nekog posla potreban je i ozbiljan alat.ako neko misli da kupi aparat za sto evra i da ce raditi isto kao onaj za hiljadu i da radi profesionalno sa njim ili da cak vari aluminijum grdno se vara.
 
Ima li neko od vas cepac za drva ili planira da napravi? bas sam se setio kad sam danas prosao pored mojeg...dobre su stvari, imao pre ne znam koliko vremena panjeve neke...ono sekirom dzabe da se mucis...bas jednom cepali panjeve neke sto stojali sa zilama...ono ni u ludilu nebih ni razmisljao da se zezam sekirom...
 
Ako bude kako Sam zamislio CEPAC vise necu koristiti
Grejanje me izaslo ove zime oko 200 000 din I moram pod hitno da se prebacim na sojinu slamu
Trenutno imam etazno I onu malu pec (sporet) stoji u kuhinji a u nus prostorijama kod babe ALFA KAMIN ljudi moji ako hoces ko svet 21-23c to pojede BOGA OCA
4 dubrave chuka
20m jasena
10t polu susenog uglja
4m okoraka
2m kockica od paleta
Bas onako kao kasarnu da grejem
Pucam na pec za dve bale 140kw oko 400l vode staje u nju odzak sam nabavio prohromski abradijatore u kuci moram pojacati
Nek ode I 3000 bala opet ce biti super

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Za svako ozbiljno obavljanje nekog posla potreban je i ozbiljan alat.ako neko misli da kupi aparat za sto evra i da ce raditi isto kao onaj za hiljadu i da radi profesionalno sa njim ili da cak vari aluminijum grdno se vara.

Ja Aluminijum varim Fronius aparatom, koji kosta 12000 evra. Radim profesionalno zavarivanje aluminijuma.

Sa tim aparatom od 1000e mozes da sanjas o zavarivanju aluminijuma... :ppozdrav:
 
Ja Aluminijum varim Fronius aparatom, koji kosta 12000 evra. Radim profesionalno zavarivanje aluminijuma.

Sa tim aparatom od 1000e mozes da sanjas o zavarivanju aluminijuma... :ppozdrav:
Koja je cena polovnog ac/dc aparata marke Walter,takodje i Messer mozes da kupis za dosta manje od hiljadu evra tako da nije tacno da nema

- - - - - - - - - -

Daj neku sliku od tog aparata
 
Pokusavam da ubacim ceo snimak kako zavarujem, ali mi nesto ne ide. Kad uspem videcete kako i cime to radim.. To je profesionalno zavarivanje aluminijuma, nije neka zajebancija u kucnoj varijanti...
 
Nije istina da dobar aparat nije jeftiniji od 10-12 000e
Imam u ponudi MERKLE sinergi automatic sto pamti zadatke, pulse, znaci FULL aparat vodeno hladjenje, oko 600 radnih sati kao nov!
3500e

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nije istina da dobar aparat nije jeftiniji od 10-12 000e
Imam u ponudi MERKLE sinergi automatic sto pamti zadatke, pulse, znaci FULL aparat vodeno hladjenje, oko 600 radnih sati kao nov!
3500e

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
350A

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nije istina da dobar aparat nije jeftiniji od 10-12 000e
Imam u ponudi MERKLE sinergi automatic sto pamti zadatke, pulse, znaci FULL aparat vodeno hladjenje, oko 600 radnih sati kao nov!
3500e

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока

Hvala ti na informaciji, moracu da kazem ovim nemcima u firmi da ne bacaju po 10-12000 evra za aparate, kad ima da se kupi neki koji prvi put cujem za njega za 3500evra. :ppozdrav:
 
druye,uy duzno postovanje,ali covek koji je na snimku,koji sam ja postavio,na sajmu tehnike je prezentovao alfa in aparate,a preko puta njih neki ssvabi ili finci sa froniusom,ovaj kad dj izvukao var na alfa inu,prodali su nekoliko puta vise aparata,a cenovno su slicni,tako da nije samo doi marke,najvise je do ruke,a normalno mora i dobar aparat...
a ako nisi cuo zas merkle,cudno da ti neko da u ruke aparat od 10k evra...

https://www.google.rs/search?q=merk...DW5afaAhUHQJoKHSkWAL0QsAQIWQ&biw=1680&bih=919
 
Samo mi pokazi jednu ozbiljnu firmu kod nas koja koristi Merkle aparate i dajem gajbu piva! A i ti si ga sigurno video samo na internetu!

Firme u kojima sam ja radio i radim rade sa Kempi, Linkolnom, Milerom, Varstrojem, Fronius, aparatima...

@ jbrtka da slikamo ti i ja sertifikate za zavarivanje pa da uporedimo, ko sa cime raspolaze pa da nastavimo diskusiju! Radeci kao zavarivac prosao sam zemlje odavde do presijskog zaliva i u krug, taj Merkle ne videh nigde u ozbiljnijoj upotrebi!

I tvrdim da ti jos uvek nisi ni video kako izgleda zavarivanje aluminijuma (ozbiljnije od Felne). Nisi imao gde ni sa vidis jer u srbiji retko koja firma to i radi! Pricam o firmama, a ne o "pera, mika, zika" kuci zavario felnu pa sam video kako se radi aluminijum!

Inace radim kao profi varioc u Siemensu...
 
Ja atest nemam,niti mi je potreban,niti sam ja zavarivac..
Ti ako imas,slobodno ga uslikaj,a to sto nisi cuo za merkle,je isto kao da kazes da vozis john deere,a nisi cuo za fendt..
A da li sam ja video ili ne,to ja znam,a ako si u simensu,ne znam da li ti taj covek ne steluje aparate,jer sve automate u okolini pazove on steluje,pa posle "atestirani zavarivaci"vare na njima...
 



Vredi li nešto ovaj aparat-punjač. Praistoriski težak ko tuč. Koliko vidim francuske proizvodnje....
2000 rsd na buvljaku danas, zanimljivo da radi....
 
Ima li neko od vas cepac za drva ili planira da napravi? bas sam se setio kad sam danas prosao pored mojeg...dobre su stvari, imao pre ne znam koliko vremena panjeve neke...ono sekirom dzabe da se mucis...bas jednom cepali panjeve neke sto stojali sa zilama...ono ni u ludilu nebih ni razmisljao da se zezam sekirom...

Imam onaj na burgiju i pogonom na 380v motor koji ne radi lose ali mora stalno da si koncentrisan. Cepa dosta brzo i super ide kada neko dodaje.
52ec11b8e93c2ca31298d5ebc5de76fc.jpg


Villagerov vertikalni hidraulicni od 10tone pogon isto 380v. Cepa metri ili krace na tri nivoa koji se odklapaju na stranu. Ono idealno za sporet od 33cm cepa na pola ili 4 dela. Ima dve rucke koje drze drvo pri cepanju. Mana mu je sto polako ide ko radi kao vuk znatno brzi je sekirom.
Ko voli laganicu stavi ga pored prikolice, i stavlja kolač po kolač na njega.
5fa042574c5eb37d4199febb902dabeb.jpg

89a46691ffaded17e20596672d688a04.jpg


I jedan samoutovarni horizontalni kao prikolica od 35tona za metri.
Njega zakacim za prikolicu i cepam na lager u sumi pa tovarim na prikolicu. Njega ne zanima mnogo dal cvorovato ili kako cepa sve redom.
ee112fbb19f165d8ef6951a640ca27cf.jpg

c7f3d6d83bfdab54682ff5e196655cd6.jpg


Koristim i cikular ali slabije jer ipak opasna masina za hobi
e0f6c03e499c55b68348d8f78ea0b052.jpg

59a0f0756aca5271bc7255c04c20d791.jpg


I malo od vasara
0acb2ded1df6792ccedc00bded209b03.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh