Alati i radionice

Ja imam slicnu samo sto je klip od zmajevke a pumpa od dizanja kabine od FAP-a
Samo je stvar sto je vec godinu dana u selu nikako da se vrati od kolege!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Dizalicu imam viska za ovo a gvozdje (u profili) sa otpada su 50din / kg tako da je to ta cena negde a sto se tice mogucnosti ovakve prese za sitne stvari je odlicna, radio sam nesto na slicnoj presi i nije bas da je za bicikle, no videcemo kad bude gotova.
 
da li bi valjalo po ovim mjerama??
bf00649e473a5b03857834608f755f7d.jpg
 
Ova crvena sa slike deluje da će se saviti pod teretom ove dizalice. :osmeh:

Baš sam večeras pričao sa prijateljem što je pravio ovu presu:


1PAKV7g.jpg


170kg pločevine sa otpada. Mislim da je samo u materijalu otišlo 500e. A gde je rad, varenje i ostale zezancije.. Nikako da prežali što je uložio toliko, umesto da je uzeo u Woby hausu presu koja u potpunosti zadovoljava njegove potrebe. Za četvrtinu para.
 
Jeste. Pravio čovek sa zadovoljstvom, jer voli alat. Ali je više ja koristim nego on. Pa mu je to krivo :haha:
 
Na postolje na koje stavis radni komad sam mislio. Sad moras da zadrzis pa da izvuces klinove pa da ih spustis za rupu nize a zatim da spustas postolje na klinove
 
Presa mi se svidja ali samo hidraulika na ovakvoj presi je dosta skupa + gvožđe.
Ovo sa dizalicom dosta smanjuje cenu pogotovo ako ima dizalica viska koju bi ovde zarobio. Naravno ove dve prese nisu za poređenje ali i ova jeftinija varijanta ako je ram cvrst zavrsava poslove.
 
Malo slika DEDA RADE!
RADE KONCAR 250A
poluge od GURCUZA velikog valjda 1614 od jednog clana foruma pojele se oci pa smo nove ubacivali
 
Uzmi burgiju 4-5 mm stegni u srafstock a futer otvori i tako da burgija busi glavu od tog vijka, obicno je vijak levi navoj i Ako busilica vrti desno burgija ce zapeti za glavu od vijka i ili ga odvrnuti ili odseci glavu

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Ostane vrat i mozes gripcanglama odvrnuti

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh